Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Corona Virus Covid 19: Paszporty szczepionek w drodze do kiwi

4 sierpnia 2021 r. Nowa Zelandia przeszła dwa miliony szczepionek przeciwko Covid. Spośród nich 1 251 000 pierwszych dawek i około 770 000 osób, które otrzymały dwie dawki, zostało w pełni zaszczepionych.

Premier Jacinda Ardern powiedziała, że ​​rząd wyda paszporty na szczepionkę Covid-19, aby umożliwić kiwi podróżowanie po całym świecie.

Odpowiedziała “tak” na pytanie TVNZ Śniadanie, czy Nowozelandczycy dostaliby paszport na szczepionkę Covid.

„Inne kraje mówią, że nie możesz nawet chodzić na imprezy, jeśli nie jesteś zaszczepiony.

„To nie jest to, co robimy. Chcemy wysokich wskaźników szczepień, ale nie w ten sposób chcemy zachęcać do tego.

„Ale jeśli chodzi o dojazdy do pracy na całym świecie, coraz częściej widzimy kraje, które mówią, że nie możesz przyjechać, jeśli nie jesteś zaszczepiony, więc pracujemy nad dokumentacją, próbując zidentyfikować osoby, które zostały zaszczepione, abyś mógł poruszać się.”

Minister zdrowia Chris Hepkins powiedział wcześniej, że paszporty szczepionkowe będą „prawie nieuniknione” w przyszłym roku, podczas gdy Air New Zealand potwierdziło, że jest już jedną z kilku linii lotniczych testujących inicjatywę paszportową IATA.

Qantas potwierdził pod koniec zeszłego miesiąca, że ​​dostarczy cyfrową kartę zdrowia pokazującą, czy pasażer jest wolny od Covid i nadaje się do podróżowania po powrocie z regularnych podróży międzynarodowych, donosi news.com.au.

Kilka innych miejsc, do których podróżowali Australijczycy – w tym Wielka Brytania, Stany Zjednoczone i Kanada – wymagało dowodu szczepionki lub ujemnych wyników Covid jako warunku wjazdu bez kwarantanny. Jednak wymagania wstępne były różne.

Niektóre kraje wymagają „zezwolenia zdrowotnego”, obowiązkowego dowodu szczepienia lub negatywnego testu, w tym w przypadku imprez halowych, takich jak sport, koncerty i gościnność.

Jednym z krajów była Francja, która wprowadziła paszporty zdrowotne dla odwiedzających główne lokalne atrakcje, takie jak Wieża Eiffla, i wkrótce wprowadziła obowiązek odwiedzania barów i restauracji, wywołując gniew wśród mieszkańców.

READ  Szczyt klimatyczny w Biden jest dla rządu okazją do ujawnienia mocniejszego zobowiązania do ograniczenia emisji

W Wielkiej Brytanii Towarzystwo Królewskie ostrzegło, że paszporty szczepień mogą ograniczać wolności niektórych osób lub powodować dyskryminację między jednostkami ze względu na stan zdrowia.

Wcześniej szczepienie nie było wymogiem wolnej od kwarantanny bańki Transisman w Nowej Zelandii.

Bańka podróżnicza w Nowej Zelandii została zawieszona na osiem tygodni od 24 lipca.

Nie wiadomo, jakie będzie stanowisko rządu po zakończeniu września.

Po drugiej stronie rowu premier Scott Morrison powiedział, że Australia zaoferuje paszporty szczepionkowe podróżnym z zagranicy.

„Uznamy i certyfikujemy cyfrowy certyfikat szczepień medycznych Wspólnoty Narodów, który jest automatycznie generowany dla każdej szczepionki” – powiedział.

“To jest coś, co już tam jest. Do końca miesiąca będzie na innym poziomie, który umożliwiłby integrację z takimi rzeczami jak portfele Apple i tym podobne. Umieścimy uwierzytelnianie cyfrowe dla szczepień na granicy ”.

Koronawirus choroba

– Dodatkowe raporty NZ Herald