Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus Covid 19: Nowy przypadek w MIQ, nic w społeczności

Nowa Zelandia

Rząd Nowej Zelandii ogłosił, że przerwa w podróży bez kwarantanny z Victorią zostanie przedłużona o kolejne sześć dni. Minister reagowania na Covid-19 Chris Hepkins powiedział, że obywatele Nowej Zelandii będą mogli wrócić do domu od godziny 23.59 8 czerwca.

W społeczności nie ma nowych przypadków Covid-19, ale jeden nowy przypadek jest izolowany.

W swojej codziennej aktualizacji Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że nowy przypadek graniczny przybył z Filipin przez Singapur 2 czerwca i dał wynik pozytywny w rutynowym teście zero-day.

Dzieje się tak, ponieważ nie ma oznak transmisji społeczności i stosunkowo mało pozytywnych przypadków Covid w kontrolowanej izolacji.

Jeden nowy przypadek został zgłoszony na granicy w ostatniej aktualizacji ministerstwa zdrowia wczoraj. Zidentyfikowano również historyczny przypadek niedawnego powrotu do kwarantanny.

Koronawirus choroba

Podróżnik, który przybył z Indii przez Katar w poniedziałek (31 maja), uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa Covid pierwszego dnia rutynowych testów. Są w zarządzanym ośrodku izolacyjnym w Oakland.

Inny przypadek, który jest obecnie uważany za historyczny, był wcześniej badany.

Polecieli bezpośrednim lotem z Japonii i uzyskali wynik pozytywny w dniu 0 rutynowych testów i od tego czasu zostali przewiezieni do miejsca kwarantanny w Christchurch.

Kiwi utknął w Melbourne

Tymczasem Nowozelandczycy, którzy utknęli w Melbourne – które teraz ma do czynienia z epidemią Covid w społeczności – otrzymali wczoraj dobre wieści.

Minister reagowania na Covid-19, Chris Hepkins, ogłosił wczoraj, że krytyczni pracownicy i ludzie zwolnieni z pomocy humanitarnej w Melbourne będą mogli podróżować do Nowej Zelandii od następnej środy (9 czerwca).

Jedynym wymogiem jest to, że będą musieli mieć negatywny test na Covid-19 przed odlotem wykonany na mniej niż 72 godziny przed odlotem.

Blokada Melbourne została przedłużona o kolejny tydzień po tym, jak odkryto więcej przypadków Covid powiązanych z istniejącą grupą społecznościową.  obraz / 123rf
Blokada Melbourne została przedłużona o kolejny tydzień po tym, jak odkryto więcej przypadków Covid powiązanych z istniejącą grupą społecznościową. zdjęcie / 123rf

Ponieważ data ponownego rozpoczęcia lotów zbiega się z zakończeniem 14-dniowej blokady, która ma miejsce obecnie w Wiktorii, żaden obywatel Kiwi powracający po 9 czerwca nie będzie musiał się izolować ani przechodzić kolejnego testu na Covid.

READ  Druhna wynajmowana zawodowo ujawnia jedną rzecz, której nie zrobi

Hepkins powiedział, że w przyszłym tygodniu zagrożenie dla zdrowia publicznego po tej stronie Tasmana – w wyniku powrotu ludzi z Melbourne – będzie bardzo niskie.

Więcej szczegółów zostanie ogłoszonych w nadchodzących dniach, jeśli miejsca na te loty zaczną przekraczać ofertę.

Ministerstwo Zdrowia Nowej Zelandii ujawniło również wczoraj, że czeka na wyniki testów dla nawet 650 nowych przybyszów z aglomeracji Melbourne.

Spośród tych osób w sumie 511 członków społeczeństwa przybyło do Nowej Zelandii z Melbourne między 20 a 25 maja – kiedy miasto zaczęło identyfikować swoje ostatnie spotkanie społeczności Covid.

Kolejne 139 osób oczekujących na wyniki to członkowie załogi lotniczej.

Oświadczenie potwierdziło również, że liczba pasażerów, którzy wylądowali w Nowej Zelandii z Melbourne w tym okresie, wzrosła do 4749.

Inni podróżnicy powrócili do Australii, którzy nie potrzebowali testu lub wrócili z wynikiem negatywnym.

Całkowita liczba testów Covida przetworzonych w Nowej Zelandii osiągnęła do tej pory ponad 2 miliony.

Średnia z testów przetwarzanych przez siedem dni wynosi około 4751.