Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Wielka presja”: co gazety mówią o prognozie recesji Banku Anglii | recesja

Piątkowe gazety zjednoczyły się w przygnębieniu, przedstawiając ponurą prognozę Banku Anglii dotyczącą przedłużającej się recesji i wzrostu inflacji do najwyższego poziomu od 1980 roku.

The czasy finansowe Jest on zgodny z wykresem „czerwonego alertu” pokazującym PKB i inflację wraz ze zdjęciem gubernatora banku Andrew Bailey, pod nagłówkiem: „BoE ostrzega przed przedłużającą się recesją, gdy stopy procentowe wzrosną o pół punktu”. Zaznacza, że ​​perspektywy są gorsze niż w przypadku Stanów Zjednoczonych czy Unii Europejskiej.

„Wielka Brytania pogrąża się w kryzysie”, mówi czasyi stworzyć podobną grafikę pokazującą rosnące stopy procentowe, zatytułowaną „Czarny czwartek”. Ekonomia Redaktor naczelny Mehreen Khan mówi, że bank „rozpętał zestaw katastrofalnych oczekiwań, w które trudno byłoby uwierzyć rok temu”.

The opiekun Zapewnia dużo miejsca na ponure wiadomości o klimacie Ale jego głównym tematem jest ostatnia podwyżka stóp, szósta przez bank i 13% prognoza inflacji. Bezpośrednio obwinia Władimira Putina o jego inwazję na Ukrainę, cytując zdanie Baileya, że ​​„wojna ma ekonomiczne koszty”.

Pierwsza strona Guardiana, piątek 5 sierpnia 2022 r.: Bank podnosi stopy procentowe i ostrzega przed 13% inflacją. Plus specjalny raport na temat globalnego ocieplenia: problem spalania pic.twitter.com/lQceGMMxMR

Strażnik 4 sierpnia 2022

dwie karty – I A metro – Wybierz kilka języków roboczych z „Big Press” jako tytułem głównym. Wyniki „i” wokół czerwonego wykresu inflacji wskazują, że ekonomiści oczekują, że stopy procentowe wzrosną do co najmniej 3%, a osoby, które już znalazły się w kryzysie związanym z kosztami utrzymania, mają na horyzoncie przejmowanie domów. Metro zacytowało słowa Baileya, że ​​wyższa stopa procentowa zaszkodziłaby mniej zamożnym, ale „alternatywa jest gorsza”.

The Lustro Boris Johnson i Nazim al-Zahawi celują – inaczej w podróż poślubną, czy w wakacje – twierdząc, że premier i kanclerz „zaginęli w akcji” w nagłówku, w przeciwieństwie do wykresu szokujących oczekiwań inflacyjnych.

The dziennik dzienny Równie zaniepokojeni wakacjami.

The telegraf Koncentruje się na szoku dochodowym w gospodarstwach domowych w połączeniu z rosnącymi kosztami energii i oczekiwaną recesją. „Recesja powoduje rekordowy spadek dochodów” – głosi nagłówek. Pierwsza historia wplata się w sprzeczne poglądy rywalek Liz Truss i Rishi Sunaka na temat tego, jak poradzić sobie z kryzysem, koncentrując się na zaletach planów obniżenia podatków.

The Poczta Ma surową ocenę umiejętności Billy’ego jako konserwatysty. Nagłówek brzmi „Bankier kończy się kredytem” i stwierdza, że ​​​​musiał zaprzeczyć zarzutom, że „śpi za kierownicą”. Mówi, że bank powinien był podnieść stopy procentowe w zeszłym roku.

The podawać Mówi, że „nadchodzi stagnacja… czas trafić na sloty” i donosi, że jedyną dobrą wiadomością było to, że emeryci są na dobrej drodze do zwiększenia swoich emerytur o 10%.

The Krajowy Korzysta z okazji, by zasugerować, że wycofanie się z walczącego brytyjskiego wagonu może być mądre, z nagłówkiem „Nadszedł czas, aby wydostać się ze Szkocji”.

Oto spojrzenie na jutrzejszą stronę główną🗞

Szkocji „nie stać na pozostanie w Unii”, ponieważ zbliża się najgorsza recesja od 2008 r.

Stwierdzono, że Keir Starmer osiem razy naruszył kodeks postępowania posłów pic.twitter.com/3o2UMpEjug

– Narodowy 4 sierpnia 2022

READ  Para twierdzi, że zostały „zjedzone przez pluskwy żywcem” w łóżku i śniadaniu, gdy właściciel broni hotelu?