Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Raport Brexit oczekuje, że firmy miejskie ożywią unijne plany przesiedleń w 2022 r. | Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Raport sektora finansowego mówi, że firmy miejskie prawdopodobnie ożywią plany przeniesienia pracowników do Unii Europejskiej po złagodzeniu ograniczeń podróży związanych z Covid w przyszłym roku, ponieważ liczba rozważających takie ruchy nadal rośnie.

Spośród 222 największych brytyjskich firm świadczących usługi finansowe, które firma księgowa EY monitorowała od referendum w 2016 r., 97 (44%) potwierdziło, że przenosi pracowników lub operacje na kontynent lub rozważa to – wzrost z 41% w styczniu 2020 r.

Podczas gdy ogłoszenia o transferach związanych z Brexitem zwolniły w ostatnich latach, EY wskazała, że ​​w ciągu ostatniego roku więcej ruchów mogło zostać opóźnionych, a nie cofniętych z powodu blokady Covid i kompromisów w pracy z domu.

„Minął prawie rok, odkąd oficjalnie opuściłem Wielką Brytanię Unia Europejska„Ale sektor finansowy wciąż pracuje nad kacem po Brexicie” – powiedział Omar Ali z EY. „Podczas gdy większość ruchów operacyjnych została wykonana przed terminem Brexitu w 2020 r. – i przed pandemią – ograniczenia w podróżowaniu w ciągu ostatnich dwóch lat podważyły ​​praktyczne aspekty przeniesienia”.

Powiedział, że firmy prawdopodobnie przyspieszą swoje plany relokacji w ciągu najbliższych 12 miesięcy, zakładając spadek liczby przypadków Covid, pod presją władz UE, które sprzeciwiały się wprowadzeniu „miedzianej płyty” na ich rynki, na których firmy trzymaj tylko żetony obecności i pracowników w bloku.

„W zależności od trajektorii zmiennej Omicron i jej wpływu na podróże międzynarodowe w krótkim okresie, opóźnione ruchy powinny odbić się w ciągu następnego roku, nie tylko ze względu na ciągłą presję ze strony unijnych organów regulacyjnych” – powiedział Ali.

Jest to najnowszy sygnał świadczący o ciągłym wpływie Brexitu na brytyjską gospodarkę. Numery zostały opublikowane w zeszłym tygodniu Wykazał on 16% spadek eksportu żywności i napojów w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2020 roku, spadek, który branża w dużej mierze obwinia za 24% spadek sprzedaży do krajów UE.

READ  Ministrowie ścigający szpiegów Facebooka, Nicka Clegga: Wszczęto śledztwo w sprawie przecieku w celu znalezienia kreta

Chociaż Wielka Brytania formalnie opuściła blok na początku roku, negocjacje handlowe w sprawie kontroli towarów wwożonych i wywożonych z Irlandii Północnej trwają, co dodatkowo komplikuje David Frost zrezygnuje z funkcji sekretarza ds. Brexitu w ten weekend. W niedzielę ogłoszono, że sekretarz stanu Liz Truss, On przejmie.

Nie jest jasne, czy rezygnacja Frosta może wpłynąć lub opóźnić rozmowy o tym, czy dać brytyjskiemu sektorowi finansowemu „parytet” – co pozwoliłoby firmom z Wielkiej Brytanii obsługiwać klientów z UE na całym kontynencie.

„Ponieważ ta niepewność utrzymuje się, ryzyko fragmentacji rynku pozostaje, co jest nieefektywne i kosztowne dla wszystkich uczestników i może ostatecznie zaszkodzić globalnej konkurencyjności obu rynków” – powiedział Ali.