Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Były prezenter Fox, Tucker Carlson, opublikował w mediach społecznościowych wywiad z Władimirem Putinem

Były prezenter Fox, Tucker Carlson, opublikował w mediach społecznościowych wywiad z Władimirem Putinem

Były prezenter Fox News Tucker Carlson przeprowadza wywiad z prezydentem Rosji Władimirem Putinem 2 czerwca 2024 r. Obraz/przez X

Prezydent Rosji Władimir Putin zagroził Stanom Zjednoczonym wojną światową, która „stawi ludzkość na krawędzi”, jeśli rozmieści swoje siły na Ukrainie.

Putin powiedział Tuckerowi Carlsonowi, byłemu prezenterowi Fox News, że Rosja „będzie walczyć do końca” w obronie swoich interesów, i nalegał, aby Biały Dom skupił się na kwestiach wewnętrznych.

„Gdyby ktoś chciał wysłać regularne siły, z pewnością postawiłoby to ludzkość na krawędzi bardzo niebezpiecznego globalnego konfliktu” – powiedział.

„Nie masz nic lepszego do roboty? Masz problemy na granicy. Kwestie imigracyjne, problemy z długiem publicznym. Ponad 33 biliony dolarów.

„Czy nie byłoby lepiej negocjować z Rosją? Zawrzeć porozumienie. Już rozumiemy sytuację, która się dzisiaj rozwija i zdajemy sobie sprawę, że Rosja będzie walczyć o swoje interesy do końca.”

Jak podaje Kreml, wywiad, który według Kremla został nagrany we wtorek, został wyemitowany na stronie internetowej Carlsona i opublikowany w serwisie X, znanym wcześniej jako Twitter.

Według BBC to głośne spotkanie okupacyjne jest pierwszym od czasu, gdy rosyjski przywódca zgodził się na wywiad dla zachodnich mediów, odkąd rozpoczął masową inwazję na Ukrainę.

Carlson, były gospodarz Fox News, powiedział, że media „nie zawracały sobie głowy” rozmową z prezydentem Rosji podczas przeprowadzania „pochlebnych wywiadów” z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

W wywiadzie Putin powiedział, że miał „bardzo dobre stosunki” z Donaldem Trumpem i Georgem W. Bushem, gdy byli prezydentami Stanów Zjednoczonych.

Powiedział, że Busha często postrzegano jako „chłopaka ze wsi, który niewiele rozumiał”, ale wyjaśnił, że „to nieprawda”.

READ  Raport Iftar, OPEC ogranicza produkcję, aby podnieść ceny

Rosyjski prezydent powiedział: „Ogólnie rzecz biorąc, na poziomie osobistym, miałem z nim bardzo dobre stosunki”.

Nie był gorszy od żadnego innego polityka amerykańskiego, rosyjskiego czy europejskiego. Zapewniam cię, że rozumiał, co robi, tak samo jak wszyscy inni.

„Miałem także osobiste relacje z Trumpem. „Nie chodzi o osobowość przywódcy”.

Putin wkroczył w historię Rosji, wyjaśniając swoją decyzję o inwazji na Ukrainę w lutym 2022 r., co wprawiło Carlsona w zakłopotanie.

„Nie jestem pewien, dlaczego ma to coś wspólnego z tym, co wydarzyło się dwa lata temu” – powiedział Carlson.

Przez cały wywiad Putin twierdził, że Zachód bardziej boi się Chin niż Rosji, ponieważ potencjał tego kraju jest „ogromny”.

„Zachód boi się silnych Chin” ze względu na wielkość ich populacji, powiedział Carlsonowi.

Jej gospodarka rozwija się bardzo szybko, bo w tempie 5 procent rocznie. Putin powiedział, że potencjał Chin jest ogromny.

Według telegrafPod koniec zimnej wojny Rosja poczuła się oszukana przez NATO. Putin twierdził, że „agresywne” działania NATO oznaczają, że Rosja nigdy nie została przyjęta do grona sojuszników i że winę ponoszą Stany Zjednoczone.

Były prezenter Fox News Tucker Carlson przeprowadza wywiad z prezydentem Rosji Władimirem Putinem 2 czerwca 2024 r. Obraz/przez X

Twierdził, że Rosji obiecano, że NATO nie będzie rozszerzać się na wschód, ale od tego czasu rozszerzyło się pięciokrotnie.

Rosja zamierzała przystąpić do NATO, ale jest napisane, że były prezydent Bill Clinton odrzucił Rosję, gdy ją o to poprosił.

„To nie jest możliwe” – powiedziała wówczas Clinton.

Putin powiedział, że gdyby Stany Zjednoczone powiedziały „tak”, sytuacja między Ukrainą a Rosją wyglądałaby zupełnie inaczej.

Po „pięciu falach ekspansji” NATO posunęło się za daleko. W 2008 roku NATO ogłosiło na szczycie w Bukareszcie, że „drzwi Ukrainy i Gruzji do członkostwa w NATO są otwarte” – powiedział Putin w wywiadzie.

Teraz na Ukrainie Putin oświadczył, że dobrowolnie wycofał wojska z Kijowa, aby ułatwić zawarcie porozumienia pokojowego w 2022 r. Jednak kiedy wojska się wycofały, Putin powiedział: „Ukraińscy negocjatorzy natychmiast wyrzucili wszystkie nasze porozumienia do kosza”.

READ  Aktualizacja Covid-19: 3235 nowych przypadków społeczności, pięć kolejnych zgonów w Nowej Zelandii

Ukraina twierdzi, że serią kontrataków wyparła Rosję.

Putin twierdzi, że gdyby nie Stany Zjednoczone, wojna na Ukrainie zakończyłaby się w ciągu kilku tygodni.

„Jeśli naprawdę chcesz zaprzestać walk, musisz przestać dostarczać broń”.

W wywiadzie Putin stwierdził, że Boris Johnson namawiał Ukrainę, aby nie podpisywała porozumienia pokojowego z Rosją, twierdząc, że były brytyjski premier miał „czyste serce”, ale „nie wielki umysł”.

„Fakt, że postępują zgodnie z prośbą lub namową pana Johnsona, byłego premiera Wielkiej Brytanii, wydaje się absurdalny” – stwierdził rosyjski prezydent.

„I jest to dla mnie bardzo smutne, ponieważ… mogliśmy powstrzymać te działania wojenne już półtora roku temu.

Ale Brytyjczycy nas przekonali i odmówiliśmy. Gdzie jest teraz pan Johnson? „Wojna trwa”.

Carlson wywierał presję na Putina w sprawie Iwana Gerszkowicza dziennik „Wall Street Od 23 marca reporter jest przetrzymywany w Rosji Stróż.

Putin twierdził, że 32-letni Gerszowicz został „przyłapany na gorącym uczynku” na zbieraniu tajnych informacji.

Putin powiedział, że Kreml jest teraz „gotowy do rozmów” o przyszłości Gerszkowycza, pod warunkiem, że Stany Zjednoczone zastanowią się, w jaki sposób przyczynić się do osiągnięcia celów Rosji.

– Dodatkowe raporty Telegraph