Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Corona Virus: Ostatnie pojawienie się społeczności wirusa COVID-19 – piątek, 26 listopada

10:07 – Minister ds. Stosunków i Bezpieczeństwa w Miejscu Pracy Michael Wood potwierdził, że wymagania dotyczące szczepień w miejscu pracy zostaną rozszerzone na policję i siły obronne Nowej Zelandii w ramach przygotowań do przejścia na nowe ramy ochrony COVID-19 3 grudnia.

  • Dzięki wsparciu organizacji dodatkowe wymagania dotyczące szczepień obejmą zaprzysiężonych członków, szeregowych, akredytowanych funkcjonariuszy policji Nowej Zelandii oraz wszystkich członków Sił Obronnych Nowej Zelandii (NZDF).
  • Pierwsze dawki szczepionki dla pracowników tych organizacji są wymagane do 17 stycznia 2022 r., a druga do 1 marca 2022 r.
  • Grupy te są dodawane do listy sektorów objętych szczepieniami, która obejmuje MIQ, pracę przygraniczną, opiekę zdrowotną, edukację i więzienia.

„Szczepienie jest naszym największym narzędziem zapewniającym bezpieczeństwo Nowozelandczykom, dlatego rozszerzyliśmy wymagania dotyczące szczepień, aby objąć personel policyjny, szeregowych i upoważnionych funkcjonariuszy policji nowozelandzkiej, siły zbrojne i personel cywilny Sił Obronnych Nowej Zelandii” – powiedział Wood. Piątek. .

„Wiele osób w tych organizacjach odegrało kluczową rolę w naszej reakcji na COVID-19 i zostało już w pełni zaszczepionych. Ale chcemy mieć pewność, że ci, którzy codziennie służą i chronią nasze społeczności, mogą to zrobić bez przypadkowego rozprzestrzeniania wirusa. „

Pierwsze dawki będą wymagane do 17 stycznia 2022 r., a druga do 1 marca 2022 r.

„Mamy już bardzo wysoki wskaźnik szczepień w policji i praktycznie ma sens wprowadzenie takiego wymogu od policji, rekrutów i certyfikowanych funkcjonariuszy, którzy mają regularny kontakt z osobami, które mają zostać zaszczepione. Chodzi o utrzymanie bezpieczeństwa policji i bezpieczeństwo społeczności” – powiedział Wood.

Według stanu Faridat 92,2 procent wszystkich policjantów otrzymało co najmniej jedną dawkę, a 86,5% było w pełni zaszczepionych.

„Ponieważ często mają kontakt z zagrożonymi społecznościami, jest to najlepszy sposób, w jaki możemy chronić personel policji i społeczeństwo przed COVID-19” – powiedział minister policji Bhutto Williams.

READ  Koronawirus COVID-19: 873 nowe przypadki i trzy kolejne zgony potwierdzone na Fidżi

Minister obrony Benny Henari powiedział, że „ma sens” objęcie mandatu Sił Obronnych.

„NZDF świadczy ważne usługi dla Nowej Zelandii, w tym pomaga policji na granicach terytorialnych i wspiera MBIE w dostarczaniu zasobów do obiektów MIQ. Ma sens, że są one włączone do stanu i że większość regularnych sił NZDF jest już zaszczepiona. Nasze siły obronne mogą zostać rozmieszczone w dowolnym czasie w miejscach, w których mogą mieć do czynienia z COVID-19. Na przykład podczas ostatniej misji w Afganistanie nasz personel Sił Obronnych pomógł ewakuować posiadaczy wiz z Nowej Zelandii, z których niektórzy zachorowali na COVID.

Obecnie 98,4 procent umundurowanego personelu NZDF jest w pełni zaszczepionych, a 75 procent personelu cywilnego jest w pełni zaszczepionych w ramach programu szczepień dostarczonego na początku tego roku. Stawki te nie obejmują osób, które mogły otrzymać szczepienia za pośrednictwem publicznego systemu opieki zdrowotnej.

„Podczas gdy wiele innych sektorów zażądało dodatkowych rządowych wymagań dotyczących szczepień, obecnie nie robimy postępów w ich realizacji” – powiedział Wood. „Nakazy dotyczące szczepień to bardzo surowe wymogi prawne, które należy dokładnie rozważyć w oparciu o jasną ocenę tego, jak uzasadnione oni są.”

„Coraz większa część populacji otrzymuje podwójne dawki, a każdego dnia zaszczepia się ich tysiące, a proste narzędzie oceny szczepień, które będzie dostępne dla firm w połowie grudnia, pomoże uprościć ten proces”.