Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus Covid 19: Melbourne, Victoria w pogotowiu po 5 kolejnych przypadkach

Naukowiec

Rząd Nowej Zelandii ogłosił, że przerwa w podróży bez kwarantanny z Victorią zostanie przedłużona o kolejne sześć dni. Minister reagowania na Covid-19 Chris Hepkins powiedział, że obywatele Nowej Zelandii będą mogli wrócić do domu od godziny 23.59 8 czerwca.

Victoria odnotowała w sobotę pięć nowych przypadków koronawirusa lokalnie.

Jedna infekcja została również zgłoszona w hotelowej kwarantannie.

Stan ma obecnie łącznie 78 aktywnych przypadków, a epidemia wynosi 69.

Według departamentu zdrowia otrzymano również 24 263 dawki szczepionek i 36 362 wyniki testów w ciągu ostatnich 24 godzin.

Nowe liczby pojawiają się po ujawnieniu, że szczep „delta” koronawirusa wykryto u siedmiu osób w Melbourne, w tym u trojga dzieci.

B. 1.617.2 to ten sam szczep koronawirusa, który zniszczył Indie.

Amerykański epidemiolog Eric Weigl-Ding wyjaśnił, że wariant delta jest o 50-70 procent bardziej zakaźny, a prawdopodobieństwo hospitalizacji pacjentów jest 2,7 razy większe niż w przypadku innych zmiennych.

Powiedział, że około 75 procent wszystkich przypadków w Wielkiej Brytanii było typu delta.

Obecnie trwają pilne poszukiwania źródła w Melbourne po tym, jak testy genetyczne wykazały, że szczep zainfekował co najmniej dwie osoby z czteroosobowej rodziny, która pod koniec maja podróżowała do Jervis Bay w Nowej Południowej Walii.

Co niepokojące, szczep nie został genetycznie powiązany z żadnymi infekcjami znalezionymi w Delcie, w tym z kwarantanną hotelową.

W wyskakującym miejscu testowym Covid-19 w Lake Albert Park w Melbourne pojawiają się ogromne kolejki.  Zdjęcia/Getty Images
W wyskakującym miejscu testowym Covid-19 w Lake Albert Park w Melbourne pojawiają się ogromne kolejki. Zdjęcia/Getty Images

Pełniący obowiązki wiktoriańskiego premiera James Merlino ogłosił w środę, że wstępne zamknięcie „wyłącznika” zostanie przedłużone o kolejny tydzień w Greater Melbourne.

Zgodnie z ograniczeniami ludzie mogą opuścić swoje domy tylko z jednego z pięciu powodów: zakupy żywności i zaopatrzenia, autoryzowana praca i nauka, opieka i opieka, ćwiczenia przez maksymalnie dwie godziny dziennie i z inną osobą oraz zaszczepienie się.

Merlino powiedział, że harmonogram zamknięcia stanu pozostanie na miejscu pomimo dwóch poprzednich przypadków حال Przeklasyfikowany jako fałszywe alarmy.

READ  Fidżi Covid-19: potwierdzono 47 nowych przypadków, ponad 900 od wybuchu w kwietniu

„Sugestia ze strony zdrowia publicznego jest taka, że ​​potrzebujemy dodatkowych siedmiu dni na Greater Melbourne, aby ta rzecz działała w terenie, i tak jest nadal” – powiedział.

“Mamy dużą liczbę przypadków, z których wiele budzi obawy dotyczące zdrowia publicznego. Istnieje wiele innych przypadków, w których zaobserwowaliśmy kontakt krzyżowy i transmisję.

Merlino powiedział, że Victoria nie może „podjąć takiego ryzyka”. [the virus] uciekaj od nas.”