Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Blackstone składa ofertę o wartości 1,2 miliarda funtów za firmę muzyczną Blondie Hignosis |  Wiadomości biznesowe

Blackstone składa ofertę o wartości 1,2 miliarda funtów za firmę muzyczną Blondie Hignosis | Wiadomości biznesowe

Sky News dowiedziało się, że gigant private equity Blackstone złożył już Malikowi kilka ofert na piosenki wykonywane przez Shakirę i Red Hot Chili Peppers.

przez Mark Kleinman, redaktor miejski @markkleinmansky


Niedziela, 21 kwietnia 2024 o 03:10 czasu brytyjskiego

Gigant private equity Blackstone planuje w najbliższy weekend złożyć ofertę przejęcia za 1,2 miliarda funtów właściciela piosenek wykonywanych przez Blondie, Kaiser Chiefs i Red Hot Chili Peppers.

Sky News może wyłącznie ujawnić, że Blackstone złożył już kilka ofert zakupu Hipgnosis Songs Fund (HSF), notowanej na londyńskiej liście firmy inwestycyjnej zajmującej się prawami do muzyki.

Pierwsza z nich była warta 82 pensy za akcję, podczas gdy cena drugiej wyniosła 88 pensów, przy czym druga była warta nieznacznie mniej niż oferta 93,2 pensów za akcję dla HSF, którą przedstawiła w czwartek Concord Chorus, firma zajmująca się prawami muzycznymi i teatralnymi, podają insiderzy. .

Blackstone, któremu doradzają bankierzy inwestycyjni z Jefferies, rozważa obecnie złożenie wyższej oferty za HSF, notowaną na londyńskiej giełdzie pod symbolem SONG, podają źródła.

Jeden z nich dodał, że Blackstone był „zaskoczony” ogłoszeniem w tym tygodniu, że zarząd SONG zarekomendował ofertę Concord Chorus – wspieranego przez Apollo Global Management – ​​w świetle toczących się rozmów na temat tej oferty.

Osoba ta kwestionowała także decyzję HSF o zarekomendowaniu propozycji „na początku wojny licytacyjnej, bez próby wyciągnięcia większej wartości dla akcjonariuszy”.

Źródło bliskie HSF zakwestionowało tę charakterystykę.

Przejęcie spółki skrystalizuje wartość dla akcjonariuszy Hipgnosis, dla których w marcu akcje spółki spadły do ​​rekordowo niskiego poziomu około 56 pensów w związku ze spadkiem wartości portfela i zawieszeniem wypłaty dywidendy.

Kłopoty HSF na arenie publicznej trwają od miesięcy, a ich kulminacją była decyzja akcjonariuszy w październiku ubiegłego roku o odrzuceniu celu zarządu HSF, jakim było zapewnienie ich poparcia dla kontynuacji spółki.


zdjęcie:
Shakira. Zdjęcie: Amy Harris/Invision/AFP

Firma była uwikłana w gorzkie oskarżenia i spory prawne dotyczące jej wyników i zarządzania.

READ  Elon Musk mówi, że fałszywy robot Tesli może być gotowy do 30 września

Z analizy specjalistycznego doradcy Schott Tower Capital przeprowadzonej w marcu ubiegłego roku wynika, że ​​wartość aktywów Song była o jedną piątą niższa niż wartość podana we wrześniu ubiegłego roku przez jej doradcę inwestycyjnego Hignosis Song Management (HSM).

Blackstone jest głęboko zaangażowana w przyszłość HSF, ponieważ posiada 51% udziałów w HSM, która ma kontrakt na zarządzanie aktywami SONG.

Jeśli HSM zgodzi się rozwiązać kontrakt, przekaże HSF do 25 milionów dolarów, chociaż analitycy twierdzą, że nie jest jasne, dlaczego HSM miałby chętnie rozstać się z jakąkolwiek gotówką, którą jej zdaniem się należy.

