Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Najnowsze stopy procentowe: BoE potwierdza wzrost do 1,75%, gdy inflacja wzrasta do 13%

Najnowsze stopy procentowe: BoE potwierdza wzrost do 1,75%, gdy inflacja wzrasta do 13%<p> Eksperci widzą dalszą podwyżkę stawek kart w sierpniu. </ p>” src=”https://static.independent.co.uk/2022/07/20/11/002447a1e3062e56010bfdf10552b826Y29udGVudHNlYXJjaGFwaSwxNjU4Mzk2ODA5-2.67449619.jpg?quality=75&width=982&rcsetuk=”p26″ / .co.uk/2022/07/20/11/002447a1e3062e56010bfdf10552b826Y29udGVudHNlYXJjaGFwaSwxNjU4Mzk2ODA5-2.67449619.jpg?quality=75&width=320&auto=webp&crop=982.320w/dependentsmar07/https://www.smartco.uk/ 20/11/002447a1e3062e56010bfdf10552b826Y29udGVudHNlYXJjaGFwaSwxNjU4Mzk2ODA5-2.67449619 .jpg?quality=75&width=640&auto=webp&crop=982:726,inteligentny 640w”/></amp-img><figcaption class=

Zdaniem ekspertów za sierpień jest jeszcze większa podwyżka oprocentowania kart

(przewód PA)

Bank Anglii podniósł stopę procentową do 1,75% w największym wzroście od 27 lat.

Kryzys kosztów życia będzie trwał przez cały następny rok i zacznie się zmniejszać dopiero w 2024 r., a brytyjska gospodarka będzie kurczyć się przez pięć kolejnych kwartałów, zgodnie z najnowszą prognozą banku.

Inflacja ma wzrosnąć do 13,3 procent tej zimy, kiedy wyższe ceny gazu oznaczają, że konsumenci będą musieli liczyć się ze średnimi rachunkami za energię w wysokości 3500 funtów – w porównaniu do 1200 funtów rok temu – podał bank.

Bank Anglii w jednej ze swoich najsurowszych ocen gospodarki ostrzegł, że gospodarstwa domowe stoją w obliczu najdłuższego i najpoważniejszego spadku poziomu życia w historii, ponieważ rachunki za energię potroiły się, a Wielka Brytania pogrążyła się w głębokiej i przedłużającej się recesji.

Fundacja Resolution ostrzegła, że ​​inflacja w przyszłym roku może osiągnąć „astronomiczny” rekordowy poziom 15 procent – najwyższy poziom od 1980 roku.

1659614406

Gubernator Banku Anglii mówi: „Koszt gospodarczy wojny na Ukrainie”

Gubernator BoE Andrew Bailey powiedział, że na Ukrainie istnieje „ekonomiczny koszt wojny”, ale podkreślił, że nie odwróci to uwagi Banku od „ustawiania polityki monetarnej w celu przywrócenia inflacji do celu 2 proc.”.

Na konferencji prasowej powiedział: „Wojna wiąże się z ekonomicznymi kosztami. Ale muszę powiedzieć jasno, że nie odciągnie nas to od ustalenia polityki monetarnej, aby sprowadzić inflację z powrotem do celu 2 proc.”.

Gubernator Banku Anglii kontynuował: „Krajowa presja inflacyjna również pozostała silna. Firmy generalnie wskazują, że spodziewają się znacznego wzrostu cen sprzedaży, odzwierciedlając gwałtowny wzrost ich kosztów.

Rynek pracy pozostaje trudny, ze stopą bezrobocia na poziomie 3,8 procent w ciągu trzech miesięcy do maja i liczbą wakatów na historycznie wysokim poziomie.

„Zacieśnienie rynku pracy częściowo odzwierciedla spadek siły roboczej od początku pandemii, co częściowo wynika z dramatycznego wzrostu braku aktywności gospodarczej, który pokazują pomarańczowe słupki na tym wykresie.

„W rezultacie, zgodnie z najnowszym badaniem dealerów, oczekuje się dalszego wzrostu podstawowych płac nominalnych”.

(Copyright 2022, The Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone.)

