Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus Covid 19: ubezpieczenie kart Wellington; 14 ważnych miejsc po wizycie w stolicy zainfekowanej Covid

Minister reagowania na Covid-19, Chris Hepkins, ogłosił, że obszar Wellington przejdzie na poziom alarmowy 2 od godziny 18:00 w środę. Wideo / Mark Mitchell

Najnowsze COVID
* Udostępniono interesujące strony Wellington
* Problem z bąbelkami – podróż między Nową Zelandią a Nową Południową Walią zawieszona
* Zmienna delta tworzy „kolumnę cząstek zakaźnych”
* Pełna lista interesujących miejsc na dole artykułu

Minister odpowiedzi na Covid-19, Chris Hepkins, powiedział, że Australijczyk z Covid-19, który odwiedził Wellington, nie został w pełni zaszczepiony.

Władze rozważają zamknięcie kapitału po tym, jak mężczyzna z szczepem delta Covid-19 spędził dwa i pół dnia w Wellington, robiąc „rzeczy turystyczne”, zanim wrócił do swojego domu w Sydney i został przetestowany pod kątem wirusa.

Hepkins powiedział, że mężczyzna otrzymał pojedynczą dawkę szczepionki AstraZeneca i że jego partner, który z nim podróżował, czekał na wyniki testu Covid-19.

Nie wiadomo, czy była również zaszczepiona.

Dyrektor Generalny ds. Zdrowia, dr Ashley Bloomfield, powiedział, że urzędnicy ds. Zdrowia RNZ rozważają obecnie potencjalne zamknięcie w celu ograniczenia potencjalnej epidemii.

„Wszystko jest na stole” – powiedział.

Pasażerowie w maskach na twarz wysiadają w sierpniu z pociągu podmiejskiego na dworcu kolejowym w Wellington.  Zdjęcie/Mark Mitchell
Pasażerowie w maskach na twarz wysiadają w sierpniu z pociągu podmiejskiego na dworcu kolejowym w Wellington. Zdjęcie/Mark Mitchell

Do tej pory udostępniono czternaście miejsc potencjalnego narażenia. Oni są:

* Qantas Flight QF163 Sydney do Wellington, przylot na lotnisko Wellington, godz. 12.05, sobota
* The Rydges Hotel, Featherstone Street, 12:00, sobota do 9:10 poniedziałek
* Apteka Unichem Wellington, Lambton Quay, 10.38-11.48, sobota
* Te Papa Tongariwa, od 15.05 do 17.45, sobota
* Te Papa Tongarewa – wystawa sztuki surrealistycznej: arcydzieła z Muzeum Boijmans Van Beuningen, godz. 16.00–45.45, sobota
* Bar Jack Hackett, od 20:45 do 12:00 w sobotę
* Restauracja Floridita, ul. Kuba 161, Te Aro, od 12.45 do 16.00, sobota
* High Water Eatery, 54 Cuba Street, od 17:45 do 21:30, sobota
* Pickle & Pie Café, Lombard Street 2, 9.45 do 11.37, niedziela
* Weta Cave Store, 1 Weka Street, Miramar, 11.10-12:30, niedziela
* Lido Café, 81 Victoria Street, Te Arrow, od 13:00 do 14:45, niedziela
* Unity Books, 57 Willis St, od 13.50 do 15.05, niedziela. * Unity Books, 57 Willis St, od 13:50 do 15:05, niedziela
* Countdown Cable Lane, 280/284 Lambton Quay, od 18:00 do 19:15, niedziela
*One Red Dog, 56 Customhouse Quay, od 19:00 do 21:00, niedziela

READ  Ogromne „bezprecedensowe” pożary pustoszą grecką wyspę

Więcej szczegółów na temat lokalizacji oraz porady dotyczące kontaktów i dodatkowych kontaktów nieformalnych można znaleźć tutaj.

Bloomfield ujawnił dziś rano, że u mężczyzny pojawiły się objawy podczas lotu powrotnego do Sydney w poniedziałek.

„Zakładamy, że było to zaraźliwe w Wellington” – powiedział.

Bloomfield powiedział, że mężczyzna zajmował się „rzeczami turystycznymi” podczas pobytu w stolicy, ale Ministerstwo Zdrowia nie skontaktowało się jeszcze z zaangażowanymi firmami i witrynami, zanim poinformowało opinię publiczną o interesujących miejscach związanych z wizytą.

Osoba z Covid-19 pojechała na weekend do Wellington.  Zdjęcie/Mark Mitchell
Osoba z Covid-19 pojechała na weekend do Wellington. Zdjęcie/Mark Mitchell

Będzie „duża liczba miejsc do wykrywania” – powiedział Bloomfield.

A. powiedział. W tym momencie zidentyfikowano cztery bliskie kontakty, które są teraz izolowane
oficjalny mówca.

Biorąc pod uwagę czas wystąpienia objawów i stopień tomografii komputerowej, prawdopodobne było, że podróżnik zaraził się wirusem w Sydney przed wizytą w Nowej Zelandii.

Oczekuje się, że stolica będzie miała wiele potencjalnych miejsc ekspozycji po tym, jak podróżnik przyleciał w sobotę wczesnym rankiem i wrócił do Sydney w poniedziałek.

