Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wędrujące słonie w Chinach chodzą po miejskich drogach, wtykając pnie przez okna, gdy zbliżają się do miasta

Słonie w stadzie wędrującym w południowo-zachodnich Chinach chodziły po miejskich drogach i sadziły pnie przez okna, gdy zbliżały się do chińskiego miasta, a władze pospieszyły, aby chronić zarówno zwierzęta, jak i ludzi.

Nie jest jasne, dlaczego 15 słoni odbyło długą podróż, która została udokumentowana i monitorowana na ziemi i z powietrza przez dziesiątki dronów. Władze wezwały mieszkańców tego obszaru do pozostania w pomieszczeniach i zablokowania dróg sprzętem budowlanym, ponieważ starali się odciągnąć zwierzęta od jedzenia.

Słonie Przeszedłem 500 kilometrów od rezerwatu przyrody w górzystym południowym zachodzie Yunnan. Wyglądają zdrowo na zdjęciach, na których wędrują nocą po polach uprawnych, wsiach i brukowanych drogach na obszarach miejskich.

Stado słoni pokonało już 500 km.

Jak Chow / AFP

Stado słoni pokonało już 500 km.

We wtorek (czasu lokalnego) przybyli do domu opieki i schowali swoje pudła w niektórych pokojach, powodując, że starszy mężczyzna ukrył się pod łóżkiem, według mieszkańców, z którymi rozmawiał kanał internetowy. Wiadomości Jimo.

Czytaj więcej:
* Chińskie władze są w pogotowiu, gdy stado słoni zmierza w kierunku 7-milionowego miasta
* Obejrzyj: Słonie mogą wdychać jedzenie 30 razy szybciej niż kichnięcie człowieka
* Ostatnia dzika papuga w Rio jest samotna i szuka miłości
* Zakaz hodowli lwów dla młodych zwierząt domowych w RPA

Agencja informacyjna Xinhua W czwartek podano, że stado, późnym wieczorem w środę, dotarło do dystryktu Jining na obrzeżach Kunming, 7-milionowego miasta, które jest stolicą prowincji Yunnan.

Władze próbują przekierować słonie, blokując drogi i wabiąc je jedzeniem.

Jak Chow / AFP

Władze próbują przekierować słonie, blokując drogi i wabiąc je jedzeniem.

Rząd obszaru półwiejskiego wydał zawiadomienie wzywające mieszkańców, aby nie zostawiali na swoich podwórkach kukurydzy lub innej żywności, która może przyciągać zwierzęta, i unikania kontaktu z nimi.

W ogłoszeniu napisano, że „zabrania się oskrzydlania słoni i wpatrywania się w nie” lub niepokojenia ich petardami lub innymi substancjami.

Początkowo w grupie było 16 zwierząt, ale rząd twierdzi, że dwa wróciły do ​​domu i podczas chodzenia urodziło się dziecko. Według oficjalnych raportów stado składa się obecnie z sześciu samic, trzech samców, trzech młodych i trzech cieląt.

Słonie uszkodziły lub zniszczyły uprawy o wartości ponad 1 miliona dolarów.

Jak Chow / AFP

Słonie uszkodziły lub zniszczyły uprawy o wartości ponad 1 miliona dolarów.

Nie zgłoszono żadnych obrażeń, ale raporty wskazują, że słonie uszkodziły lub zniszczyły uprawy o wartości ponad 1 miliona dolarów.

Nie jest jasne, kiedy i jak słonie zostaną zwrócone do rezerwatu.

Słonie są największymi zwierzętami lądowymi w Azji i mogą ważyć do 5 ton.

READ  Covid-19: Naukowcy ścigają się, aby zbadać warianty w Indiach, gdy liczba przypadków eksploduje