Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coinbase podpisuje umowę, aby dać klientom BlackRock dostęp do kryptowalut

Coinbase podpisuje umowę, aby dać klientom BlackRock dostęp do kryptowalut

Coinbase ogłosiło umowę z BlackRock, aby zapewnić klientom zarządzającym aktywami łatwiejszy dostęp do rynków aktywów cyfrowych, co jest najnowszym znakiem tego, jak coraz większa liczba tradycyjnych inwestorów angażuje się w kryptowaluty.

Coinbase z siedzibą w San Francisco powiedział w czwartek, że skontaktuje się z Aladdinem, czarna Skała Platforma technologii inwestycyjnych. System, który zapewnia niezbędną hydraulikę globalnej branży inwestycyjnej, da klientom największego na świecie zarządzającego aktywami bezpośredni dostęp do kryptowalut. Pierwszym dostępnym tokenem będzie Bitcoin, ale inne mogą pojawić się później.

Remis to zwycięstwo Kawałek królowej, który był pod silną presją od czasu jej bezpośredniego notowania w zeszłym roku z powodu niższych cen kryptowalut i niższych wolumenów obrotu. Pokazuje również, jak pomimo zawirowań na rynkach kryptowalut w tym roku, niektórzy inwestorzy instytucjonalni bardziej aktywnie rozważają alokację w tokenach cyfrowych.

„Nasi klienci instytucjonalni są coraz bardziej zainteresowani ekspozycją na rynki aktywów cyfrowych i koncentrują się na tym, jak skutecznie zarządzać operacyjnym cyklem życia tych aktywów” – powiedział Joseph Shalom, Global Head of Strategic Ecosystem Partnerships w BlackRock.

Akcje Coinbase początkowo wzrosły aż o 44 procent po otwarciu Wall Street, zanim obniżyły swoje zyski do około 15 procent. Jednak w 2022 r. akcje spadły o ponad 60 procent.

Kryptowaluty

Krytyczna inteligencja w branży aktywów cyfrowych. Sprawdź relacje z Financial Times tutaj.

Dan Ives, analityk Wedbush Securities, powiedział, że umowa z BlackRock była „ogromnym wzmocnieniem zaufania i bardzo potrzebną pozytywnością dla Coinbase po ciężkim roku”.

Coinbase w czerwcu porzucił swoje plany rozwoju i zredukował jedną piątą swojej siły roboczej – ponad tysiąc osób – z powodu spowolnienia na rynkach kryptowalut. Co gorsza, amerykańscy prokuratorzy w zeszłym miesiącu oskarżyli byłego pracownika i dwóch jego współpracowników o wykorzystywanie informacji poufnych.

READ  Niski poziom wody oznacza, że ​​Ren jest oddalony o kilka dni od zamknięcia przesyłek | Niemcy

David Trainer, dyrektor generalny firmy badawczej New Constructs, powiedział, że jest sceptycznie nastawiony do projektu Coinbase-BlackRock. „Pomysł, że instytucje potrzebują większego dostępu do kryptowalut, wydaje nam się daleko idący, ponieważ każda instytucja, która chce dostępu, może uzyskać go innymi kanałami” – powiedział.

Coinbase powiedział, że zapewni klientom BlackRock „funkcje w zakresie handlu kryptowalutami, powiernictwa, usług brokerskich i raportowania”, dodając, że to połączenie było „ekscytującym kamieniem milowym dla naszej firmy”.

System Alladyna w czarnej skale Jest to jedna z najczęściej używanych technologii w branży usług finansowych, łącząca inwestorów z rynkami i mierząca ryzyko. Używają go zarządzający aktywami, banki, firmy ubezpieczeniowe, fundusze emerytalne i korporacje.

Umowa stanowiła wyraźny kontrast do pozycji zajmowanej niegdyś przez dyrektora generalnego BlackRock Larry’ego Finka w przestrzeni kryptograficznej. Przemawiając na spotkaniu IIF w październiku 2017 r., powiedział: „Bitcoin tylko pokazuje, jak bardzo pranie brudnych pieniędzy jest pożądane na świecie. To wszystko”.

Jednak w tym roku w rozmowie o zyskach za drugi kwartał Fink powiedział, że zarządzający aktywami nadal widzi zainteresowanie klientów instytucjonalnych handlem kryptowalutami. Badała ekosystem aktywów cyfrowych, „szczególnie w obszarach istotnych dla naszych klientów, w tym stablecoinów, kryptowalut, kryptowalut i licencjonowanych łańcuchów bloków”.

W kwietniu wraz z zarządzającymi aktywami, w tym Fidelity i Marshall
Wace, firma BlackRock ogłasza inwestycję mniejszościową w Global Circle
Źródłem jest Grupa Płatności Internetowych i Infrastruktury Skarbowej
stabilnej monety znanej jako USDC.

stablecoin to rodzaj kryptowaluty, która jest powiązana z aktywem takim jak dolar amerykański i działa jako pomost między tradycyjnymi rynkami a kryptowalutami. BlackRock został głównym zarządzającym rezerwami gotówkowymi USDC w Circle, gdzie aktywa są w całości inwestowane w krótkoterminowe amerykańskie obligacje skarbowe.