Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus Covid 19: Nowy przypadek w MIQ, nic w społeczności

Rząd Nowej Zelandii ogłosił, że przerwa w podróży bez kwarantanny z Victorią zostanie przedłużona o kolejne sześć dni. Minister reagowania na Covid-19 Chris Hepkins powiedział, że obywatele Nowej Zelandii będą mogli wrócić do domu od godziny 23.59 8 czerwca.

W społeczności nie ma nowych przypadków Covid-19, ale jeden nowy przypadek jest izolowany.

W swojej codziennej aktualizacji Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że nowy przypadek graniczny przybył z Filipin przez Singapur 2 czerwca i dał wynik pozytywny w rutynowym teście zero-day.

Departament potwierdził również, że dwóch pracowników Air New Zealand, którzy mieli przypadkowy kontakt z pozytywnym przypadkiem Covid-19, nie nosiło, jak początkowo sądzono, pełnych środków ochrony osobistej, kiedy zetknęli się ze sprawą.

Obaj wrócili z negatywnym wynikiem testu. Są również w pełni zaszczepione.

„Jako dodatkowy środek ostrożności, obaj pracownicy pozostaną w izolacji, dopóki nie powrócą z kolejnym negatywnym wynikiem testu piątego dnia”.

Dzisiejsza aktualizacja przypadku pojawia się, ponieważ nie ma oznak transmisji społeczności i stosunkowo mało pozytywnych przypadków Covid w zarządzanej izolacji.

Jeden nowy przypadek został zgłoszony na granicy w ostatniej aktualizacji ministerstwa zdrowia wczoraj. Zidentyfikowano również historyczny przypadek niedawnego powrotu do kwarantanny.

Siedmiodniowa średnia krocząca nowych przypadków wykrytych na granicy wynosi dwa.

Nowa Zelandia ma 17 aktywnych przypadków, a jeden wcześniej zgłoszony przypadek wyzdrowiał.

Od 1 stycznia było 67 historycznych przypadków Covid-19, z łącznej liczby 510 przypadków. Całkowita liczba potwierdzonych przypadków w Nowej Zelandii od pierwszego wykrycia wirusa na naszych brzegach wynosi 2326.

Całkowita liczba testów przetworzonych do tej pory przez laboratoria osiągnęła 2 159 702, z czego 4771 przetworzonych wczoraj. Siedmiodniowa średnia krocząca wynosi 4699, chociaż testy przetworzone przez Okręgowy Zarząd Zdrowia Waikato nie zostały uwzględnione z powodu poprzedniego cyberataku.

Kiwi z Melbourne

Tymczasem wszystkich 177 pasażerów z dwóch dodatkowych lotów, o których ministerstwo podało wczoraj informacje, albo wróciło do Australii, albo skontaktowano się z nimi, zalecono poddanie się badaniom i izolacji.

READ  Singapur otwiera bańkę podróżniczą do Niemiec, Brunei i Hongkongu

Departament ujawnił wczoraj, że brakowało 177 osób, które przyjechały z Melbourne, gdy Victoria została zamknięta.

Pierwotna grupa podróżnych z Melbourne liczy obecnie 4 767, 93 procent z których zostało już przetestowanych i są zwolnieni z testu. Nie ma jeszcze pozytywnych wyników testów.

Z tej liczby 400 nie ma jeszcze wyników testu.

„Nadal śledzimy 400 osób, które nadal potrzebują badań, wskazując, że 14-dniowy okres zakończy się w najbliższych dniach” – dodał.

Spośród 370 członków załogi 237 wróciło z negatywnym wynikiem testu, a 133 nie ma jeszcze wyniku.

Kiwi utknął w Melbourne

Tymczasem Nowozelandczycy, którzy utknęli w Melbourne – które teraz ma do czynienia z epidemią Covid w społeczności – otrzymali wczoraj dobre wieści.

Minister reagowania na Covid-19, Chris Hepkins, ogłosił wczoraj, że krytyczni pracownicy i ludzie zwolnieni z pomocy humanitarnej w Melbourne będą mogli podróżować do Nowej Zelandii od następnej środy (9 czerwca).

Jedynym wymogiem jest to, że będą musieli mieć negatywny test na Covid-19 przed odlotem wykonany na mniej niż 72 godziny przed odlotem.

Blokada Melbourne została przedłużona o kolejny tydzień po tym, jak odkryto więcej przypadków Covid powiązanych z istniejącą grupą społecznościową.  obraz / 123rf
Blokada Melbourne została przedłużona o kolejny tydzień po tym, jak odkryto więcej przypadków Covid powiązanych z istniejącą grupą społecznościową. obraz / 123rf

Ponieważ data ponownego rozpoczęcia lotów zbiega się z zakończeniem 14-dniowej blokady, która ma miejsce obecnie w Wiktorii, żaden obywatel Kiwi powracający po 9 czerwca nie będzie musiał się izolować ani przechodzić kolejnego testu na Covid.

Hepkins powiedział, że w przyszłym tygodniu zagrożenie dla zdrowia publicznego po tej stronie Tasmana – w wyniku powrotu ludzi z Melbourne – będzie bardzo niskie.

Więcej szczegółów zostanie ogłoszonych w nadchodzących dniach, jeśli miejsca na te loty zaczną przekraczać ofertę.