Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

CBRE IM kupuje portfel Nexus o powierzchni 212 000 metrów kwadratowych

CBRE IM kupuje portfel Nexus o powierzchni 212 000 metrów kwadratowych

CBRE Investment Management w imieniu klienta wyraziło zgodę na zakup portfela logistycznego Nexus w Polsce o powierzchni 211.803 metrów kwadratowych od European Logistics Investment (ELI) za nieujawnioną kwotę.

Transakcja, uznawana przez strony za jedną z największych pod względem wielkości i wartości na polskim rynku magazynowym w tym roku, obejmuje osiem budynków w sześciu kompleksach magazynowych: Panattoni Park Warsaw Airport I, Panattoni Park Sosnowiec II, Panattoni Park Bydgoszcz II oraz łódzkie Business Centre II oraz Panattoni Park Poznań V i Panattoni Park Kraków. Wszystkie zostały opracowane w latach 2015-2017 przez Panattoni we wspólnym przedsięwzięciu z Och-Ziff. Portfel jest wynajęty w 94 procentach.

Polska gospodarka nadal czerpie korzyści z kierowanego przez konsumentów wzrostu strukturalnego i inwestycji w infrastrukturę transportową, które pobudzają rekonfigurację łańcucha dostaw w Europie i przyspieszają wprowadzanie handlu elektronicznego. Widzieliśmy, że polski rynek logistyczny okazał się niezwykle odporny podczas pandemii. Rynek jest zakotwiczony w trwałej historii strukturalnej, a sektor nadal jest najlepiej prosperującym sektorem nieruchomości w Europie. Silne fundamenty rynkowe sprawiają, że portfel „Nexus” jest bardzo atrakcyjną akwizycją dla naszych klientów.
Wojciech Szymaniuk, Menedżer Transakcji w CBRE Investment Management

CBRE Investment Management doradzała w tej transakcji Linklaters, CBRE, Deloitte, Arcadis i Riskonet. ELI korzystał z doradztwa kancelarii prawnych Rymarz Zdort, Cushman & Wakefield oraz JLL, a doradcą podatkowym był MDDP.

ELI to platforma logistyczna zarządzana wspólnie przez Griffin Real Estate, Redefine i Madison International Realty. Aktualne portfolio ELI obejmuje 26 projektów logistycznych (45 budynków) o łącznej powierzchni ponad 1,1 mln m2 przeszkleń, w tym 563 000 m2 środków trwałych, 219 000 m2 w budowie oraz 370 000 m2 zabezpieczonych w ramach projektów rurociągowych.

Sektor logistyczny jest obecnie postrzegany jako jeden z najbardziej atrakcyjnych rynków nieruchomości do inwestowania, a coraz więcej inwestorów zagranicznych jest zainteresowanych inwestowaniem w Polsce, która stała się jednym z najszybciej rozwijających się rynków w Europie. Jednak obecna podaż powierzchni logistycznej nie wystarcza do zaspokojenia stale rosnącego popytu, dlatego inwestorzy kierują się obecnie na istniejące projekty na rynku. Znakomity i elastyczny wzrost portfela produktów wysokiej jakości firmy ELI przyciąga uwagę rynku. W ciągu zaledwie trzech lat potroiliśmy wielkość portfela dzięki nowym rozwiązaniom. Ten konkretny portfel oferuje różnorodność geograficzną i długoterminową rentowność przez wiele lat.
Nabil Sinman, Partner Zarządzający Griffin Real Estate

CBRE Investment Management posiada obecnie portfel logistyczny o powierzchni ponad 7 milionów metrów kwadratowych w jedenastu krajach europejskich, zarządzając aktywami o łącznej wartości 14,8 miliarda euro.

READ  Subskrybuj — dzień roboczy NG