Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Raport Brexit oczekuje, że firmy miejskie ożywią unijne plany przesiedleń w 2022 r. | Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Raport sektora finansowego mówi, że firmy miejskie prawdopodobnie ożywią plany przeniesienia pracowników do Unii Europejskiej po złagodzeniu ograniczeń podróży związanych z Covid w przyszłym roku, ponieważ liczba rozważających takie ruchy nadal rośnie.

Spośród 222 największych brytyjskich firm świadczących usługi finansowe, które firma księgowa EY monitorowała od referendum w 2016 r., 97 (44%) potwierdziło, że przenosi pracowników lub operacje na kontynent lub rozważa to – wzrost z 41% w styczniu 2020 r.

Podczas gdy ogłoszenia o transferach związanych z Brexitem zwolniły w ostatnich latach, EY wskazała, że ​​w ciągu ostatniego roku więcej ruchów mogło zostać opóźnionych, a nie cofniętych z powodu blokady Covid i kompromisów w pracy z domu.

„Minął prawie rok, odkąd oficjalnie opuściłem Wielką Brytanię Unia Europejska„Ale sektor finansowy wciąż pracuje nad kacem po Brexicie” – powiedział Omar Ali z EY. „Podczas gdy większość ruchów operacyjnych została wykonana przed terminem Brexitu w 2020 r. – i przed pandemią – ograniczenia w podróżowaniu w ciągu ostatnich dwóch lat podważyły ​​praktyczne aspekty przeniesienia”.

Powiedział, że firmy prawdopodobnie przyspieszą swoje plany relokacji w ciągu najbliższych 12 miesięcy, zakładając spadek liczby przypadków Covid, pod presją władz UE, które sprzeciwiały się wprowadzeniu „miedzianej płyty” na ich rynki, na których firmy trzymaj tylko żetony obecności i pracowników w bloku.

„W zależności od trajektorii zmiennej Omicron i jej wpływu na podróże międzynarodowe w krótkim okresie, opóźnione ruchy powinny odbić się w ciągu następnego roku, nie tylko ze względu na ciągłą presję ze strony unijnych organów regulacyjnych” – powiedział Ali.

Jest to najnowszy sygnał świadczący o ciągłym wpływie Brexitu na brytyjską gospodarkę. Numery zostały opublikowane w zeszłym tygodniu Wykazał on 16% spadek eksportu żywności i napojów w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2020 roku, spadek, który branża w dużej mierze obwinia za 24% spadek sprzedaży do krajów UE.

READ  Nowa nadzieja na ceny benzyny, ponieważ ceny ropy spadają do mniej niż 100 USD

Chociaż Wielka Brytania formalnie opuściła blok na początku roku, negocjacje handlowe w sprawie kontroli towarów wwożonych i wywożonych z Irlandii Północnej trwają, co dodatkowo komplikuje David Frost zrezygnuje z funkcji sekretarza ds. Brexitu w ten weekend. W niedzielę ogłoszono, że sekretarz stanu Liz Truss, On przejmie.

Nie jest jasne, czy rezygnacja Frosta może wpłynąć lub opóźnić rozmowy o tym, czy dać brytyjskiemu sektorowi finansowemu „parytet” – co pozwoliłoby firmom z Wielkiej Brytanii obsługiwać klientów z UE na całym kontynencie.

„Ponieważ ta niepewność utrzymuje się, ryzyko fragmentacji rynku pozostaje, co jest nieefektywne i kosztowne dla wszystkich uczestników i może ostatecznie zaszkodzić globalnej konkurencyjności obu rynków” – powiedział Ali.