Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus Covid 19: sprawa Sydney Covid poleciała do Wellington w zeszły weekend

Naukowiec

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian mówi, że nadal istnieje pewien poziom zaniepokojenia sposobem, w jaki wirus ten rozprzestrzenił się „w drodze” między niektórymi przypadkami. Wideo / Sky News Australia

przez RNZ

NSW Health wydała ostrzeżenie dotyczące dwóch lotów między Wellington i Sydney związanych z przypadkiem COVID-19 w Sydney.

NSW Health wydała alert we wtorek późnym wieczorem.

Powiedział, że pasażerowie, którzy w ostatni weekend lecieli jednym lotem do Wellington i jednym lotem powrotnym do Sydney, mieli bliski kontakt ze sprawą Covid-19.

Loty odbywały się z Qantas QF-163, który wyleciał z Sydney w piątek 18 czerwca i wylądował w Wellington o godzinie 12.12 w sobotę; oraz Air New Zealand NZ247, który wyleciał z Wellington o godzinie 10.13 w poniedziałek 21 czerwca i przyleciał do Sydney o 11.33.

Urząd ds. zdrowia stanu australijskiego wzywa każdego, kto był na tych lotach, aby poddał się testowi na Covid-19 i izolował się przez 14 dni, niezależnie od wyniku.

Tymczasowe zawieszenie podróży bez kwarantanny Z Nowej Południowej Walii do Nowej Zelandii jest teraz i potrwa co najmniej 72 godziny.

Wczoraj stan australijski odnotował 10 nowych przypadków Covid-19 i ogłoszono tam nowe miejsca ekspozycji.

NSW Health nie przedstawiła listy miejsc potencjalnego narażenia w Wellington ani w innych ośrodkach w Nowej Zelandii.

Ministerstwo Zdrowia Nowej Zelandii potwierdziło dotychczas ostrzeżenie zdrowotne NSW, ale nie opublikowało żadnych interesujących stron po tej stronie Tasmana.

Doradza również każdemu, kto podróżował samolotami, aby izolował i szukał testu na Covid-19.

Niedawny wzrost liczby przypadków w klastrze Sydney Bundy skłonił premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian do przedłużenia mandatu stanu maski dla wszystkich wewnętrznych przestrzeni publicznych do północy w środę 30 czerwca.

READ  Coronavirus, Covid 19: Brak nowych przypadków Covid w społeczności; Jeden w MIQ; Aktualizacja dotycząca podróżników Victoria

Obszary samorządowe Wollongong i Shell Harbour, które miały obowiązkowe maski do transportu publicznego, będą podlegały tym samym zasadom dotyczącym masek, co Sydney.

Centrum handlowe Westfield Bondi Junction we wtorek nadal było głównym obszarem zainteresowania władz ds. zdrowia.

Nowozelandzkie władze ds. zdrowia wezwały podróżnych ze stanu, którzy byli w miejscu obaw we wspomnianym czasie, aby skontaktowali się z Healthline, odizolowali się, aby mogli zostać przetestowani pod kątem Covid-19, a następnie zwrócić wynik negatywny.

Air New Zealand powiedział, że tymczasowe wstrzymanie podróży z Sydney bez kwarantanny oznacza, że ​​28 lotów zostanie odwołanych w ciągu najbliższych 72 godzin.