Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

A mosque is seen amongst residential housing from the air during a mass take off at the annual Bristol hot air balloon festival in Bristol, Britain, August 8, 2019. REUTERS/Toby Melville     TPX IMAGES OF THE DAY

Ceny domów spadają najszybciej od krachu finansowego w 2008 roku | Wiadomości biznesowe

Według Halifax House Price Index ceny domów w Wielkiej Brytanii spadają w najszybszym tempie od czasu krachu finansowego w 2008 roku.

Ceny spadły o 2,3% od października do listopada tego roku, największy miesięczny spadek od października 2008 r. i największy miesięczny spadek w Wielkiej Brytanii Hipoteka powiedział pożyczkodawca.

Cena typowej nieruchomości w Wielkiej Brytanii jest obecnie o prawie 7 000 funtów niższa od średniej koszt domu Spadł z 292 406 funtów do 285 579 funtów.

W wyniku tego miesięcznego spadku roczna dynamika cen mieszkań zwolniła z 8,2% w październiku do 4,7% w listopadzie.

Kontynuacja ekonomicznych skutków września Mały budżet Nadal wpływa na zachowania zakupowe.

„Niektóre potencjalne przeprowadzki do domów zostały wstrzymane, ponieważ nabywcy domów odczuwają rosnącą presję na przystępność cenową, a dane branżowe nadal sugerują, że wielu kupujących i sprzedających dokonuje zakupów, podczas gdy rynek nadal się spłaszcza” – powiedział Kim Kinnaird, dyrektor ds. kredytów hipotecznych w Halifax.

zawirowania na rynku następny Quasi ćwiartkaZapowiedź miliardów funtów obniżek podatków zwiększyła wydatki na zadłużenie, podnosząc stopy procentowe, co sprawiło, że kredyty hipoteczne stały się droższe.

Russell Galle, dyrektor zarządzający w Halifax, powiedział, że chociaż oczekiwano spowolnienia, „biorąc pod uwagę znane trudności gospodarcze i inflację cen domów w ciągu ostatnich kilku lat”, to ostatnie ogłoszenie odzwierciedla „najgorszą zmienność rynku w ostatnich miesiącach”.

Kinnaird powiedział, że biorąc pod uwagę ostatni spadek cen, należy również wziąć pod uwagę wzrost kosztów nieruchomości. Powiedziała, że ​​w ciągu ostatnich kilku lat „widzieliśmy jedne z największych wzrostów cen domów, jakie kiedykolwiek widział rynek”.

Dodała, że ​​rynek może być na dobrej drodze do normalności, ponieważ ceny są o 46 403 GBP wyższe niż przed pandemią w marcu 2020 r. i 12 000 GBP w porównaniu z ubiegłym rokiem.

READ  Lista bogatych Sunday Times 2022: Sunaks dołączają do bogatej elity, gdy brytyjscy miliarderzy pęcznieją, by bić rekord | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

„Rynek może teraz przechodzić proces normalizacji. Podczas gdy niektóre ważne czynniki, takie jak ograniczona podaż nieruchomości na sprzedaż, pozostaną, trajektoria oprocentowania kredytów hipotecznych, odporność finansów gospodarstw domowych w obliczu rosnących kosztów utrzymania, oraz to, jak będzie działać gospodarka – a dokładniej rynek pracy – będzie miało zasadnicze znaczenie dla określenia zmian cen mieszkań w 2023 r.”

Jedynym obszarem, w którym wzrost nie spowolnił w listopadzie, była północno-wschodnia Anglia. Tam roczny wzrost nieznacznie wzrósł do 10,5% z 10,4%. Jest to również obecnie jedyny obszar w Wielkiej Brytanii, w którym roczna inflacja cen domów wynosi dwucyfrowa, ze średnią ceną nieruchomości wynoszącą 173 587 funtów.