Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co wiesz o nowych zmiennych?

Co wiesz o nowych zmiennych?

Pomimo tego, w co wielu z nas chciałoby wierzyć, COVID-19 nie zniknął. Republika Południowej Afryki zidentyfikowała ostatnio dwa nowe podwarianty Omicron – oznaczone BA.4 i BA.5. Te podwarianty rozprzestrzeniły się obecnie w wielu innych krajach, w tym w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Czy powinniśmy się nimi zająć? Medical News Today ocenił dowody i rozmawiał z ekspertami w USA i Wielkiej Brytanii, aby się dowiedzieć.

Opublikuj na Pintereście
Członek Western Cape Metro Emergency Medical Services przyjmuje szczepienia z karetki pogotowia przekształconej w celu ułatwienia szczepień podczas szczepienia COVID-19 w Mannenberg 8 grudnia 2021 r. W Kapsztadzie. Źródło: RODGER BOSCH/Getty Images.

Alfa, Beta, Gamma, Delta, Omikron — lista Warianty SARS-CoV-2 Nadal się rozwija. I wkrótce przyzwyczailiśmy się do jednego wariantu więcej niż pojawił się inny.

Najnowsze warianty na liście to podwarianty Omicron BA.4 i BA.5, które zostały niedawno zidentyfikowane w Republice Południowej Afryki, jednym z niewielu krajów, które wciąż sekwencjonują dużą liczbę testów na COVID-19.

Republika Południowej Afryki odnotowała szybki wzrost pozytywnych testów na COVID-19, a władze uważają, że za to odpowiedzialne są BA.4 i BA.5. Narodowy Instytut Chorób Klinicznych Republiki Południowej Afryki Raporty że BA.4 i BA.5 to „wirusy Omicron z nowym zestawem mutacji”.

Naukowcy w tym kraju po raz pierwszy wykryli BA.4 10 stycznia 2022 r. i od tego czasu rozprzestrzenił się w Afryce Południowej, stanowiąc obecnie 35% pozytywnych testów. BA.5 został zidentyfikowany 25 lutego i obecnie stanowi 20% przypadków w wielu regionach Afryki Południowej.

Oba warianty są podobne do Omicron BA.2, obecnie rozpowszechnionego w Wielkiej Brytanii, Europie kontynentalnej i Stanach Zjednoczonych

BA.4 i BA.5 zawierają identyczne mutacje w Spike Białko – część wirusa, która przyłącza się do receptorów w komórkach ludzkich – co odróżnia go od BA.2. Każdy wariant ma swoje różne mutacje w innych regionach wirusa.

„Nauczyliśmy się tego [COVID-19-causing variants] O wiele bardziej zmienny niż początkowo sądziliśmy. Od czasu do czasu otrzymujemy nowe główne warianty – to duża zmiana. Ale otrzymujemy również kilka, co nazywamy „zmiennymi dryfowymi”. Możesz ich uważać za członków tej samej rodziny […] Są jak kuzyni”.

Profesor William Schaffnerprofesor chorób zakaźnych w Vanderbilt University School of Medicine w Nashville, Tennessee

READ  Po pandemii: przeszczepy narządów powracają pośród zadawanych pytań

Do tej pory BA.4 i BA.5 zostały zidentyfikowane w kilku krajach oprócz Republiki Południowej Afryki. Dla mnie raport Z brytyjskiej Agencji Bezpieczeństwa Zdrowia (UKHSA), z danymi na dzień 22 kwietnia, BA.4 był obecny w Austrii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Danii, Belgii, Izraelu, Niemczech, Włoszech, Kanadzie, Francji, Holandii, Australii, Szwajcaria i Botswana.

W tym samym dniu władze ds. zdrowia zidentyfikowały BA.5 w Portugalii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Danii, Francji, Austrii, Belgii, Hongkongu, Australii, Kanadzie, Izraelu, Norwegii, Pakistanie, Hiszpanii i Szwajcarii.

Niewiele krajów serializuje dużą liczbę pozytywnych testów, pomimo dyrektora generalnego Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Wspomniane 4 maja „Testowanie i sekwencjonowanie pozostają niezwykle ważne”.

„W wielu krajach jesteśmy w zasadzie ślepi na to, jak zmutował się wirus. Nie wiemy, co będzie dalej”.

– Dr Tedros Adhanom Ghebreyesus, Dyrektor Generalny Światowej Organizacji Zdrowia

Nie jest osamotniony w swojej trosce o brak sekwencji. Profesor Christina Bagel., profesor badań operacyjnych na University College London (UCL) i dyrektor jednostki klinicznej badań operacyjnych na UCL, powiedział Wiadomości medyczne dzisiaj który – który”[w]Otwieramy się na niebezpieczną nową falę – zwłaszcza zimą – której nie będziemy w stanie wykryć na czas”.

Chociaż zarejestrowane liczby dla obu wariantów są obecnie niskie, rzeczywiste liczby przypadków prawdopodobnie będą znacznie wyższe. Bez sekwencji pozytywnych testów nie można zidentyfikować wariantów powodujących COVID-19.

