Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ćma-potwór: Najcięższy motyl na świecie został znaleziony przez rzemieślnika w miejscu pracy szkoły podstawowej

Naukowiec

Rzeczy z koszmarów: gigantyczna ćma znaleziona przez pracownika szkoły stanowej Mt Cotton w Redland w stanie Queensland. Zdjęcie / Mt Cotton State School

Diler pokazał swoje rażące odkrycie podczas pracy na budowie szkoły w Queensland.

Ogromna ćma zostaje znaleziona podczas pracy w nowym budynku z okręgiem administracyjnym i pięcioma klasami w Mount Cotton State School, na południe od Brisbane w Redlands.

Prace trwają od około 18 miesięcy.

Szkoła podstawowa, która ma tylko ponad 600 uczniów, opublikowała zdjęcia wyglądającego przerażającego stworzenia w mediach społecznościowych.

Ćma drzewna została opisana jako wielkość szczura.  Photo / Mount Cotton State School.
Ćma drzewna została opisana jako wielkość szczura. Photo / Mount Cotton State School.

Dyrektor Meagan Steward powiedziała, że ​​było to „cudowne odkrycie” pracowników, ale pracownicy i studenci nie byli zaskoczeni, ponieważ budynek znajdował się na skraju lasu deszczowego i widzieli grupę stworzeń pojawiających się na ziemi.

Przemawiając w ABC Radio, powiedziała, że ​​była wielkości dwóch pięści i została umieszczona z powrotem w lesie deszczowym.

„Nie byliśmy w szkole, kiedy budowniczowie znaleźli ćmy, ale zrobili nam kilka zdjęć” – powiedziała pani Steward.

„Mamy złożoną klasę (klasa 4-5), która mieszka w tym nowym budynku, a nauczyciel pokazał uczniom zdjęcie gigantycznej ćmy i użył go jako katalizatora kreatywnego pisania.

Klasa przeprowadziła burzę mózgów, co może się wydarzyć i zdecydowała się zaatakować gigantycznego motyla.

„Napisali bardzo kreatywne i nowatorskie teksty, w tym pani Wilson (ich nauczycielka) jest zjadana przez ćmy”.

Rzeczy z koszmarów: gigantyczna ćma znaleziona przez pracownika szkoły stanowej Mt Cotton w Redland w stanie Queensland.  Zdjęcie / Mt Cotton State School
Rzeczy z koszmarów: gigantyczna ćma znaleziona przez pracownika szkoły stanowej Mt Cotton w Redland w stanie Queensland. Zdjęcie / Mt Cotton State School

Dr Christine Lampkin, szefowa entomologii w Queensland Museum, zidentyfikowała to stworzenie jako gigantyczną ćmę drzewiastą i powiedziała, że ​​jest to najcięższy gatunek na świecie.

Zwykle występuje między północnym Queensland a południową Nową Południową Walią i jest koloru szarego z ciemnym okrągłym wzorem na piersi.

Dr Lampkin powiedział, że motyle drewniane ważyły ​​30 gramów i miały rozpiętość skrzydeł 25 cm, podczas gdy samce były znacznie mniejsze.

READ  Sprzątanie i karaluchy – czego szukają inspektorzy żywności w Twojej lokalnej restauracji

„Latają bardzo źle” – powiedziała w radiu.

„W większości przypadków, gdy pojawiają się samice, wspinają się tylko na drzewo lub pień ze słupka ogrodzenia i czekają, aż samce je znajdą”.

Entomolog powiedział, że ich larwy były inteligentnymi larwami, które jedzą Aborygeni.

„Ten konkretny gatunek jest bardzo interesujący, ponieważ nie wiemy, co tak naprawdę dzieje się w pierwszym roku” – powiedział dr Lampkin.

„Pierwszą rzeczą, jaką wiemy, jest to, że jest to gąsienica o długości około 4 cm, która pojawia się na pniach drzew. Ma biało-czarne paski i zagrzebuje się w eukaliptusach, a potem spędza mniej więcej rok na jedzeniu”.

Powiedziała, że ​​owady nie są powszechne, ale nie było niczym niezwykłym, aby je spotkać, zwłaszcza pod koniec lata.