Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Biden zatwierdza pomoc w wysokości 60 milionów dolarów po zawaleniu się mostu w Baltimore

Gubernator Maryland Wes Moore ostrzegł, że przed nami „bardzo długa droga”, aby odzyskać siły po utracie mostu Francis Scott Key Bridge w Baltimore, po tym jak administracja Bidena zatwierdziła natychmiastową pomoc federalną w wysokości 60 milionów dolarów po śmiertelnym upadku.

Tymczasem Moore powiedział w czwartek (czasu lokalnego), że Korpus Inżynieryjny Armii Stanów Zjednoczonych przemieszcza największy dźwig na wschodnim wybrzeżu, aby pomóc w usunięciu gruzu z mostu, aby można było rozpocząć prace nad oczyszczeniem kanału i ponownym otwarciem głównego szlaku żeglugowego.

Maszyna, która może podnieść do 1000 ton, miała dotrzeć w czwartek wieczorem (czasu lokalnego), a amerykański senator Chris Van Hollen powiedział, że drugi dźwig o udźwigu 400 ton może przybyć w sobotę (czasu lokalnego).

Moore powiedział na wieczornej konferencji prasowej, że stan jest „niezwykle wdzięczny” za fundusze federalne i wsparcie.

Moore obiecał, że „najlepsze umysły na świecie” pracują nad planami usunięcia wraku, przeniesienia z kanału frachtowca, który uderzył w most, odzyskania ciał czterech pozostałych pracowników uznanych za zmarłych i zbadania, co poszło nie tak.

„Rząd współpracuje z przemysłem w celu zbadania obszaru, w tym wraku, i usunięcia statku” – powiedział Moore, demokrata, zauważając, że konieczna jest szybka pomoc, aby „położyć podwaliny pod szybką odbudowę”.

Prezydent Joe Biden obiecał, że rząd federalny pokryje pełne koszty odbudowy mostu.

„Ta praca nie zajmie godzin. Ta praca nie zajmie dni. Ta praca nie zajmie tygodni” – powiedział Moore.

„Przed nami bardzo długa droga”.

Van Hollen powiedział, że 32 członków Korpusu Inżynierów Armii bada miejsce zawalenia się, a 38 wykonawców robót morskich pracuje nad ratunkiem.

Zniszczenia jakie pozostawił bezradny statek towarowy po zderzeniu z kolumną wsporczą są rozległe.

W środę (czasu lokalnego) nurkowie wydobyli ciała dwóch mężczyzn z pickupa na rzece Patapsco w pobliżu środkowej części mostu, ale władze poinformowały, że muszą rozpocząć sprzątanie wraku, zanim ktokolwiek będzie mógł dotrzeć do ciał czterech innych zaginionych pracowników. .

READ  Nanaya Mahuta prosi o radę w sprawie „procesów i rozważań” definiujących ludobójstwo, Partia Pracy rozważa propozycję Chin w przyszłym tygodniu

Policja stanowa stwierdziła, że ​​ze skanów sonaru wynika, że ​​pojazdy były pokryte „nadbudową” z betonu i innego gruzu.

Urzędnicy Krajowej Rady Bezpieczeństwa Transportu weszli na pokład Daly, aby pobrać informacje z elektroniki i dokumentów oraz przeprowadzić wywiad z kapitanem i załogą.

Śledczy przedstawili wstępny harmonogram wydarzeń poprzedzających katastrofę, które według urzędników federalnych i stanowych wyglądały na wypadek.

„Najlepsze umysły na świecie spotykają się, aby zebrać informacje potrzebne do szybkiego i bezpiecznego kontynuowania naszej reakcji na ten upadek” – powiedział Moore.