Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nauka z COVID-19: Bali zwiększa bezpieczeństwo po tym, jak Dżakarta zgłosiła pierwszy przypadek małpiej ospy

Nauka z COVID-19: Bali zwiększa bezpieczeństwo po tym, jak Dżakarta zgłosiła pierwszy przypadek małpiej ospy

Po tym, jak Ministerstwo Zdrowia potwierdziło pierwszą indonezyjską infekcję małpią ospą w Dżakarcie, eksperci ds. Zdrowia na Bali powiedzieli, że lokalne władze muszą przygotować środki zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusa na prowincję zależną od turystyki.

Rzecznik ministerstwa Muhammad Siahrel powiedział w weekend, że 27-letni Indonezyjczyk po powrocie z zagranicznej podróży uzyskał pozytywny wynik testu na małpią ospę. Syahril nie ujawnił, który kraj (lub kraje) odwiedził pacjent, ale potwierdził, że obecnie jest samoizolujący się w domu.

Światowa Organizacja Zdrowia uznała ospę małpią za globalny stan zagrożenia zdrowia – do tej pory 89 krajów zgłosiło przypadki ospy małpiej na ich terytoriach.

Oddział Stowarzyszenia Lekarzy Indonezyjskich (IDI) w Denpasar wezwał dziś administrację Bali do zaostrzenia badań przesiewowych w kierunku małpiej ospy, aby zapobiec jej rozprzestrzenianiu się na wyspę.

„Ucząc się od COVID-19, razem możemy się wzmocnić [safety measures] Przy wejściach na Bali, takich jak występy na lotnisku i w porcie”, Prezydent Denpasar IDI dr Ketut Widiasa Powiedział.

Podczas gdy przemysł turystyczny na Bali odradza się i Wyspa obecnie przyjmuje codziennie około 9 000 międzynarodowych podróżników odwiedzających wyspęFaktem jest jednak, że pandemia COVID-19 zdewastowała najważniejszy sektor wyspy od początku 2020 roku.

Ketut powiedział, że oprócz zaostrzenia procedur kontroli wstępnej, administracja Bali musi również przygotować laboratoria i inne pomieszczenia dla pacjentów z małpią ospą. Dodał, że Bali powinno również zwiększyć zdolność sieci laboratoryjnych do diagnozowania pacjentów z podejrzeniem ospy małp, zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia.

„Najważniejszą rzeczą jest edukowanie ludzi na temat epidemii, objawów, rozprzestrzeniania się i kroków zapobiegawczych” – powiedział.

Oddzielnie dyrektor generalny międzynarodowego lotniska Ngurah Rai Handi Hryodityawan Powiedział Wczoraj lotnisko na Bali zainstalowało skanery termiczne do sprawdzania temperatury przylatujących pasażerów na loty krajowe i międzynarodowe.

READ  Najnowsze informacje na temat stosowania dawek przypominających COVID-19, szczepionek COVID-19 oraz ryzyka rozwoju zapalenia mięśnia sercowego i osierdzia

„jeśli [a passenger’s] Temperatura jest wyższa niż normalnie, a portowa agencja zdrowia przeprowadzi więcej badań lekarskich.