1659613822

Gubernator Banku Anglii Andrew Bailey podkreślił wpływ rosnących kosztów energii na szerszy obraz gospodarczy.

„Kolejny gwałtowny wzrost cen energii” był największym wydarzeniem ostatnich miesięcy, powiedział na konferencji prasowej.

„Ceny hurtowe na gaz do końca tego roku… prawie się podwoiły od maja” – powiedział. To było „siedmiokrotnie wyższe” niż prognozy sugerowane rok temu – dodał.

„Jest to w dużej mierze wynikiem rosyjskich ograniczeń dostaw gazu do Europy i ryzyka dalszych cięć”.

(ROCZNIE)

1659613806

Jak na oszczędności wpłynie ostatnia podwyżka stóp procentowych?

Komentując wpływ wyższych stóp procentowych na oszczędzających, Eileen Robertson, szefowa działu oszczędności w Atom Bank, powiedziała, że ​​wysoki poziom inflacji nadal prawdopodobnie spowoduje erozję oszczędności pomimo wyższych stóp procentowych.

„Podniesienie przez bank stopy bazowej o kolejne 0,5 proc. ma na celu ograniczenie inflacji (obecnie 9,4 proc.) do celu 2 proc. – choć jest to największa podwyżka stóp od 27 lat, nadal „Wysoki poziom inflacji obniża wartość oszczędności, więc jeśli odkładasz pieniądze w przyszłości – musisz uzyskać najlepszą stopę procentową, jaką możesz uzyskać” – powiedział Robertson.

„Mówiąc najprościej, wyższe stopy procentowe oznaczają, że oszczędzający otrzymują więcej nagród za oszczędzanie, a pożyczanie pieniędzy staje się droższe. Ten ruch powinien być dobrą wiadomością dla oszczędzających, ale to banki decydują, ile więcej przekażą klientom. przez długi czas tradycyjne banki uliczne robiły bardzo niewiele, aby je wspierać przez wiele lat, ponieważ nadal oferowały oszczędzającym bardzo niskie stawki.

„Polecam uważnie obserwować reakcję banku na tę zmianę i robić zakupy, aby upewnić się, że uzyskasz najlepszą stawkę. Ślepa lojalność wobec banku w tym trudnym okresie może pogorszyć sytuację na dłuższą metę, więc opłaca się szukać lepszego sprawa.”

1659613426

Funt szterling spada, gdy Bank Anglii podnosi stopy procentowe

Funt szterling spadł o 0,05 proc. w stosunku do dolara do 1,211 krótko po potwierdzeniu podwyżki stóp Banku Anglii, po tym jak przed ogłoszeniem był o 0,7 proc. wyższy.

Funt szterling spadł o 0,5 proc. wobec euro do 1,189.

Matthew Ryan, szef strategii rynkowej w globalnej firmie świadczącej usługi finansowe Ibery, powiedział: „Dzisiaj po południu funt dość mocno spadł w stosunku do swoich głównych konkurentów po bardzo złej ocenie brytyjskiej gospodarki przez Bank of England. stopy były rzeczywiście niskie Do pewnego stopnia, ponieważ ośmiu z dziewięciu członków RPP opowiedziało się za natychmiastową podwyżką stóp o 50 punktów bazowych, Silvana Tineiro była jedynym zwolennikiem rekordowej podwyżki o 25 punktów bazowych.

Szczególnie niepokojąca jest ocena Banku dotycząca wpływu kryzysu kosztów utrzymania na działalność gospodarczą. Decydenci polityczni oczekują teraz, że brytyjska gospodarka skurczy się przez cały 2023 rok, ze spadkiem o ponad 2 procent. Jest to znacznie bardziej gwałtowne spowolnienie, niż oczekiwali uczestnicy rynku, stąd początkowa szybka wyprzedaż funta szterlinga”.

(Obrazy Getty’ego)

1659613097

Banki spodziewają się, że inflacja wzrośnie do ponad 13%

Inflacja CPI osiągnie w październiku 13,3 proc., najwyższy poziom od ponad 42 lat, jeśli regulator Ofgem podniesie limit rachunków za energię do około 3450 funtów, podają prognozy bankowe.

