Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Burkitt o możliwościach leczenia raka endometrium

Wesley Burkett, MD, omawia możliwości leczenia raka endometrium.

Wesley Burkett, MD, stypendysta ginekologii onkologicznej na University of North Carolina School of Medicine, omawia możliwości leczenia raka endometrium.

Preferowanymi opcjami dla pacjentów z rakiem endometrium są immunoterapia i terapia celowana. Według Burkett, nawet przy takich wyborach, opcje dla tych pacjentów są ograniczone. Kluczem do przyszłego leczenia endometriozy będą strategie oceniane w badaniach przedklinicznych.

Według Burketta jedno z takich badań dotyczy opracowania okresowego postu w celu promowania utraty wagi u pacjentów z rakiem endometrium. Ta nowa interwencja może pomóc w zapobieganiu zdarzeniom niepożądanym często związanym z leczeniem raka.

tekst:

0:08 | Oczywiście pojawiło się wiele nowych aprobat dla nowszych immunoterapii i terapii bardziej ukierunkowanych. Jednak nadal mamy bardzo ograniczone możliwości leczenia raka endometrium, zwłaszcza po tym, jak rak endometrium jest na pierwszej linii. I to jest rodzaj, w którym obecnie wciska się wiele badań. To, co uważaliśmy za interesujące w naszym badaniu, to fakt, że ostateczną interwencją ze złotym standardem w przypadku utraty wagi byłaby operacja bariatryczna.

0:42 | Jednak nie wszyscy pacjenci mogą mieć operację bariatryczną. Zatem może to być interwencja, która mogłaby stanowić terapię uzupełniającą dla pacjentów otrzymujących chemioterapię, ponieważ może nie być wielu działań niepożądanych w przypadku terapii cytotoksycznych. Są też inne badania przedkliniczne, które wydają się być typem IAR, który może sprawić, że komórki rakowe będą bardziej podatne na terapię cytotoksyczną. A więc myślę, że obecnie najważniejszą rzeczą jest prowadzenie badań nad leczeniem raka endometrium w świecie przedklinicznym.

READ  Coronavirus Covid 19: Badanie pokazuje, że osoby nieszczepione mogą być ponownie zarażone co 16 miesięcy