Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus Covid 19: Pojedyncza dawka szczepionki Covid firmy Janssen została zatwierdzona do stosowania w Nowej Zelandii

Jednodawkowa szczepionka Janssen Covid jest zatwierdzona dla osób w wieku 18 lat lub starszych w Nowej Zelandii.

Jednodawkowa szczepionka Janssen Covid jest zatwierdzona dla osób w wieku 18 lat lub starszych w Nowej Zelandii.

Minister reagowania na Covid-19, Chris Hepkins, ogłosił dzisiaj, że Medsafe otrzymał tymczasową zgodę.

Opisał szczepionkę Janssena jako „bardzo bezpieczną i wysoce skuteczną” szczepionkę, ale plan zakładał „wzmocnienie i wprowadzenie” szczepionki Pfizera.

„To po prostu daje nam elastyczność”.

Hepkins powiedział, że rząd nie zdecydował jeszcze, kiedy nowa szczepionka zostanie udostępniona Nowozelandczykom.

Hepkins powiedział, że szczepionka AstraZeneca była kolejną opcją, która była częścią portfela, za który płaci Nowa Zelandia, a wiele z nich zostanie przekazanych innym krajom, szczególnie na Pacyfiku.

„Oczekujemy, że nasze biura zdrowia w Dubaju wprowadzą szczepionkę w ramach spójnego planu krajowego” – powiedział Hepkins.

Nowa Zelandia zapewnia 2 miliony szczepionek Janssena

Nowa Zelandia uzyskała w zeszłym roku 2 miliony dawek szczepionki Janssena dzięki wcześniejszemu zakupowi.

„Zakupiliśmy szereg opcji szczepionek, aby zapewnić nam elastyczność, a zatwierdzenie drugiej szczepionki przeciwko Covid-19 jest dobrą wiadomością”.

Hepkins powiedział, że w sierpniu rząd zdecyduje o najlepszym zastosowaniu szczepionek.

„Chociaż nasz plan nadal polega na przyspieszeniu wdrażania szczepionki Pfizer od tego momentu, posiadanie opcji szczepionki Janssen zwiększa nasze możliwości i zapewnia nam elastyczność, jeśli jej potrzebujemy.

„Jako szczepionka jednodawkowa może być przydatna w trudno dostępnych miejscach lub w sytuacjach nagłych lub dla tych, którzy nie mogą otrzymać szczepionki Pfizer”.

Hepkins powiedział, że Nowa Zelandia będzie miała wystarczającą dawkę szczepionki Pfizer dla Nowozelandczyków i naszych sąsiadów z Pacyfiku w 2021 roku.

500 000 kiwi zostało w pełni zapylonych

Tymczasem 500 000 Kiwi otrzymało do tej pory obie szczepionki i są w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19.

READ  Opinia światowa zwraca się przeciwko Rosji, gdy rosną obawy Ukrainy

W sumie podano 1,2 miliona dawek.

Obecnie są trzy nowe przypadki Covid, które należy zgłosić w kontrolowanej izolacji. Podróżują z Wielkiej Brytanii, Malezji i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Obecnie w Nowej Zelandii jest aktywnych 40 przypadków Covid.

Bliskie kontakty zarażonych marynarzy, którzy zostali w pełni zaszczepieni, korzystali ze środków ochrony osobistej

Jeśli chodzi o marynarzy z wirusem Covid na statku przy Taranaki, wszystkie trzy kontakty zostały w pełni zaszczepione.

Są kierowcą autobusu, pilotem portowym i celnikiem.

„Trzy nosili środki ochrony osobistej, kiedy wchodzili w interakcję z marynarzami. Kierowca autobusu nosił maskę N95 przez całą podróż. Kierowca autobusu udał się do miejsca kwarantanny w Auckland, a pilot portu i celnik byli samodzielni. Został dzisiaj przetestowany. ”

Pilnie wykonuje się sekwencjonowanie całego genomu, aby określić, jaki wariant posiadają marynarze.

Dyrektor Generalny Zdrowia, dr Ashley Bloomfield, powiedział, że trio jest teraz w MIQ.

Marynarze przylecieli czerwonym lotem, co oznacza, że ​​wszyscy na tym locie są w zarządzanej izolacji przez następne 14 dni.

Bloomfield powiedział, że wszyscy inni na pokładzie rejsu marynarzy mieli negatywny wynik testu na Covid-19.

„Wszyscy inni w tym locie mieli wynik negatywny, a rutynowe testy w dniu 5 i 12 będą kontynuowane.

