Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Chinyama obejmuje stanowisko trenerskie w Polsce

Były napastnik Dynamosu i FC Platinum Takesor Chinyama został jednym z trenerów polskiej Akademii KS Pipitzanka.

44-latek, który zasłynął w Polsce, gdzie grał w Legii Warszawa, a w 2009 roku był królem strzelców polskiej ligi, niedawno uzyskał licencję trenerską Konfederacji Afrykańskiej Piłki Nożnej i pracuje nad zabezpieczeniem tytuł. UE C i B.

„Takisor Chinyama – były piłkarz Legii Warszawa i król strzelców polskiej Ekstraklasy 2009 roku, reprezentujący Zimbabwe, rozpoczyna karierę trenerską w Start Sports Academy i będzie wspierał dalszy rozwój szkolenia zawodników w Akademii Piłkarskiej KS Bebitzanka” – podała akademia w oświadczeniu.

„Trener Takeshore Chinyama nawiąże współpracę z trenerami grup młodzieżowych uczestniczących w rozgrywkach ligowych, tj. z drużynami juniorskimi, sneakerowymi i młodzieżowymi AP KS Bibiczanka, czyli zawodnikami z roczników 2013-2006.

„Będzie brał aktywną rolę w wybranych klasach, aby każdy z naszych graczy mógł mieć bezpośredni kontakt z graczem tej klasy.

Menedżer Bibiczanki Mariusz Skrzyński określił Chinyamę jako dobrego byłego zawodnika, którego znajomość gry pomoże młodym piłkarzom w akademii.

„Współpraca z byłym piłkarzem najwyższej klasy, Królem Strzelców, a także reprezentantem Zimbabwe powinna rozbudzić pasję wśród zawodników AP KS Bibiczanka oraz pomóc rozwinąć ich świadomość i cel w uczestnictwie w treningach piłkarskich” – powiedział.

„Wierzymy, że będzie to bardzo cenne doświadczenie dla naszych zawodników, zwłaszcza, że ​​Chinyama jest osobą otwartą i pogodną. Chętnie pracuje z dziećmi i młodzieżą. Już niedługo (Chinyama) wystąpi w barwach naszej drużyny w I lidze – dodał Skrzyński.

Agencja M Sport Management, która podczas jego kariery piłkarskiej współpracowała z Chinyamą, nadal jest zaangażowana w przejście byłego reprezentanta Zimbabwe na stanowisko trenera.

Jako zawodnik był menadżerem M Sport, ale nadal utrzymujemy kontakt. „Kiedy zarządzamy naszymi zawodnikami, kiedy odchodzą na emeryturę, nie opuszczamy ich, ale staramy się pomóc im w najlepszy możliwy sposób, gdy zajmują się innymi dziedzinami piłki nożnej” – powiedział Mike Ngobeni, założyciel M Sport.

READ  Guy Hands mówi, że wkrótce Polska będzie bogatsza od Wielkiej Brytanii

„Pomagamy mu na wszelkie sposoby, aby mieć pewność, że otrzyma wszystko, czego potrzebuje, w tym licencje szkoleniowe” – dodał. „Jest w trakcie zdobywania odznak trenerskich UEFA C i B, a my pomożemy mu pod każdym względem” – dodał Ngobeni.