Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Była gwiazda MLB Dennis Cook pokieruje Polską – Światową Federacją Baseballu Softball

Była gwiazda MLB Dennis Cook pokieruje Polską – Światową Federacją Baseballu Softball

Polski Związek Baseballu ogłosił, że na stanowisko menadżera narodowej drużyny baseballowej mianowany został były zawodnik Major League Baseball (MLB), Dennis Cook. Były olimpijczyk Paul Bragiel będzie pełnił funkcję trenera rezerwowego i specjalnego doradcy programu. Do personelu dołączył także weteran MLB i trener John McLaren.

Cook miał 15-letnią karierę w lidze MLB. Zagrał w 665 meczach i przyczynił się do zdobycia tytułów World Series w 1997 (Florida Martins) i 2002 (Anaheim Angels). Posiada doświadczenie trenerskie w Europie jako menadżer szwedzkiej drużyny narodowej. Trenował także reprezentacje Niemiec i Włoch.

„Co mnie skłoniło do języka polskiego [job] „To samo doprowadziło mnie do Szwedów – podnieśli się, przyszli i zaczynali od zera” – powiedział Cook. MLB.com. „Myślę, że Polska jest bardzo daleko w tyle w rankingach. Myślę, że ich federacja w końcu zaczyna zbierać siły, aby zobaczyć, co mogą zrobić. Potencjał jest”.

McLaren zarządzał drużynami Seattle Mariners (2007 i 2008) i Washington Nationals (2011), a od 1986 do 2017 był trenerem różnych organizacji. Jest doświadczonym międzynarodowym baseballistą, który brał udział w inauguracyjnych zawodach World Baseball Classic jako trener trzeciej bazy w USA i pracował dla reprezentacji Włoch i Chin. Jest członkiem Komisji Szkoleniowej WBSC.

„Jestem zachwycony możliwością bycia częścią sztabu trenerskiego reprezentacji Polski” – powiedział McLaren. Bazując na moich wcześniejszych doświadczeniach w międzynarodowym baseballu, pragnę przyczynić się do sukcesu drużyny i wspierać polskich zawodników w wykorzystaniu ich pełnego potencjału przed World Baseball Classic 2026.

John McLaren--WBSC-

Bragiel jest biznesmenem działającym w funduszach inwestycyjnych. Jest byłym radnym i trenerem drużyny na Letnich (Rio de Janeiro 2016) i Zimowych (Soczi 2018) Igrzyskach Olimpijskich. Urodzony w polskiej rodzinie w Chicago (USA), podziwiał europejskie drużyny (Włochy, Holandię, Anglię i Czechy) biorące udział w World Baseball Classic i miał nadzieję, że Polska zrobi to samo.

READ  Silvio Berlusconi: Polski eurodeputowany wzywa byłego premiera Włoch do odesłania wódki Putinowi

„Jestem naprawdę zaszczycony możliwością dołączenia do sztabu trenerskiego i jestem zaangażowany w wykorzystanie mojego doświadczenia w budowaniu organizacji sportowych i biznesowych, aby stworzyć solidne podstawy dla dalszego rozwoju baseballu w Polsce” – powiedział Bragiel.

„Widzieliśmy, jak inne kraje to robiły, więc dlaczego my nie możemy?” Powiedział. „Zwłaszcza, że ​​mamy tak dużą populację emigrantów – większą niż wszystkie te kraje razem wzięte”.

Cyfrowe startupy w Stowarzyszeniu Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN).

Polska wraz z Finlandią zajmuje 72. miejsce w światowym rankingu WBSC Konami. W dniach 22-27 lipca Polska będzie gościć w Kutnie 35. w tabeli Ukrainę, 47. Litwę i Finlandię oraz 74. Rumunię w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy w baseballu – Grupa B.

Celem średnioterminowym Cooka jest udział w wydarzeniach kwalifikacyjnych World Baseball Classic w przyszłym sezonie. Według doniesień Polska Federacja Baseballu planuje szukać zawodników polskiego pochodzenia występujących w zawodowym baseballu i uniwersyteckim baseballu w Stanach Zjednoczonych.

„Myślę, że Anglia wykonała bardzo dobrą robotę. Sprowadzili grupę amerykańskich dzieciaków i teraz są jedną z najlepszych drużyn w Europie” – powiedział Cook. „Zaangażuj kilku zawodników polskiego pochodzenia – w głównych i mniejszych ligach jest sporo graczy, którzy mają pewne polskie dziedzictwo – a myślę, że jest w tym duży potencjał”.

Dodał: „Nie można po prostu sprowadzić tam wszystkich zagranicznych zawodników, bo wtedy stracicie dzieci w domu”.

„Naszym celem jest zawsze – nie wiem – mieć jedną trzecią lub połowę polskiej drużyny, nawet w tej pierwszej rundzie” – skomentował Bragiel.

Pierwszy test zaplanowano na 26 kwietnia w Kutnie. Drugie badanie zaplanowano na początek maja w Chicago w USA.