Pojawia się, gdy zeszłej nocy NSW Health ogłosiło ostrzeżenie dotyczące zdrowia publicznego i ogłosiło bliski kontakt dla wszystkich pasażerów na pokładach dotkniętych lotów Qantas i Air New Zealand. Wszyscy zostali wezwani do poddania się testom i izolacji przez 14 dni.

Australijski Urząd ds. Zdrowia wstępnie zidentyfikował miejsca zainteresowania dla dwóch lotów, QF 163, który przyleciał do Wellington 19 czerwca o godzinie 12.12 i lot Air New Zealand NZ247, który wystartował w poniedziałek o 10.13.

Nie było jasne, ile osób leciało.

Sekretarz zdrowia Andrew Little powiedział TVNZ, że mężczyzna zidentyfikował cztery bliskie kontakty i nadal pracują w miejscu, które odwiedził.

„To był bardzo nieszczęśliwy weekend w Wellington w zeszły weekend, więc miejmy nadzieję, że nie wyjdzie zbyt często”.

Zespół ds. śledzenia kontaktów Ministerstwa Zdrowia Nowej Zelandii skontaktował się z liniami lotniczymi w sprawie skontaktowania się z pasażerami tych lotów w celu uzyskania porady.

READ  Epidemia Covid-19 delta: jak wygląda życie w najbardziej zaszczepionym kraju na świecie

Osoby, które przebywały w miejscach, które nie zostały jeszcze wymienione, będą musiały się odizolować i powinny skontaktować się z Healthline w celu uzyskania dalszych porad.

Wzywa do zmiany poziomu alertu w Wellington

Epidemiolog z University of Otago, profesor Michael Baker, powiedział, że wirus delta był dwa razy bardziej zakaźny niż oryginalny wirus z Wuhan.

Przyznał, że osoba ta mogła udać się do wielu miejsc w Wellington i powiedział, że kontrolowanie jej byłoby ogromnym wyzwaniem.

Jego przybycie zimą, kiedy ludzie byli w środku, również zwiększyło ryzyko jego rozprzestrzeniania się, powiedział.

„To jest przypomnienie, że musimy uaktualnić nasz stan alertu”.

Powiedział, że powinniśmy przyjąć podejście Australii i skłonić ludzi w Wellington do noszenia masek w pomieszczeniach i przejścia na poziom alertu 1.5.

„Tak właśnie dzieje się teraz w Australii. Unikają zablokowania, wdrażając znacznie szersze zastosowanie masek. Nikt nie chce zostać w domu i możemy uniknąć tego rodzaju problemów, jeśli zaczniemy rozumieć, w jaki sposób ten wirus jest przenoszony, głównie w pomieszczeniach, zwłaszcza w aerozolach”.

Powiedział jednak, że rozkaz powinien pochodzić od rządu, a nie od tego, kim on jest.

Władze będą teraz intensywnie współpracować z podróżnymi, aby określić ich ruchy.

„Może nie nosili masek, kontakty byłyby bliższe i mogli uczestniczyć w wydarzeniach wysokiego ryzyka. Teraz jest to nieznane.

„To bardziej zaraźliwy wariant. Ryzyko jest wyższe niż zwykle. Ale mamy dobry system śledzenia kontaktów i mamy nadzieję, że będzie skuteczny” – powiedział.

Powiedział, że będzie to pierwszy raz, kiedy najbardziej zaraźliwy gatunek delta pojawił się w Nowej Zelandii w ramach epidemii społeczności.

READ  Covid 19: Panika kupująca w Queensland przed zamknięciem

Powiedział, że wciąż jest wiele niewiadomych o tym, jak niebezpieczne może to być dla Nowej Zelandii, ale miał nadzieję, że będzie mnóstwo informacji, w tym miejsca, które odwiedziła osoba, które zostały dziś opublikowane.

Rzecznik Departamentu Zdrowia powiedział, że sekwencjonowanie genomu jest obecnie w toku w Australii, aby sprawdzić, czy sprawa jest związana z obecną epidemią w Sydney.

Ostrzeżenie dotyczące zdrowia publicznego pojawia się, gdy podróże lotnicze między Sydney a Nową Zelandią zostają wstrzymane o północy.

NSW znajduje się w uścisku nowego boomu społecznościowego, a 21 przypadków jest teraz powiązanych z wybuchem Bondi w wysoce zaraźliwym wariancie Delta.

Marie-Louise McLaws, profesor epidemiologii na Uniwersytecie Nowej Południowej Walii i konsultant Światowej Organizacji Zdrowia, powiedziała ABC, że wariant oznacza, że ​​ludzie stają się bardziej zaraźliwi wcześniej niż wirus, który go poprzedzał.

„Ten rodzaj obaw oznacza, że ​​możesz zacząć stawać się bardziej zaraźliwy dla ludzi wcześniej, więc wiemy, że jesteś wysoce zaraźliwy jakimkolwiek dzikim wariantem lub napięciem około piątego dnia, kiedy pojawiają się objawy, ale z pewnością od trzeciego dnia możesz oczywiście”. McLaws powiedział. To wciąż infekuje ludzi.

„Z tą konkretną deltą wydajesz się być znacznie bardziej zaraźliwy”.

Nowe ograniczenia w podróżach międzystanowych zostały wprowadzone wczesnym rankiem między Wiktorią a Nową Południową Walią, wymagające zezwoleń, a w niektórych przypadkach kwarantanny.