Cena energii wepchnie gospodarkę w recesję na pięć kwartałów – PKB będzie spadał co kwartał w 2023 roku.

„Potem wzrost jest bardzo słaby według historycznych standardów” – podał bank w czwartek.

Trudne warunki gospodarcze spowodują spadek realnych dochodów gospodarstw domowych przez dwa kolejne lata, po raz pierwszy od czasu, gdy rozpoczęto rejestrację w latach sześćdziesiątych. W tym roku spadnie o 1,5 proc., a później o 2,25 proc.

Jednak recesja będzie co najmniej wolniejsza niż krach z 2008 roku, kiedy PKB spadnie aż o 2,1 proc. od najwyższego punktu.

Przedstawiciele banku twierdzą, że głębokość spadku jest bardziej porównywalna z recesją z początku lat 90.

1659612497

Eksperci ostrzegają, że podwyżki stóp procentowych „nie są współmierne” do bieżącej inflacji

Eksperci ostrzegali, że ostatnie podwyżki stóp procentowych przez Bank Anglii „nie dorównają bieżącej inflacji”.

Colin Dyer, ekspert ds. planowania finansowego w abrdn, powiedział: „Podwyżka stóp procentowych do 1,75% byłaby mile widziana przez oszczędzających, ale nadal nie odpowiada bieżącej inflacji 9,4%.

W nadchodzących miesiącach istnieje niezaprzeczalna presja finansowa na ubogie w gotówkę gospodarstwa domowe, bez oznak spowolnienia wzrostu cen energii, żywności i paliw. Podwyżka stóp o 0,5 proc. nie wystarczyłaby, aby to zrównoważyć.

„Dlatego oszczędzający muszą wziąć sprawy w swoje ręce. Myślenie o strategicznych sposobach na pomnażanie posiadanych pieniędzy jest kluczowe, niezależnie od tego, czy rozmawiają z ekspertem o dostępnych opcjach, czy sprawdzają, czy nadszedł czas, aby zaakceptować pewne ryzyko inwestycyjne. być szczególnie istotne dla emerytów uzależnionych od oszczędzania gotówki, którzy zobaczą, jak ich oszczędności stracą swoją rzeczywistą wartość w miarę wzrostu inflacji”.

Richard Olive, oddany doradca finansowy firmy Wesleyan, dodał, że podwyżka będzie miała ogromny wpływ na właścicieli domów.

„Dane pokazują, że nieco ponad jedna piąta wszystkich posiadaczy kredytów hipotecznych w Wielkiej Brytanii korzysta z umów o zmiennym oprocentowaniu, co oznacza, że ​​około 1,9 miliona właścicieli domów zostanie dotkniętych wyższymi stopami procentowymi i może w efekcie zapłacić setki funtów w rocznych ratach” – pan Olive . Powiedział.

W rezultacie wielu z nich będzie teraz przyglądać się swoim ofertom – być może po raz pierwszy od dłuższego czasu – i zastanawiać się, czy nie byłoby lepiej dla nich ponownie zastawić je na stałą transakcję. Chociaż nikt nie może z całą pewnością przewidzieć, co będzie dalej, rozmowa z profesjonalnym doradcą jest zawsze dobrą radą przed podjęciem jakichkolwiek długoterminowych decyzji finansowych”.

(Archiwum PA)

1659611852

Rishi Sunak ostrzega, że ​​rząd musi kontrolować inflację

Rishi Sunak, który ma nadzieję poprowadzić Partię Konserwatywną i jest byłym kanclerzem, powiedział: „Jednym z najpilniejszych wyzwań, przed jakimi stoimy jako kraj, jest jak najszybsze opanowanie inflacji.

„Bank działał dzisiaj i ważne jest, aby jakikolwiek rząd w przyszłości kontrolował inflację, a nie ją zaostrzał.

„Wzrost kredytów wywrze presję na wzrost stóp procentowych, co oznacza więcej spłat kredytów hipotecznych dla osób fizycznych. Spowoduje również, że wysoka inflacja i wyższe ceny będą trwać dłużej, co sprawi, że wszyscy będą biedniejsi.

