Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

British Airways Flybe wstrzymuje wszystkie operacje handlowe i odwołuje regularne loty | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Brytyjskie linie lotnicze Flybe zaprzestały działalności, a wszystkie zaplanowane loty zostały odwołane.

W oświadczeniu opublikowanym na swoim koncie na Twitterze Flybe powiedział: „Z przykrością informujemy, że Flybe został umieszczony w administracji.

Dyrektorami zostali David Pike i Mike Pink z Interpath.

Niestety Flybe przestał handlować.

Wszystkie loty Flybe do iz Wielkiej Brytanii zostały odwołane i nie zostaną przełożone.

Dyrektor ds. konsumentów w brytyjskim Urzędzie Lotnictwa Cywilnego, Paul Smith, powiedział: „To zawsze smutne, gdy linia lotnicza wchodzi do administracji i wiemy, że decyzja Flybe o zaprzestaniu handlu będzie bolesna dla wszystkich jej pracowników i klientów.

„Pasażerowie planujący podróż tą linią lotniczą proszeni są o nieudawanie się na lotnisko, ponieważ wszystkie loty Flybe zostały odwołane. Aby uzyskać najnowsze porady, klienci Flybe powinni odwiedzić stronę internetową Urzędu Lotnictwa Cywilnego lub kanał Twittera, aby uzyskać więcej informacji”.

Pojawia się po tym, jak Flybe powrócił w powietrze w kwietniu po wcześniejszej katastrofie.

Obsługuje do 530 lotów tygodniowo na 23 trasach, obsługując lotniska takie jak Belfast City, Birmingham, East Midlands, Glasgow, Heathrow i Leeds Bradford.

Flybe został zepchnięty do administracji w marcu 2020 r. Wraz z utratą 2400 miejsc pracy, gdy pandemia COVID-19 zdewastowała dużą część rynku turystycznego.

Zanim się zepsuł, latał na większości krajowych tras w Wielkiej Brytanii między lotniskami poza Londynem.

Jej działalność i aktywa zostały przejęte w kwietniu 2021 r. przez Thyme Opco, który jest powiązany z amerykańskim funduszem hedgingowym Cyrus Capital.

Thyme Opco zmieniło nazwę na Flybe Limited.

Ma siedzibę na lotnisku w Birmingham.

READ  Brytyjski przemysł spożywczy zwraca się do rządu o wprowadzenie nowych wiz dla pracowników w związku z rosnącym niedoborem siły roboczej | Wiadomości biznesowe