Przeczytaj więcej w Sky News:
Aplikacja do dostawy artykułów spożywczych Getir przygotowuje się do wyjścia z rynku brytyjskiego
Nadchodzi długo oczekiwane wydarzenie związane z „halvingiem” Bitcoina

Jedną z przeszkód, na jakie napotyka Blackstone przy każdej nowej ofercie, jest fakt, że zarząd SONG otrzymał nieodwołalną akceptację oferty Concord Chorus od ponad 23% akcjonariuszy.

To znika tylko wtedy, gdy konkurent złoży ofertę o wartości co najmniej 10% wyższej – w tym przypadku ponad 102 pensów za akcję.

HSM ma jednak w swojej umowie o zarządzanie zawartej z HSF opcję kupna, która umożliwia mu nabycie puli aktywów muzycznych, nawet w przypadku powodzenia spółki Concord Chorus, za tę samą cenę, jaką płaci.

Przyjmuje się, że opcja kupna wygasa w przypadku rozwiązania umowy o zarządzanie z ważnych powodów.

Spory prawne z udziałem spółek, których insiderzy pozostawili sytuację w równowadze, a potencjalne porozumienie między nimi jest również przedmiotem dyskusji inwestorów.

Źródło zbliżone do Blackstone twierdzi, że firma jest bardzo pewna swojej pozycji kontraktowej.

Artyści, których katalogi są również własnością giełdowej spółki, to Neil Young i Mark Ronson.

Śledź Sky News na WhatsApp

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami z Wielkiej Brytanii i całego świata, śledząc Sky News

READ  W oficjalnych wytycznych Urząd Pocztowy stosował terminologię rasową dla podrzędnych poczmistrzów

Kliknij tutaj

Pozostała część HSM jest własnością Mercka Mercouriadisa, byłego menadżera Beyoncé i Sir Eltona Johna, który uruchomił Hipgnosis w 2018 roku, aby przekształcić tantiemy muzyczne w klasę aktywów głównego nurtu.

Trzy lata później podpisał kontrakt o wartości 1 miliarda dolarów z Blackstone, aby zapewnić mu siłę do kupowania praw do muzyki i zarządzania katalogami.

Od tego czasu niektórzy z najwybitniejszych finansistów na świecie, w tym tacy jak Apollo i KKR, rozwinęli podobny apetyt na kupowanie aktywów muzycznych.

W lutym pan Mercouriadis przeszedł ze stanowiska dyrektora generalnego HSM na stanowisko prezesa zarządu, a stanowisko dyrektora generalnego objął Ben Katofsky.

Źródła potwierdziły w sobotę, że zainteresowanie Blackstone nabyciem HSF było niezależne i niezależne od pana Mercouriadisa.

Sytuacja ta prawdopodobnie rodzi pytania dotyczące bieżących relacji między gigantem przejmującym a założycielem Hipgnosis.

To limitowana edycja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję

Blackstone to jeden z najpotężniejszych inwestorów na świecie, dysponujący setkami miliardów dolarów „suchy proszek” do inwestycji.

Kiedy dwa i pół roku temu ujawniono sojusz z Mercuriadis, Qasim Abbas, starszy dyrektor zarządzający w zespole Możliwości taktycznych firmy Blackstone, powiedział: „To partnerstwo podkreśla długoterminową, zrównoważoną wartość, jaką widzimy w kreatywnych treściach w szerszej branży rozrywkowej.

„Branża muzyczna znajduje się w czołówce szybko rozwijającej się gospodarki streamingowej i otwiera nowe sposoby konsumpcji treści”.

Akcje HSF osiągnęły w piątek cenę 91,9 pensów, co dało jej wartość rynkową nieco ponad 1,1 miliarda funtów i nieznacznie poniżej poziomu stawki zalecanej przez Concord Chorus.

W sobotę zarówno Blackstone, jak i HSF odmówiły komentarza.