Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowy podatek od zysków kapitałowych w Nowej Zelandii na poziomie 39%: „Jest zbyt surowy”

Osoby osiągające zyski kapitałowe mogą teraz być opodatkowane od niektórych nieruchomości inwestycyjnych w wysokości nawet 39 procent od swoich zarobków, co według ekspertów podatkowych jest wysokie według międzynarodowych standardów.

Rząd wprowadził 39-procentową stawkę podatku od tego roku podatkowego od dochodu przekraczającego 180 000 USD.

Zyski ze sprzedaży mieszkaniowej nieruchomości inwestycyjnej podlegają opodatkowaniu w przypadku sprzedaży nieruchomości zakupionej w okresie od marca 2018 r. Do marca 2021 r. W ciągu pięciu lat, oraz Gdy nieruchomość zakupiona od 27 marca zostanie sprzedana za 10 lat.

Zyski są dodawane do rocznego dochodu osoby fizycznej w celu obliczenia obowiązującego podatku.

Czytaj więcej:
* Przewodnik dla początkujących dotyczący płacenia mniejszych podatków (jeśli jesteś bardzo zamożny)
* Jaka jest prawda o ulgach podatkowych dla inwestorów w nieruchomości?
* Podatek od zysków kapitałowych: propozycja podatkowej grupy kapitałowej może kosztować miliardy właścicieli nieruchomości komercyjnych

Ze średnim zyskiem około 280 000 USD na sprzedaż lukratywnej nieruchomości inwestycyjnej, według CoreLogicOznacza to, że 39 procent prawdopodobnie zostanie zastosowane do dużej części zysków inwestorów, jeśli zostanie uwzględnione w teście dobrej passy.

Geof Nightingale, partner podatkowy w PwC, powiedział, że 39 procent to wyższa stawka, niż byłaby zastosowana do zysków kapitałowych osiągniętych w Australii lub Stanach Zjednoczonych.

„W Australii najwyższa stawka podatkowa wynosi 45% plus 3,5% na Medicare, czyli 48,5%. Zyski kapitałowe są traktowane jako regularny dochód.

Osoby, których zyski z inwestycji w nieruchomości zostały odnotowane przez test dobrej passy, ​​mogą być zaskoczone obowiązującą stawką podatkową.

Dean Williams / Stuff

Osoby, których zyski z inwestycji w nieruchomości zostały odnotowane przez test dobrej passy, ​​mogą być zaskoczone obowiązującą stawką podatkową.

Ale w przypadku osoby fizycznej tylko 50 procent zarobków wlicza się do regularnego dochodu, więc stawka podatkowa wynosi w rzeczywistości 24,25 procent. W przypadku przedsiębiorstw pełny zysk jest uwzględniony, ale stawka podatku od osób prawnych wynosi 30 procent.

READ  Ekspert przygląda się parom, które zmieniają strony łóżka

„W Stanach Zjednoczonych przepisy dotyczące podatku od zysków kapitałowych są niezwykle złożone po latach zmian politycznych i ustępstw. Jednak z ryzykiem uproszczenia, jeśli osoba fizyczna w Ameryce posiada aktywa kapitałowe przez co najmniej 12 miesięcy, stawka podatku od zysków kapitałowych jest ograniczona. do 20 procent ”.

W Wielkiej Brytanii podatek od zysków kapitałowych jest nakładany na nieruchomości mieszkalne do maksymalnie 28 procent.

Robin Walker, krajowy dyrektor techniczny zespołu podatkowego Deloitte, powiedział, że można argumentować, że opodatkowanie nowej 39-procentowej stawki było niesprawiedliwe, gdy osiągnięto zyski w poprzednich latach, kiedy ta stawka nie istniała.

„Dla niektórych byłoby to nieprzyjemną niespodzianką… To bardzo okrutne”.

Powiedziała, że ​​to prosta metoda egzekwowania podatków, która pozwoliłaby uniknąć prób znalezienia sposobu na obejście tego problemu, ale to niegrzeczne narzędzie.

Inne kraje czasami uwzględniają rezerwy na wzrost inflacji, które będą wyłączone z obliczania podatku, ponieważ wzrost cen, który dotrzymuje kroku inflacji, nie postawił właściciela aktywów w lepszej sytuacji. System nowozelandzki tego nie robi.

W Indiach długoterminowe inwestycje są opodatkowane w wysokości 20 procent, po uwzględnieniu inflacji.

Mike Rudd, dyrektor Baker Tilly Staples Rodway, powiedział, że większość krajów będzie miała pełniejszy podatek od zysków kapitałowych, ale będzie go stosować po obniżonej stawce, zamiast łączyć zysk kapitałowy z cudzym dochodem.

Fakt, że podatkowa grupa robocza nie była w stanie dokończyć prac zmierzających do nałożenia niezależnego podatku od zysków kapitałowych, powiedział, oznacza, że ​​osoby poszkodowane prawdopodobnie zapłacą najwyższe stawki podatkowe.

Nightingale powiedział, że trust, który jest właścicielem wynajmowanej nieruchomości, zapłaci tylko 33 procent, podczas gdy firma płaci tylko 28 procent.

Jeśli ta firma w pewnym momencie przekaże zyski udziałowcowi, który ma zaufanie, stawka podatku zostanie podniesiona, ale wiele firm nigdy nie wypłaci tej dywidendy, więc zryczałtowana stawka podatku wynosi 28 procent. Ten problem polityczny polega na braku horyzontalnej równości, w przypadku gdy ten sam dochód ma trzy różne stawki podatkowe – pogłębione stopą 39 procent ”.

READ  Pasażerowie Eurotunelu uwięzieni pod kanałem La Manche po przerwie w świadczeniu usług