Tokio 2020: najlepsze momenty Nowej Zelandii

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 zakończyły się po 17 dniach sportowej doskonałości światowej elity sportowców. Przyjrzymy się kilku ważnym momentom dla Nowozelandczyków.

Zgodnie z ruchem wskazówek zegara od góry: Lisa Carrington, Ellis Andrews, wioślarstwo męska ósemka, Tom Walsh.

Tokio 2020 na zawsze zapisze się w historii sportu Nowej Zelandii z powodu Starania Lisy Carrington o złoty medal Co sprawiło, że łódź, którą dorastał, ma nadzieję na najbardziej udane igrzyska olimpijskie w kraju.

Carrington zaczęła od dominującego występu w zawodach K-1 na 200m, nadając ton pozostałej części jej kampanii olimpijskiej.

To, co było bardzo jasne w sposobie, w jaki poradziła sobie z wydarzeniem, to to, jak szybka, silna i potężna wyglądała od początku swoich wyścigów, potwierdzając swoją dominację kilka sekund po tym, jak wyły syreny.

32-latek nie miał czasu na świętowanie po zaledwie godzinie ścigania się w finale K-2 500m kobiet u boku Caitlin Regal.

Po zdobyciu najlepszego olimpijskiego czasu w półfinale, duet przystąpił do rywalizacji o medale, a kandydaci znakomicie łączyli się, aby ukończyć wyścig prawie sekundę przed pogonią za pobiciem rekordu olimpijskiego.

Następnego dnia nadszedł czas, aby wrócić do swojej solowej specjalności na zawodach K-1500m, gdzie udało jej się podnieść temperaturę.

Uśmiechając się od ucha do ucha, gdy przekraczała linię mety, Carrington wyróżniła się trzecim złotem olimpijskim i piątym w swojej karierze oraz jednym brązowym medalem.

Lisę Carrington.  Złoty medal olimpijski K1500.  Nowa Zelandia.  Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020, Kanoe Sprint w Sea Forest Waterway, Tokio, Japonia, czwartek, 5 sierpnia 2021 r. Obowiązkowe źródło: © Steve McArthur/www.photosport.nz

Nowozelandzka żeglarz Lisa Carrington zdobyła trzy złote medale na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

W centrum uwagi kobiety

Tokio 2020 okazało się być Imponujący rok dla matematyki w Nowej Zelandii Kto zdobył 11 medali – więcej niż dziewięć zdobytych przez naszych męskich sportowców.

READ  Przypadki NSW przekraczają 12 000, gdy ciśnienie testowe słabnie

Wśród medalistów są znane nazwiska, takie jak weteranka miotająca Valerie Adams, golfistka Lydia Koe i wioślarz Emma Twigg.

Twigg podbiła serca Nowozelandczyków, wykazując prawdziwą determinację, by zdobyć złoto w finale wioślarstwa indywidualnego kobiet w stylu dominującym – jej pierwszy medal w jej 13-letniej karierze olimpijskiej.

Po zdobyciu złota Twigg powiedziała Sky Sports, że nie mogła uwierzyć, że w końcu to się stało.

„Szczerze dla każdego, kto ma trochę porażki, tak trzymaj. Jeśli wierzysz, że możesz coś zrobić i znasz swoją wartość, to będzie to twoja ostryga na świecie.

„Czuję, że to przeznaczenie, i zaczynamy, czuję się świetnie”.

bez komentarza

Emma Twigg, Lydia Koe i Dame Valerie Adams

Dwukrotny złoty medalista Adams udowodnił wartość tego doświadczenia, Wygraj brązowy medal Jest blisko drugiego miejsca, mimo że jest najstarszym pretendentem do finału.

Tymczasem w golfie została schwytana przez Ko II medal olimpijski Wygrała brązowy medal pod koniec zaciekłych zawodów, w których skończyła na 16 miejscu poniżej par, o jeden strzał za amerykańską złotą medalistką Nelly Kordą.

Medal Ko zwiększył rekordową liczbę medali Nowej Zelandii do 20 ogólnej liczby – dwukrotnie więcej niż nasz poprzedni najlepszy wysiłek w Rio w 2016 roku.

Babcia Ko zmarła w zeszłym tygodniu, a golfistka zadedykowała jej brązowy medal jej pamięci.

W międzyczasie pojawiły się również nowe twarze, a na podium po raz pierwszy zajęły miejsca Ellesse Andrews, Brooke Donoghue, Hannah Osborne i inne.

Początki dla sportowców Kiwi

Na tegorocznych igrzyskach olimpijskich drużyna Nowej Zelandii osiągnęła wiele pierwszych, a także garstkę historycznych debiutów.

