Cameron Norrie pokonał Jensona Brooksby’ego w finale Dream ASB Classic

Cameron Norrie dotarł do finału ASB Classic po raz drugi w swojej karierze, pokonując w piątek Amerykanina Jensona Broxby 6:3, 6:4. O tytuł zagra z Richardem Gasquetem.

Zwycięstwo Nuriego oznacza, że ​​jest on jedynym zawodnikiem na świecie, który w tym roku odniósł już sześć zwycięstw w trasie i jeszcze nie przegrał meczu.

„Dobrze serwowałem, dobrze zdobywałem punkty i wygrywałem wiele długich wymian” – powiedział Nouri o tym zwycięstwie.

Jenson jest naprawdę nieszczery, umieszcza piłkę w takich niewygodnych częściach boiska.

„Ale byłem w stanie wykorzystać moje nogi, wygrać kilka długich wymian, a jego energia zdawała się słabnąć pod koniec”.

W finale zmierzy się z Richardem Gasquetem, ponieważ jego drugi półfinałowy przeciwnik, Constant Lestien, wycofał się z powodu kontuzji klatki piersiowej, którą nabawił się w czwartkowym zwycięstwie nad Laslo Djery w ćwierćfinale maratonu.

Mecz Camerona Norriego pod każdym względem był bardzo dobry dla młodego Amerykanina Jensona Brooksby'ego.

Phila Waltera/Getty Images

Mecz Camerona Norriego pod każdym względem był bardzo dobry dla młodego Amerykanina Jensona Brooksby’ego.

Nuri vs Gasquet to wymarzony finał, na który organizatorzy liczyli po wynikach ćwierćfinałowych, ale nie potoczył się tak, jak oczekiwali, a wyprzedani fani mieli zamiast tego pokazowy mecz pomiędzy Kiwis KP Pannu i Ajeet Rai.

Brooksby wyglądał świetnie aż do półfinału w swoich zwycięstwach nad Fabio Fogninim, Diego Schwartzmanem i Quentinem Halesem, ale nie dorównał poziomowi Nuri.

W wieku 22 lat Brooksby z pewnością ma przed sobą świetlaną przyszłość i powinien znaleźć się w pierwszej dwudziestce, ale nie osiągnął jeszcze tego poziomu i nie może konkurować z nieustępliwością, niszczycielskim bekhendem i hartem ducha Nouri.

READ  Tony Brown dołącza do Rassie Erasmus w składzie trenerskim Springboks

„Jenson to po prostu młody, dobrze zapowiadający się zawodnik. Zagrał kilka ważnych meczów, ale ja grałem więcej niż on.

Jenson Broxby walczył o rywalizację z Cameronem Norrie w półfinale ASB Classic

„Czuję, że dzięki mojej grze jestem trochę lepszy we wszystkim niż on. Więc chciałem dzisiaj się wycofać i byłem w stanie serwować trochę lepiej i utrzymywać gry serwisowe łatwiej niż on i to było widać.”

Broxby obronił cztery break pointy w czwartym meczu, który trwał 14 minut, i kolejny w szóstym meczu, zanim Nuri dostał przerwę, na którą zasłużył.

Amerykaninowi udało się złapać przerwę na początku drugiego seta, ale został złamany prosto do miłości, a Nouri kontynuował zadanie do końca meczu.

Więc o tytuł w sobotę o 14:00 walczą Nouri i Gasquet.

Co zaskakujące, będzie to pierwszy raz, kiedy zagrają ze sobą i chociaż 36-letni Francuz miał fantastyczny tydzień, zmierzy się również z numerem 12 na świecie.

„Absolutnie weteran Tour de France, Nouri powiedział o Gasquecie, naprawdę silnym zawodniku i będę musiał dużo biegać, aby go pokonać”.

„Gra naprawdę fizycznie w tenisa i ma pełny mecz, więc zamierzam obejrzeć kilka meczów Rafy przeciwko niemu. Wiem, że ma dobre wyniki przeciwko Gasquetowi. „

Dla przypomnienia, rekord Nadala przeciwko Gasquetowi to 18 zwycięstw i zero porażek.

Kiedy Nouri grał w klasycznym finale 2019, przegrał 6-4, 6-2.

Nouri nie pojawił się tego dnia przeciwko utalentowanemu zawodnikowi. Ale teraz wie, że jest lepszym i bardziej doświadczonym zawodnikiem niż wtedy.

„Myślę, że będzie zupełnie inaczej”, powiedział Nouri, „ponieważ to był mój pierwszy finał i pomyślałem:„ Wow, naprawdę chcę to wygrać. „

„Czułem, że to dobry mecz dla mnie, aby zagrać Sandgrena i pomyślałem, że to będzie moja szansa, aby to zrobić.

READ  Jestem tutaj i gotowy do pracy All Blacks.

„Byłem jednak trochę niedoświadczony, a Sandgren grał tego dnia lepiej ode mnie.

„Zagrałem już wiele finałów, niewiele, ale wystarczająco dużo, by poczuć, że poradzę sobie z sytuacją.

„A także Richard, jest bardzo doświadczonym graczem, zdobył wiele tytułów i to będzie dobra walka”.