„Pozostałych siedmiu z dziewięciu marynarzy wróciło z wynikiem negatywnym, a wszyscy marynarze przestrzegali pełnych protokołów kontroli infekcji – w tym noszenia masek – podczas transportu z lotniska w Auckland do portu Taranaki”.

Statek, na którym byli, zmierzał do portu Taranaki, a wszyscy członkowie załogi zostaliby umieszczeni w zarządzanej izolacji.

„Nadal uważamy, że jest to sytuacja niskiego ryzyka” – powiedział Bloomfield.

Hepkins powiedział, że zastosowano surowe środki, aby zapewnić bańkę tranzytową dla pracowników portowych.

„Więc mamy dodatkową warstwę ochrony”.

Minister reagowania na Covid-19 Chris Hepkins i dyrektor generalny ds. zdrowia dr Ashley Bloomfield.  Zdjęcie/Mark Mitchell
Minister reagowania na Covid-19 Chris Hepkins i dyrektor generalny ds. zdrowia dr Ashley Bloomfield. Zdjęcie/Mark Mitchell

Tymczasem w Sydney Blokada została przedłużona Przez co najmniej kolejny tydzień.

READ  Para Hamiltonów odbiera nagrodę Powerball w wysokości 9 milionów dolarów

„Było jasne, że istnieje znaczna rozpiętość” – powiedział Bloomfield.

„My, jak wszyscy inni, będziemy bardzo uważnie obserwować” – powiedział Bloomfield o nowym formacie w Wielkiej Brytanii.

Hepkins powiedział, że jest w trakcie przeglądu 500 pokoi MIQ dostępnych dla osób podróżujących z Australii i ogłosi w przyszłym tygodniu.

Powiedział: „Widzimy 5-7 procent pokoi, w których występują pewne zakłócenia procedur poza kontrolą Nowej Zelandii z powodu odwołań lotów w ostatniej chwili.

„Rezerwacje są bardzo napięte, a popyt wysoki”.

Wczoraj w Parlamencie Hepkins powiedział, że 490 835 osób zostało w pełni zaszczepionych – o 46 290 więcej niż w poprzednim tygodniu. W sumie 759.361 osób otrzymało pierwszą dawkę.

Pierwsza partia 1 miliona dawek lipcowych szczepionek została dostarczona w niedzielę, dwa dni wcześniej niż oczekiwano.

Oczekiwano, że 150 000 szczepionek zostanie rozprowadzonych w całym kraju na początku tego tygodnia. Hepkins ostrzegał wcześniej, że zapasy są „zbyt ograniczone”, a kraj ryzykuje wyczerpanie się szczepionek w środku tygodnia, jeśli nie dotrą więcej dostaw.

Pojawiły się problemy z ząbkowaniem, gdy rozprzestrzenianie się rozprzestrzeniania, w tym doniesienia o starszych osobach walczących o spotkanie i niekwalifikujących się osobach wysyłanych SMS-em z zaproszeniem do zarezerwowania szczepienia.

Dokonano również kontroli liczby pracowników granicznych, którzy nie zostali jeszcze zaszczepieni, chociaż obszar ten ma najwyższy priorytet.

W zeszłym tygodniu NZ Herald poinformował, że 1600 pracowników granicznych pozostaje nieszczepionych.

Rząd ogłosił również, że rozszerzy system publicznej opieki zdrowotnej, który wymaga szczepienia wszystkich pracowników MIQ i pracowników przygranicznych, aby obejmował również tych, którzy nie pracowali dla rządu.

MedSafe ma podjąć decyzję w sprawie szczepionki Janssen. Rząd zdecydował się na użycie szczepionek firmy Pfizer w Nowej Zelandii, ale jako środek ostrożności zatrzymuje inne szczepionki na żądanie i rozprowadza je na całym Pacyfiku.

Koronawirus choroba

Premier był również przesłuchiwany, gdy inne kraje zaczęły wydawać „mapy drogowe”, aby powrócić do otwierania swoich granic dla zaszczepionych podróżnych.

READ  Boris Johnson mianuje byłego rywala wysłannikiem handlowym Wielkiej Brytanii do Nowej Zelandii

Obejmuje to Australię, gdzie wprowadzanie szczepień przebiega w podobnym tempie jak w Nowej Zelandii. Oba kraje dążą do zakończenia szczepień do końca roku.

Inne kraje o wysokim odsetku zaszczepionych osób, takie jak Kanada, przenoszą się, aby umożliwić podróżowanie bez kwarantanny. Ardern powiedziała, że ​​będzie obserwowała te kraje z zainteresowaniem „próbują” przed podjęciem decyzji o działaniach Nowej Zelandii – szczególnie, czy zaszczepione osoby przenoszą chorobę.