Po tym, jak został pierwszym Nowozelandczykiem, który został wybrany na imprezę trampolinową w Rio 2016, Dylan Schmidt tym razem poszedł jeszcze dalej. Wygraj brązowy medal zostać pierwszym medalistą kiwi w wydarzeniu.

David Nika zdobył pierwszy w Nowej Zelandii medal olimpijski w boksie XXI wieku, a później zdobył brązowy medal Przegrał mecz półfinałowy Przeciwko Muzułmańskiej Republice Chińskiej Ghadzimagomedov.

W turnieju piłki nożnej mężczyzn Olimia White po raz pierwszy zakwalifikowała się do ćwierćfinału na igrzyskach olimpijskich po tym, jak Chris Wood poprowadził ich przez fazę grupową.

W dziwacznej sekwencji wydarzeń, pchnięcie kulą mężczyzn stało się pierwszym, który doczekał się dokładnego ponownego podium z ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Rio.

Tom Walsh . z Nowej Zelandii Wykończony brązowym medalem Natomiast Amerykanin Joe Kovacs i Ryan Crozer zajęli odpowiednio drugie i pierwsze miejsce.

Marcus Daniel i Michael Venus pokonani Pierwszy w historii medal olimpijski Nowej Zelandii w tenisie Po zwycięstwie 7-6, 6-2 nad Amerykanami Austinem Krajeskiem i Tennysem Sandgrenem w tenisowym finale mężczyzn o brązowy medal.

Daniel i Venus stali się pierwszymi Nowozelandczykami, którzy zdobyli medal olimpijski w tym sporcie, odkąd Anthony Wilding zdobył indywidualny brąz w 1912 roku na Igrzyskach Sztokholmskich rywalizujących o Australię.

Nowozelandzcy surferzy Ella Williams i Billy Steyrmand

Na Igrzyska Olimpijskie w Tokio wprowadzono wiele nowych sportów, takich jak surfing, deskorolka, karate, wspinaczka sportowa i koszykówka 3×3.

Nowa Zelandia była reprezentowana w dwóch z tych nowych wydarzeń, a surferzy Ella Williams i Billy Stearmand zapisali się w historii jako pierwsi Nowozelandczycy, którzy rywalizowali w surfingu olimpijskim.

Ponadto 30-letnia Aucklander Andrea Anakan została pierwszym w historii zawodnikiem Nowej Zelandii w Impreza Karate Kata.

Złoty Dzień Wioślarstwa

Najbardziej udany dzień Nowej Zelandii na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio nadszedł siódmego dnia, kiedy nowozelandzka drużyna wioślarska wróciła do domu Trzy medale w nieco ponad godzinę.

Jako pierwszy na podium wspiął się Twigg, a za nim osiem kobiet, a Grace Prendergast i Keri Gowler dołączyły do ​​łodzi po zdobyciu złota w duecie bez sternika. Zdobyli trzecie srebro Nowej Zelandii na Igrzyskach.

W ostatniej konkurencji programu wioślarskiego olimpijskiego ośmiu mężczyzn zaskoczyło krytyków, zdobywając złoto – po raz pierwszy od czasu Igrzysk Olimpijskich w Monachium w 1972 r. Nowa Zelandia wygrała tę imprezę.

siódemki

Obie nowozelandzkie drużyny rugby przekonująco zakwalifikowały się do finału o złoty medal.

Jednak to Czarne Paprocie zdobyły pierwsze miejsce na tegorocznych Igrzyskach, pokonując w finale Rosyjski Komitet Olimpijski, Wielką Brytanię, Kenię, Fidżi i Francję. Pierwszy złoty medal.

Po przegranej z Australią zaledwie siedmioma punktami w finale złotego medalu Rio 2016, zwycięstwo również zrekompensowało drużynie.

Portia Woodman podczas meczu Nowej Zelandii z Republiką Chińską, Finał Olimpiady Kobiet Rugby Quartet w Tokio 2020 na stadionie Tokyo Stadium, Tokio, Japonia w Mandai 30 lipca 2021 r. Obowiązkowe źródło: @Kenji Demura/www.photosport.nz

Portia Woodman w przerwie dla Black Fern Sevens w meczu z Rosyjskim Komitetem Olimpijskim.

Tymczasem dla All Blacks Sevens ich mistrzostwo oznaczało znaczną poprawę w ich rozczarowującym debiucie olimpijskim w Rio 2016, kiedy zajęli piąte miejsce po znokautowaniu w ćwierćfinale przez Fidżi.

Ale to Latający Fidżi po raz kolejny rozwiali nadzieje na zdobycie długo oczekiwanego złotego medalu, Pokonaj wszystkich czarnych 27-12 w meczu o złoty medal.