12 maja Europejskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) Przeklasyfikowany BA.4 i BA.5 jako niepokojące zmienne. Nastąpiło to po gwałtownym wzroście liczby przypadków w Portugalii, a portugalski Narodowy Instytut Zdrowia oszacował 8 maja, że ​​winę ponosi BA.5. około 37% Ze wszystkich pozytywnych przypadków.

ECDC informuje, że chociaż do tej pory nie ma dowodów na zwiększone ryzyko w porównaniu z poprzednimi wariantami, BA.4 i BA.5 wydają się być bardziej przenośne.

„Omikrony to niezwykle zaraźliwa rodzina.Istnieją dane sugerujące, że te podwarianty są bardziej zaraźliwe. […] Czy mają potencjał do wywołania poważniejszej choroby? W tej chwili, jeśli już, to Omicron wydaje się być po łagodniejszej stronie.

Profesor William Schaffner

w Stanach Zjednoczonych , Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) również wskazał BA.4 i BA.5 jako zmienne będące przedmiotem zainteresowania.

READ  Wchłania mniej białka z mięsa roślinnego niż kurczak: badania

Wielka Brytania jeszcze nie poszła w ich ślady. Jednak UKHSA Ocena ryzyka dwóch zmiennych podrzędnych w porównaniu z Omicron BA.2. Sugeruje to, że nowe podwarianty mogą być lepsze w unikaniu układu odpornościowego niż BA.2, ale dane są niewystarczające, aby wyciągnąć jednoznaczne wnioski.

W Republice Południowej Afryki, która zidentyfikowała największą liczbę przypadków, objawy i nasilenie wydają się być podobne do objawów Omicron BA.2. Do chwili obecnej liczba przypadków leczenia tam nieznacznie wzrosła.

Dobre wieści z GAVI Sojusz szczepionkowy polega na tym, że chociaż przeciwciała z poprzednich infekcji omikronowych nie wydają się zapewniać znaczącej ochrony przed nowymi wariantami, przeciwciała ze szczepień wydają się być bardziej skuteczne.

Profesor Schaffner zgodził się, że szczepionki powinny chronić przed ciężką chorobą przed nowymi wariantami: „Są to nieco inne mutacje w białku kolczastym – czy są zbyt różne, by mogły na nie reagować nasze szczepionki? Odpowiedź brzmi: nie”.

Obawia się jednak, że „zmęczenie po szczepionce” może mieć wpływ:

„Oczywiście szczepionki nie zapobiegają chorobom – szczepienia zapobiegają chorobom [the U.S.]Czy możemy przekonać ludzi do ponownego ubiegania się o szczepienia? Wyraźnie widać stres związany z szczepieniem”.

Dodał, że „[t]Możemy zaszczepić więcej osób na całym świecie [the more we can] zmniejszyć ryzyko pojawienia się tych nieuczciwych wariantów”.

Profesor Jonathan StoweFRS, główny lider klastra i ambasador ds. międzynarodowych w Francis Crick Institute w Londynie, Wielka Brytania, zgodził się: „Nie wydaje się nierozsądne pytanie, czy nie należy kłaść większego nacisku na próby dostarczenia i dostarczenia szczepionki, którą można podać wszyscy niechronieni ludzie na świecie, zwłaszcza ci, którzy mieszkają w krajach o niskich i średnich dochodach”.

BA.4 i BA.5 prawdopodobnie będą się dalej rozprzestrzeniać i nie będą ostatnimi z nowych wariantów.

READ  Wioska indonezyjska słynie z kreatywnego wykorzystania technologii

Profesor Bagel wyraził obawę, że brak testów i sekwencjonowania może oznaczać, że warianty nie są wykrywane wcześnie: „[I]Na przykład w Anglii przeprowadzamy już testy reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR) przy przyjęciach do szpitala […] [and] Ponieważ procesy przyjęć są skierowane do starszej populacji, pojawienie się wariantów zajmie więcej czasu, jeśli najpierw rozprzestrzenią się wśród dzieci i młodych dorosłych – tak jak miało to miejsce do tej pory”.

Profesor Schaffner powtórzył te obawy, stwierdzając:[w]Wymagają one skoordynowanego międzynarodowego systemu monitorowania, a kluczowe znaczenie dla tego ma sekwencja wirusów. Po pierwsze: odkryć te drugorzędne zmienne. Zawsze lepiej wiedzieć, kogo nie znasz [to] Wiem.”

„A potem, oczywiście, sekwencjonowanie jest bardzo ważne, aby uchwycić to rzadkie zdarzenie, gdy otrzymamy inny nieuczciwy szczep, który może uniknąć ochrony naszych szczepionek” – dodał.

COVID-19, w jakikolwiek sposób, prawdopodobnie będzie z nami przez kilka lat – główne pytanie brzmi: czy możemy utrzymać go pod kontrolą, próbując przywrócić normalne życie?

„Odkąd przeszliśmy ze stadium pandemicznego do stadium endemicznego, jak sobie z tym poradzimy? Czy zamierzamy osiągnąć jakiś rozejm pełen tego wirusa? Jeszcze nie zorientowaliśmy się, jak to zrobić. „

Profesor William Schaffner