Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Corona Virus Covid 19: Fidżi odnotowuje sześć zgonów i 636 nowych przypadków w ciągu 24 godzin

Naukowiec

Pracownik rządu Fidżi dostarcza artykuły gospodarstwa domowego do osady Nakurovo. Zdjęcie/Rząd Fidżi, Facebook

przez RNZ

Fidżi zgłosiło 636 przypadków Covid-19 w ciągu ostatnich 24 godzin – rekord dla codziennych infekcji.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło również sześć kolejnych zgonów z powodu wirusa typu delta, zwiększając liczbę zgonów do 39.

Trzy ofiary zostały częściowo zaszczepione, reszta nie została zaszczepiona i zmarła w domu lub w drodze do ośrodka zdrowia.

Minister zdrowia dr James Fong powiedział, że 74-letnia kobieta z Delainavesi w Lamy niedaleko stolicy Suva zgłosiła się do szpitala polowego Vimat z niewydolnością oddechową i zmarła tego samego dnia. Nie zaszczepiony.

„Drugą śmiercią Covid-19 jest 74-letnia kobieta z Raiwaqa w Suva, która została przyjęta do głównego szpitala w kraju – Colonial War Memorial Hospital – w celu leczenia poważnego schorzenia niezwiązanego z Covid. szpital.”

„Po dochodzeniu jej lekarze ustalili, że jej śmierć nastąpiła z powodu Covid-19, a nie z powodu wcześniejszego stanu zdrowia. Nie została zaszczepiona”.

Fong powiedział, że trzecią śmiercią był 80-letni mężczyzna z Suvy.

„Jeden z naszych zespołów reagowania został wezwany do opieki nad nim w domu, a następnie przeniesiony do szpitala CWM po tym, jak został oceniony jako mający poważne objawy, w tym duszność”.

Powiedział, że u mężczyzny rozwinęła się ostra niewydolność oddechowa i zmarł dwa dni później. Mężczyzna otrzymał pierwszą dawkę szczepionki w pierwszym tygodniu czerwca, ale nie otrzymał drugiej dawki.

„Czwarta śmierć 43-letniej kobiety z McCoy, która została przyjęta do szpitala CWM w celu leczenia poważnego schorzenia niezwiązanego z Covid, a następnie uzyskała wynik pozytywny w szpitalu.

„Po dochodzeniu jej lekarze ustalili, że jej śmierć nastąpiła z powodu Covid-19, a nie z powodu jej wcześniejszego stanu zdrowia.

Koronawirus choroba

„Otrzymała pierwszą dawkę szczepionki pod koniec kwietnia. Jednak nie dostała drugiej dawki i nie została w pełni zaszczepiona”.

READ  Prezydent USA Joe Biden i premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zadają na pierwszym spotkaniu ciepły ton

Fong powiedział, że piąty przypadek to 70-letni mężczyzna z Nosori, który przybył do szpitala polowego w Vimat z ostrym zaburzeniem oddechowym i zmarł tego samego dnia.

„Otrzymał swoją pierwszą dawkę szczepionki w pierwszym tygodniu czerwca, ale nie otrzymał drugiej dawki i nie był w pełni zaszczepiony.

„Szósta śmierć Covid-19 63-letniego mężczyzny z Nelova Road w Suva, który został zgłoszony do szpitala polowego Vimat w ostrej niewydolności oddechowej i zmarł tego samego dnia. Nie został zaszczepiony.”

Fong powiedział, że nastąpiła kolejna śmierć pacjenta z Covid, ale śmierć została sklasyfikowana jako spowodowana wcześniej istniejącym poważnym stanem chorobowym, a nie wirusem.

Fidżi ma obecnie ponad 5000 aktywnych przypadków w izolacji, z 37 zgonami od ostatniej epidemii, która rozpoczęła się w kwietniu.

– RNZ