Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid 19: Kontakty śledzące mogą nie być w stanie uratować Sydney przed zablokowaniem po podwojeniu liczby przypadków

Naukowiec

Pracownik kieruje ruchem wzdłuż Campbell Parade z długimi kolejkami czekającymi na wejście do kliniki Bondi Beach Drive-through Covid-19 w Sydney. Zdjęcia/Getty Images

Śledzący kontrakty mogą stoczyć przegraną bitwę o powstrzymanie najnowszej epidemii koronawirusa w Sydney, gdy blokada pojawia się coraz bardziej, australijski organ medyczny ostrzega Peak.

Liczba przypadków prawie podwoiła się drugi dzień z rzędu po tym, jak 16 nowych przypadków pozyskanych lokalnie popchnęło klaster Bondiego do 37.

Nasuwa to paralele z tym, jak liczba przypadków wzrosła w Melbourne na krótko przed tym, jak miasto zostało objęte jedną z najdłuższych na świecie blokad.

Ten szybki wzrost zaniepokoił ekspertów, a wiceprezes Australijskiego Towarzystwa Medycznego, dr Chris Moy, nazwał je „alarmującymi” liczbami.

Powiedział, że pierwotny szczep Covid-19, który zmusił Victorię do zablokowania w czerwcu ubiegłego roku, nie był tak zaraźliwy, jak szczep delta, który ogarnął Sydney.

„Jest to powód do niepokoju, ponieważ szczep Delta jest bardziej niepokojący” – powiedział dr Moi NCA NewsWire.

Chris Moy, wiceprezes Australijskiego Stowarzyszenia Medycznego, mówi, że znaczniki kontaktowe koronawirusa NSW są bardzo cenione, ale ich praca może przestać pokonać szczep Delta.  Załączone zdjęcie
Chris Moy, wiceprezes Australijskiego Stowarzyszenia Medycznego, mówi, że znaczniki kontaktowe koronawirusa NSW są bardzo cenione, ale ich praca może przestać pokonać szczep Delta. Załączone zdjęcie

„Czas połączenia to 10 sekund lub połączenie przejściowe, a on często ucieka z hotelowej kwarantanny, co jest bardzo niepokojące.

„Istnieją podobieństwa do sytuacji wiktoriańskiej i dzieje się tak, gdy jest bardzo niewiele ograniczeń”.

Powiedział, że nawet „renomowane” znaczniki kontaktowe NSW mogą być w stanie zdusić tę pastę w zarodku, ponieważ jest tak zaraźliwa.

„Zawsze jest to uzależnienie od NSW w zakresie prestiżowych narzędzi do śledzenia kontaktów, ale nawet oni byliby bardzo zaniepokojeni” – powiedział.

„Najważniejsze jest to, że jeśli nadal będzie eskalować w ten sposób, bez względu na to, jak dobrze są śledzone twoje kontakty, będą próbowały pociągnąć dźwignię podczas zamykania”.

Raport z Royal Australian College of General Practitioners mówi, że epidemia w rzeźni ryżu w Wiktorii doprowadziła grupę ośmiu potwierdzonych przypadków do 90 w ciągu 12 dni w 2020 roku.

READ  Covid 19: 115 nowych przypadków Covid na Fidżi

Do 26 maja pozytywny wynik testu uzyskał kierownik hotelu objętego kwarantanną w Melbourne, a do tej grupy dołączyło pięciu ochroniarzy i ich rodziny.

Victoria przeniosła się do nakazu pozostania w domu 30 czerwca, kiedy stan odnotował 108 nowych przypadków.

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian nałożyła w środę surowsze ograniczenia, w tym maski muszą być noszone w pomieszczeniach i zakaz podróżowania poza Sydney, które nie są niezbędne.

Immunolog z Monash University, profesor Alan Baxter, zauważył podobieństwa w liczbach, zanim Victoria zamknęła się po raz drugi.

„Z czasem podwojenie o około 24 godziny i 23 przypadki dzisiaj, Sydney jest teraz dokładnie tam, gdzie Melbourne było rok temu. Miejmy nadzieję, że nauczyli się z naszego przykładu” – napisał na Twitterze.

„Liczby jutrzejsze sprawią, że sytuacja stanie się jaśniejsza”, powiedział profesor Baxter NCA NewsWire.

Dr Moi powiedział, że jeśli istnieje łaska zbawcza, to mieszkańcy opieki hospicyjnej są w dużej mierze zaszczepieni.

„Jedyną dobrą rzeczą jest to, że zdecydowana większość mieszkańców domów opieki została zaszczepiona i właśnie tam miała miejsce większość zgonów (w Wiktorii)” – powiedział dr Mooy.

Profesor Peter Collignon z Australian National University School of Medicine powiedział, że Nowa Południowa Walia wciąż ma wyjście z szybko rozprzestrzeniającego się wirusa, zauważając, że docieranie do społeczeństwa w miejscach narażenia było znacznie szybsze.

Wiodący epidemiolog powiedział, że wczesny system testowania NSW poprzez ścisłe śledzenie kontaktów, którego Victoria nie miała, był winny szybkiej eskalacji pozytywnych testów.

Koronawirus choroba

„Jest inny niż w Melbourne w zeszłym roku, ponieważ mają dość słabe śledzenie kontaktów” – powiedział profesor Collignon.

READ  Koronawirus Covid 19: Gniew po tym, jak Sydney Trade opuszcza dom pomimo pozytywnych testów

„Były miejsca, takie jak rzeźnia, gdzie jest 100 przypadków, a Victoria nie zamierzała podać nazw miejsc, w których to się stało.

„Victoria miała prawdziwe problemy tylko wtedy, gdy miała 30 lub więcej przypadków dziennie i jest za wcześnie, aby spekulować na temat liczb”.

Spodziewał się, że w nadchodzących dniach pojawią się niskie dwucyfrowe przypadki pozytywne, ale bardziej obawiał się niepowiązanej transmisji w społeczności.

„Nie byłbym zaskoczony przy 10 dziennie przez kilka dni, ale mam nadzieję, że większość z nich jest już w izolacji” – powiedział.

„Liczba, która mnie martwi, to wszelkie niepowiązane transmisje społecznościowe i jak dotąd nie było ich w znaczącej liczbie.

„Dla każdego, kogo uważasz za niezwiązanego, jest ktoś inny w społeczności, za którym tęskniłeś”.