Chiefs vs. Blues: Chiefs pokonali The Blues, odnosząc szóstą z rzędu wygraną z rekordem

Prezydenci 20

Blues 13

Szefowie zapuszczają się tam, gdzie ich poprzednicy nie byli wcześniej.

Dzięki wygranej 20-13 nad The Blues zeszłej nocy, Chiefs ustanowili nowy rekord drużyny, wygrywając sześć meczów z rzędu na rozpoczęcie sezonu.

Stali w defensywie, dobrze kopali przestrzeń i poparli swoją zdolność do oczyszczenia Bluesa, aby wykonać zadanie.

Ta umiejętność również została poddana surowej próbie, szczególnie w drugiej połowie, gdzie nigdy nie zagrozili linii The Blues i często pozostawali na własną rękę, wychodząc na prowadzenie wcześnie w deszczową noc w Hamilton i często byli pod presją rzutów karnych lub ogromny Blues, który przez całą noc miał wielu swoich antybohaterów.

Ale chociaż była to dobra walka fizyczna, utrzymana w równowadze do ostatnich chwil, głównym punktem dyskusji w poniedziałek będzie występ Bowdena Barretta. Obecny zespół All Blacks nr 10 nie jest najlepszy.

Barrett miał wiele dobrych momentów, szczególnie w drugiej połowie, kiedy ładnie zaczął pociągać za sznurki w starciu ze zmęczoną obroną Chiefs, ale zostały one przyćmione kilkoma nietypowymi błędami. Najbardziej dziwaczne ze wszystkich wydarzyło się, gdy próbował poprawić potencjalnego gracza pod presją i ostatecznie postawił stopę na linii martwej piłki. Uratował kilka policzków swojej drużyny, grając z przewagą, a The Blues ostatecznie strzelili gola w rzut rożny przez Caleba Clarka, ale był to dziwny widok u tak doświadczonego gracza.

Z drugiej strony pierwsza piątka Chiefs, Damian Mackenzie, był genialny w pierwszej połowie i wykazał się świetną wizją, ustawiając próbę Imoniego Narawy w pierwszych 30 sekundach. Ale on także był winny podstawowego błędu – podkreślonego przez jego linię bramkową biegnącą pełną linią boczną, aby powitać presję z jego strony. Jednak pokutował, zatrzymując atak Riku Iwana na jego linię i zmuszając go do uderzenia.

READ  Wiadomości sportowe dzisiaj: co musisz wiedzieć

Oczekiwano, że będzie to wyczerpująca fizyczna bitwa, ale bitwa o Bombaj nie zakończyła się niepowodzeniem. Chiefs niemal natychmiast zaszokowali The Blues, kradnąc piłkę po załamaniu, zanim McKenzie dźgnął pałkarza za obroną Bluesa i Narawa wygrał bieg.

To był kiepski początek dla gości, ale szybko zostawili to za sobą i cieszyli się długim okresem kontroli posiadania, co ostatecznie doprowadziło do lądowania Ricky’ego Richetelli i wyniesienia go z bliskiej odległości, aby odpowiedzieć.

Bycie po złej stronie rzutu karnego 6-1 w pierwszych 15 minutach zaszkodziło gospodarzom, gdy zobaczyli, jak The Blues awansują przez Clarke po dziwacznej spartaczonej akcji Barretta, ale szybko uporządkowali swoją dyscyplinę i zgarnęli nagrody.

Chiefs rozegrali ostatnią część pierwszej połowy z pewnym posiadaniem piłki, obserwując, jak Brad Weber i Samisoni Taukiyaho zbliżają się do siebie, zanim Narawa zdobył swoją drugą bramkę w nocy, pokazując wielką świadomość linii bocznej dzięki swojej zdolności do zakończenia gry. Była to piąta próba Narawy w ostatnich trzech meczach. Gracz, który wykorzystuje swoje szanse.

Prowadząc siedmioma bramkami w pierwszej połowie, Chiefs powitali Blues na pozycji do ataku, uderzając kickoffem, co zapoczątkowało narrację w drugiej połowie; The Blues wywierają dużą presję na linii Chiefs, ale obrona Chiefs jest w stanie sprostać wyzwaniu.

Żadna z drużyn nie zdołała zdobyć przyłożenia w drugiej połowie, ale wymienili rzuty karne. Obrona Chiefs kilka razy stanęła na linii testowej, wliczając w to ostatnie momenty gry, które przypieczętowały zwycięstwo.

Prezydenci 20 (Emoni Narawa 2 próby; Damian McKenzie 2 wady, dwa długopisy)

Blues 13 (Ricky Richettilly, Caleb Clark próbuje; napisany przez Bowdena Barretta)

HT: 17-10