Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus Covid 19: Blokada Sydney może zostać przedłużona wraz z rozwojem epidemii

Premier NSW Gladys Berejiklian przedstawia aktualne informacje na temat sytuacji w Sydney z blokadą. Wideo / 9 aktualności

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian rzuciła kluczową wskazówkę, że blokada Sydney może trwać do przyszłego tygodnia.

Zarejestrowano w Sydney 35 nowych przypadków Poniedziałek — najwyższy dzienny poziom aktualizacji koronawirusa w stanie — i 18 nowych przypadków z dnia na dzień.

Blokada dotykająca Greater Sydney ma się zakończyć o 23.59 w piątek 9 lipca, ale Berejiklian powiedział dziś rano dziennikarzom, że blokada „przyniosła jak dotąd pożądany efekt… ale nadal istnieje obawa, że ​​wiele przypadków jest nadal zaraźliwych. „W społeczności”.

Berejiklian powiedział, że decyzja o zamknięciu Wielkiego Sydney zostanie ogłoszona jutro rano, ale ostrzegł mieszkańców Sydney, że wirus typu delta, który nęka miasto, jest „inny od tego, co widzieliśmy” i wymaga „innego rodzaju reakcji”.

„Jeśli spojrzysz na inne jurysdykcje na całym świecie, zauważymy, że nie możesz tego zostawić za sobą. Chociaż mamy najlepsze narzędzia do śledzenia kontaktów na świecie i myślę, że odpowiednie ustawienia we właściwym czasie dla naszych mieszkańców, my musimy zdać sobie sprawę, że to, przez co przechodzimy z tym szczepem, jest czymś nowym podczas epidemii”.

„NSW chce, aby była to ostatnia blokada, dopóki większość naszych obywateli nie zostanie zaszczepiona” – powiedział Berejiklian. „Różnicą teraz od tego, co wydarzyło się mniej więcej w zeszłym roku, odkąd mieliśmy kolejną przerwę, jest szczep Delta”.

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian powiedziała, że ​​decyzja o zamknięciu zostanie podjęta jutro.  Zdjęcia/Getty Images
Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian powiedziała, że ​​decyzja o zamknięciu zostanie podjęta jutro. Zdjęcia/Getty Images

Berejiklian odrzucił pomysł, podsunięty jej przez reportera, że ​​decyzja o zamknięciu została już podjęta.

„Priorytetem rządu NSW jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa społeczności, ale także upewnienie się, że gospodarka jest również otwarta” – powiedziała. „To zrównoważone podejście, które przyjmiemy przy podejmowaniu decyzji”.

Ostrzeżenia o zakończeniu zamknięcia

Epidemiolog ostrzegł, że NSW może zobaczyć kolejny wzrost liczby przypadków Covid-19, jeśli blokada zostanie zniesiona, zanim sprawa osiągnie krytyczną wartość.

READ  Ardern optymistyczna gospodarka Nowej Zelandii może uniknąć recesji

Podczas gdy liczba osób, które są zaraźliwe w społeczności spada, profesor Tony Blakely, epidemiolog z University of Melbourne, powiedział, że liczba ta musi wynosić zero, zanim Wielkie Sydney będzie mogło bezpiecznie wyjść z blokady.

„Aby zablokowanie się powiodło, naprawdę musimy zmniejszyć liczbę przypadków zgłoszonych w społeczności do zera” – powiedział Blakely ABC.

Sprzątacz wyciera krzesła w kawiarni Opera House na krótko przed nałożeniem ograniczeń na zamknięcie w Greater Sydney.  Zdjęcia/Getty Images
Sprzątacz wyciera krzesła w kawiarni Opera House na krótko przed nałożeniem ograniczeń na zamknięcie w Greater Sydney. Zdjęcia/Getty Images

Dwutygodniowa blokada w Greater Sydney, Blue Mountains, Central Coast, Wollongong i Shelharbour ma zakończyć się o 23.59 w piątek 9 lipca.

Jednak Blakely powiedział, że zniesienie blokady, podczas gdy w społeczności wciąż pojawiają się zaraźliwe przypadki, może ponownie „wystartować”.

„Jeśli w tym momencie otworzymy ograniczenia, znowu znikną… tak zachowuje się wirus” – powiedział, dodając, że stanowi to ryzyko nie tylko dla NSW, ale także dla reszty Australii.

Powiedział, że gdyby na miejscu był dyrektor ds. zdrowia, dr Kerry Chant, byłby „trochę zmartwiony”, że liczby nie spadły.

Zespół ekonomistów, ekspertów ds. zdrowia publicznego i modelarzy z Australijskiego Uniwersytetu Narodowego odkrył również, że korzyści z blokad, które były wystarczająco długie, aby dokonać społecznego przejścia do zera, przewyższają krótkoterminowe korzyści wynikające ze zbyt szybkiego złagodzenia blokad.

„Naszym głównym poglądem było, że blokady powinny być wystarczająco długie, aby zmiażdżyć wirusa, a skuteczne i dłuższe blokady przynoszą korzyści zdrowiu publicznemu i gospodarce” – powiedział główny autor Quentin Grafton w oświadczeniu w poniedziałek.

Sydney jest zamknięte na skrzyżowaniu George Street i Bridge Street.  Załączone zdjęcie
Sydney jest zamknięte na skrzyżowaniu George Street i Bridge Street. Załączone zdjęcie

Powiedział, że decyzje powinny opierać się na faktach, takich jak liczba nowych spraw, powiązania ze znanymi łańcuchami transmisji oraz liczba nowych spraw, które nie zostały jeszcze wyodrębnione.

„Ważne jest to, że idziemy wcześnie [with a lockdown] I idź mocno i idź wystarczająco długo, aby osiągnąć zerową transmisję Covid-19 w społeczności. Liczby nie wyglądają obecnie dobrze w Greater Sydney”.

Grafton nie wezwał do przedłużenia blokady, ale powiedział, że decyzja powinna opierać się na danych dostępnych w piątek.

READ  Potwierdzone: ten most ze szklanym dnem bije rekordy

„Musimy upewnić się, że przez to przejdziemy i nie dostaniemy pandemii”.

Powiedział, że wirus przetrwa nie tylko w Sydney, co oznacza, że ​​cały kraj mógłby być zagrożony i kosztowałby setki miliardów dolarów.

Kobieta przechodzi przez pustą Centralną Dzielnicę Biznesową pierwszego dnia zamknięcia w Sydney w Australii.  Zdjęcia/Getty Images
Kobieta przechodzi przez pustą Centralną Dzielnicę Biznesową pierwszego dnia zamknięcia w Sydney w Australii. Zdjęcia/Getty Images

Tom Compass z University of Melbourne powiedział, że władze muszą przemyśleć, w jaki sposób zarządzają epidemią Covid-19.

„Jesteśmy bardzo daleko od świata post-Covid. Jeśli myślimy, że możemy pozbyć się okresów ograniczeń ruchu, gdy epidemie wymykają się spod kontroli, musimy ponownie pomyśleć.

„Chodzi tu nie o rozważenie kosztów ekonomicznych w okresie dwóch tygodni, ponieważ są one znaczące, ale raczej o rozważenie kosztów w okresie miesięcy, jeśli transmisja przez społeczność będzie trwała”.

W poniedziałek Berejiklian powiedział, że najbliższe dni będą „kluczowe” przy podejmowaniu decyzji, czy blokada zakończy się na czas, i wezwał mieszkańców do przestrzegania ograniczeń.