„Jako premier będę traktował priorytetowo kontrolowanie inflacji, rozwój gospodarki, a następnie cięcie podatków”.

1659611651

Sytuacja gospodarcza mogłaby się „pogorszyć”, gdyby ceny energii wzrosły

Kryzys kosztów życia będzie trwał przez cały następny rok i zacznie się zmniejszać dopiero w 2024 r., a brytyjska gospodarka będzie kurczyć się przez pięć kolejnych kwartałów, zgodnie z najnowszą prognozą banku.

Inflacja ma wzrosnąć do 13,3 procent tej zimy, kiedy wyższe ceny gazu oznaczają, że konsumenci będą musieli liczyć się ze średnimi rachunkami za energię w wysokości 3500 funtów – w porównaniu do 1200 funtów rok temu – podał bank.

Oczekiwania inflacyjne gwałtownie wzrosły w stosunku do 9,4 procent prognozowanych zaledwie dwa miesiące temu, a ceny są teraz na dobrej drodze, aby nadal szybko rosnąć w 2023 roku.

Komitet Polityki Pieniężnej (MPC) Banku ostrzegł, że jego ostatnia prognoza wiąże się z „wyjątkowo istotnymi” zagrożeniami, a jeśli ceny gazu wzrosną, sytuacja może się jeszcze pogorszyć.

1659611248

BREAKING: Bank Anglii potwierdza podwyżkę stóp do 1,75 proc.

Bank Anglii w jednej ze swoich najsurowszych ocen gospodarki ostrzegł, że gospodarstwa domowe stoją w obliczu najdłuższego i najpoważniejszego spadku poziomu życia w historii, ponieważ rachunki za energię potroiły się, a Wielka Brytania pogrążyła się w głębokiej i przedłużającej się recesji.

Kryzys związany z kosztami życia będzie trwał przez następny rok i zacznie się zmniejszać dopiero w 2024 r., a brytyjska gospodarka będzie kurczyć się przez cztery kolejne kwartały, zgodnie z najnowszą prognozą banku.

Inflacja ma wzrosnąć do 13,3 procent tej zimy, kiedy wyższe ceny gazu oznaczają, że konsumenci będą musieli liczyć się ze średnimi rachunkami za energię w wysokości 3500 funtów – w porównaniu do 1200 funtów rok temu – podał bank.

Przeczytaj całą historię poniżej:

1659609992

Międzynarodowy Fundusz Walutowy w zeszłym tygodniu obniżył prognozę globalnego wzrostu gospodarczego, powołując się na wyższą niż oczekiwano inflację, utrzymujący się wybuch Covid-19 w Chinach i inne skutki wojny na Ukrainie. Międzynarodowy Fundusz Walutowy powiedział, że brytyjska gospodarka prawdopodobnie wzrośnie o zaledwie 0,5 procent w przyszłym roku, co jest najwolniejszym tempem wzrostu wśród rozwiniętych gospodarek świata.

Krajobraz jest szczególnie złożony dla banków centralnych, ponieważ wiele czynników napędzających inflację jest poza ich kontrolą, w szczególności ceny żywności i energii, które wzrosły z powodu niepewności związanej z rosyjską inwazją.

Ale te zewnętrzne naciski są teraz zakorzenione w gospodarce Wielkiej Brytanii, a pracownicy sektora publicznego i prywatnego domagają się wyższych płac, aby zapobiec erozji standardów życia przez inflację.

„To wyjaśnia, dlaczego na ostatnim posiedzeniu Komitetu Polityki Pieniężnej (RPP) przyjęliśmy język, który jasno dawał do zrozumienia, że ​​jeśli widzimy oznaki dalszej inflacji, to ceny i ustalanie płac będą takimi znakami, to będziemy musieli działać agresywnie. ”, powiedział Bailey w swoim niedawnym przemówieniu. Miesiąc. „W uproszczeniu oznacza to, że wzrost o 50 punktów bazowych będzie jedną z opcji na stole, gdy spotkamy się następnym razem”.

READ  Naukowcy z Newcastle planują wyhodować „prawdziwe” steki z polędwicy w laboratorium w ciągu 12 miesięcy