Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przypadki małpiej ospy badano w Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie

Przypadki małpiej ospy badano w Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie

Podejrzane i potwierdzone przypadki ospy małp są badane w wielu krajach europejskich, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii, według władz ds. zdrowia i lokalnych mediów.

Istnieje wiele rodzajów wirusów ospy, w tym ospa małpy, ospa prawdziwa i ospa prawdziwa.
zdjęcie: Roger Harris/Science Photo Libra przez AFP

Najnowsze nowe przypadki zgłoszono we Francji, Włoszech i Szwecji.

Pojawia się po potwierdzeniu przypadków w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii i Portugalii w środę, a także po dochodzeniu w sprawie 13 podejrzanych przypadków w Kanadzie.

Ospa małp jest powszechna w odległych obszarach Afryki Środkowej i Zachodniej.

Przypadki zachorowań poza regionem są często związane z podróżami do regionu.

Ospa małp jest rzadką i zwykle łagodną infekcją wirusową i większość ludzi wyzdrowieje w ciągu kilku tygodni, według brytyjskiej Narodowej Służby Zdrowia.

Wirus nie rozprzestrzenia się łatwo między ludźmi, a ryzyko dla ogółu społeczeństwa jest uważane za bardzo niskie.

Pierwszy przypadek choroby został zgłoszony w Wielkiej Brytanii 7 maja. Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia poinformowała, że ​​pacjent niedawno udał się do Nigerii, gdzie prawdopodobnie zaraził się wirusem przed podróżą do Anglii.

Obecnie w Wielkiej Brytanii jest dziewięć potwierdzonych przypadków. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) twierdzi, że źródło tej infekcji nie zostało jeszcze potwierdzone, ale wydaje się, że przypadki zostały „nabyte lokalnie”.

W Europie w czwartek zgłoszono jeden potwierdzony przypadek w Szwecji, jeden we Włoszech i jeden podejrzany przypadek we Francji. Szwedzkie władze powiedziały, że nie są pewne, w jaki sposób dana osoba zaraziła się wirusem, ale lokalne media poinformowały, że osoba we Włoszech niedawno wróciła z Wysp Kanaryjskich.

Pięć potwierdzonych przypadków zgłoszono również w Portugalii w środę, a siedem w Hiszpanii.

Chociaż szczepionka przeciwko ospie małp nie została zatwierdzona w Europie, hiszpańskie władze ds. Zdrowia zakupiły tysiące szczepionek przeciwko ospie, aby poradzić sobie z epidemią, jak podaje hiszpańska gazeta El País. Ospa małp jest członkiem tej samej rodziny wirusów, co ospa.

READ  Ptasia grypa szybko rozprzestrzenia się w stadach drobiu w Stanach Zjednoczonych

W Ameryce Północnej władze zdrowia w amerykańskim stanie Massachusetts również potwierdziły, że mężczyzna miał ospę małpią.

Niedawno wyjechał do Kanady, gdzie lokalne media podały, że badano 13 podejrzanych przypadków wirusa.

Według urzędników służby zdrowia mężczyzna został przewieziony do szpitala, jest w „dobrym stanie” i „nie stanowi zagrożenia dla społeczeństwa”.

– BBC