Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Britney Spears ogłasza „najlepszy dzień w historii”, gdy kończy się okres opieki | Wiadomości o rozrywce

39-letnia gwiazda muzyki pop po raz pierwszy od 14 lat może swobodnie podejmować własne decyzje medyczne, finansowe i osobiste.

Amerykański sędzia zakończył regencję, która kontrolowała życie i finanse Britney Spears przez prawie 14 lat, w decyzji, którą piosenkarka powiedziała, że ​​był jej „najlepszym dniem w życiu”.

Piątkowa decyzja zakończyła zdumiewającą pięciomiesięczną podróż, podczas której Spears publicznie zażądała zakończenia opieki, zatrudniła własnego prawnika, wycofała ojca z układu i wreszcie zdobyła swobodę podejmowania własnych decyzji medycznych, finansowych i osobistych. Po raz pierwszy od 2008 roku.

„Na dzień dzisiejszy opieka nad osobą i majątkiem Britney Jean Spears została zakończona” – powiedziała sędzia Brenda Penny, ogłaszając swoją decyzję.

Spears nie był w sądzie, ale powiedział w poście na Instagramie: „Tak bardzo kocham moich fanów, to szaleństwo! Myślę, że będę płakać przez resztę dnia!!!! Najlepszy dzień w historii”.

Oczekiwano posunięcia w celu zakończenia opieki, przy niewielkim wsparciu na przedłużenie porozumienia prawnego.

Kluczem do załamania było przemówienie Spears wygłoszone na czerwcowej rozprawie, kiedy z pasją nazwała ograniczenia i kontrolę swojego życia „obraźliwymi”. Domagała się zakończenia kurateli bez natrętnej oceny jej stanu psychicznego.

Eksperci prawni stwierdzili wówczas, że jest to mało prawdopodobne i będzie stanowiło odejście od ogólnej praktyki sądu.

Ale sędzia pozwolił jej zatrudnić wybranego przez siebie prawnika, Matthew Rosengarta, na lipcowej rozprawie, na której ponownie skarżyła się na smutek spowodowany przez opiekę i zażądała jej zakończenia.

Rosengart postawił sobie za cel najpierw usunięcie Jamesa Spearsa z jego roli jako strażnika finansów swojej córki, zanim zaczął pracować nad całkowitym zakończeniem opieki. Sędzia James Spears skomentował to na rozprawie we wrześniu, powołując się na „toksyczne środowisko”, jakie stworzyła jego obecność.

Rosengart zobowiązał się również do prowadzenia śledztwa w sprawie roli Jamesa Spearsa w opiece. Powiedział, że on i jego zespół odkryli niewłaściwe zarządzanie sprawami finansowymi Britney Spears, co sugeruje, że może złożyć kolejny pozew. Akta sądowe oszacowały jej majątek na 60 milionów dolarów.

READ  Film księżnej Diany „Spencer”, Jesus Christ Superstar i Catourday in the Park - CBS San Francisco
Fani zebrali się i zażądali sądu #FreeBritney [Chris Pizzello/AP Photo]

Powiedział również, że organy ścigania powinny zbadać, co zostało ujawnione w filmie dokumentalnym New York Times o urządzeniu podsłuchowym umieszczonym w jej sypialni.

Adwokaci Jamesa Spearsa powiedzieli, że zarzuty Rosengarta wahały się od bezpodstawnych do niemożliwych, a on działał wyłącznie w najlepszym interesie swojej córki.

Pod pewnymi względami bitwa po opiece już się rozpoczęła. Oddzielając się od prawników, którzy pomogli mu prowadzić, James Spears zatrudnia Alexa Weingartena, prawnika, który specjalizuje się w rodzajach sporów, które mogą się pojawić.

W zeszłotygodniowych aktach sądowych byli dyrektorzy biznesowi Britney Spears, Tri-Star Sports and Entertainment Group, zaprzeczyli żądaniom Rosengarta w sprawie dokumentów dotyczących zaangażowania firmy w areszt od 2008 do 2018 roku. Grupa również odmówiła jakiejkolwiek roli lub jakiejkolwiek wiedzy. Zegarek dla piosenkarzy.

Judy Montgomery, wyznaczona przez sąd kuratorka, która nadzorowała życie piosenkarki i decyzje medyczne od 2019 roku, opracowała wraz ze swoimi terapeutami i lekarzami plan opieki, aby poprowadzić Spears do końca okresu opieki i nie tylko.

Britney Spears była świeżo upieczoną matką przez 26 lat u szczytu swojej kariery, kiedy jej ojciec ustanowił opiekę w lutym 2008 roku po serii publicznych problemów ze zdrowiem psychicznym. Miał to być układ tymczasowy.

Guardianship kontroluje życie i finanse Britney Spears od prawie 14 lat [File: Chris Pizzello/AP Photo]

Miał to być tymczasowy układ, ale ostatecznie zakończył się zaledwie kilka tygodni przed jej 40. urodzinami, gdy jej synowie mieli po kilkanaście lat, a jej kariera została wstrzymana na czas nieokreślony.

Punkt zwrotny nastąpił na początku 2019 roku, kiedy odwołała zaplanowany koncert w Las Vegas.

Przekonani, że została umieszczona w szpitalu psychiatrycznym wbrew swojej woli, fani zaczęli gromadzić się, aby domagać się tego sądu #FreeBritney. Początkowo zostali uznani za teoretyków spiskowych, ale sama piosenkarka udzieliła im poparcia w 2020 roku w serii wniosków sądowych, w których stwierdzono, że mają rację, domagając się większej przejrzystości i kontroli jej statusu prawnego.

READ  Gigi Hadid oszałamia w obszernej czarnej sukience na pokazie Alberty Ferretti na Milan Fashion Week

Te zgłoszenia okazały się pierwszą wskazówką od Spears – którzy przez lata milczeli na temat kurateli – że będą szukać poważnych zmian.