Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus Covid 19: Dwa nowe przypadki w Melbourne, ponieważ blokada kończy się w tym tygodniu

Naukowiec

Rząd Nowej Zelandii ogłosił, że przerwa w podróży bez kwarantanny z Victorią zostanie przedłużona o kolejne sześć dni. Minister reagowania na Covid-19 Chris Hepkins powiedział, że obywatele Nowej Zelandii będą mogli wrócić do domu od godziny 23.59 8 czerwca.

Pomimo gwałtownego wzrostu liczby przypadków Covid-19 w poniedziałek, blokada Melbourne prawdopodobnie zostanie zniesiona pod koniec tygodnia, chociaż istnieje jeden czynnik, który może skłonić władze do rozszerzenia ograniczeń.

Victoria odnotowała dwa nowe przypadki nabyte lokalnie w ciągu nocy, podnosząc całkowitą liczbę infekcji w wybuchu stanu do 85.

Odnotowano również jeden potwierdzony przypadek podróżnika z zagranicy, który obecnie znajduje się w kwarantannie hotelowej.

Dzieje się tak po tym, jak wczoraj potwierdzono 11 nowych infekcji, z których dwie zostały zgłoszone późno w niedzielę

Dwutygodniowa blokada Melbourne ma zakończyć się w czwartek o 23:59, a wyższe źródła rządowe wiktoriańskie powiedziały Herald Sun, że są bardzo przekonane, że nie będzie dalszego przedłużenia.

Jednak jedną rzeczą, która może zmusić władze do utrzymania restrykcji związanych z blokadą, jest gwałtowny wzrost w przypadkach niepewności. .

„Zdecydowanie jesteśmy na dobrej drodze do zniesienia blokady zgodnie z planem” – powiedział gazecie źródło wyższego szczebla.

„O ile nie nastąpi poważny szok, spodziewamy się, że tak się stanie”.

Oczekuje się, że złagodzone ograniczenia podobne do tych, które obowiązują obecnie w regionie Wiktorii w Melbourne, zostaną wprowadzone po zakończeniu blokady i mogą obejmować ograniczenia dotyczące zgromadzeń prywatnych i publicznych, ograniczenia gęstości w miejscach i firmach oraz noszenie masek w pomieszczeniach.

Premier wzywa do zakończenia zamknięcia

Premier Scott Morrison dołączył do rosnącej liczby osób wzywających do zakończenia blokady Melbourne.

READ  Elon Musk SpaceX dostarcza nową załogę na Międzynarodową Stację Kosmiczną | SpaceX

Premier powiedział, że ma nadzieję, że ograniczenia zostaną zniesione „jak najszybciej”.

„Będę wzywał do jak najszybszego zniesienia tych ograniczeń” – powiedział Morrison.

“albo nie [we] Zobaczcie wkrótce ponownie otwartą Wiktorię. Szczególnie dla rodziców, którzy muszą trzymać swoje dzieci w domu z dala od szkoły. W ciągu ostatnich 18 miesięcy dzieci straciły wystarczająco dużo czasu poza szkołą”.

Pojawia się, gdy lider opozycji Victorii, Michael O’Brien, skrytykował trwające ograniczenia, twierdząc, że rodziny i firmy cierpią w wyniku tego.

Twierdził, że zablokowanie nadal oznaczało, że „wielu wiktoriańskich ludzi żyje na co dzień na krawędzi” i zauważył, że rząd „po prostu nie rozumie, jak trudne było to zamknięcie dla wielu wiktoriańskich”.

„Nie możemy tak postępować” – powiedział, oskarżając rząd o to, że jedna na trzy szczepionki „gromadzi kurz na półce”.

„Musimy chronić ten kraj i musimy to zrobić szybko, ponieważ musimy wydostać się z tej blokady”.