Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bańka podróżnicza w Nowej Zelandii została zatrzymana przez Victorię na 72 godziny po tym, jak Melbourne zachorowało na COVID-19 | 1 aktualności

Bańka podróżnicza w Nowej Zelandii z Victorią zatrzyma się dziś wieczorem od 19:59 na początkowy okres 72 godzin, po niedawnym wybuchu epidemii Covid-19 w Melbourne.

Ludzie noszący maski na twarz podczas spaceru po Melbourne w Australii (zdjęcie w pliku). Źródło: istock.com


„Podobnie jak w przypadku poprzednich przerw, będzie on poddawany ciągłym przeglądom” – powiedział minister ds. Odpowiedzi Covid-19, Chris Hipkins.

Powiedział, że urzędnicy z Nowej Zelandii ocenili zatrzymanie jako „najbardziej ostrożną opcję … ponieważ nadal istnieje wiele niewiadomych związanych z wybuchem epidemii”.

Twoja lista odtwarzania zostanie przesłana po tej reklamie

Jacinda Ardern powiedziała, że ​​aktualizacja nastąpi później, po zgłoszeniu piątego przypadku krajowego w Melbourne. Źródło: 1 WIADOMOŚCI


„Rząd rozumie, że zakłócenia te będą tymczasowo powodować poszkodowanych pasażerów” – powiedział Hepkins. „To było blisko, ale było słuszne, biorąc pod uwagę aktualną nieznaną. Decyzja jest zgodna z podróżną ramką dymku”.

Czy przerwy mają wpływ na Twoje plany podróży? Jeśli tak, i jesteś gotowy do mówienia, wyślij e-mail na adres [email protected]

Dyrektor generalny ds. Zdrowia, dr Ashley Bloomfield, mówił o ograniczeniach obowiązujących w Melbourne, „w tym o liczbie osób, które mogą gromadzić się publicznie lub prywatnie, powszechności używania masek i pewnych ograniczeniach w podróżowaniu”.

Powiedział, że najlepszą rzeczą do zrobienia jest tymczasowe zawieszenie lotów z Victorii przez Nową Zelandię na 72 godziny, „do czasu, gdy zobaczymy wpływ tych środków w Victorii” oraz czy istnieje szeroka społeczność.

„Naszym głównym celem jest upewnienie się, że Nowa Zelandia jest bezpieczna i utrzymanie wirusa z dala od Nowej Zelandii. Uważamy, że wprowadzenie tej tymczasowej pauzy teraz jest dla Nowej Zelandii proporcjonalne i zapobiegawcze”.

Dzieje się tak, gdy bańka podróżnicza w Nowej Zelandii z Victorią została zamknięta. Źródło: 1 WIADOMOŚCI


Dr Bloomfield powiedział, że chciałby przeprowadzić test przed wyjazdem dla osób, które były w rejonie North Melbourne i wracały do ​​Nowej Zelandii. Odbędzie się to 72 godziny przed odlotem.

„Chcielibyśmy mieć pewność, że wraz z rozwojem sytuacji będziemy w stanie spełnić ten warunek, a następnie upewnić się, że ludzie będą go przestrzegać”.

„Ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami i radami wiktoriańskich władz ds. Zdrowia” – powiedział dr Bloomfield w przypadku Nowozelandczyków z Wiktorii lub Australijczyków, którzy planują przyjechać do Nowej Zelandii.

Zatrzymanie bańki podróżniczej nastąpiło po potwierdzeniu piątego przypadku w społeczności Melbourne i nałożeniu na miasto nowych ograniczeń. Później po południu w Melbourne potwierdzono cztery kolejne przypadki Covid-19 oparte na społeczności.

„Sekwencjonowanie całego genomu wykazało, że przypadki zgłoszone wczoraj są ściśle powiązane z precedensowym przypadkiem, który został zidentyfikowany w społeczności w Wollert 11 maja po opuszczeniu zarządzanej izolacji w Australii Południowej” – powiedział Hepkins.

Czytaj więcej

Melbourne nakłada nowe ograniczenia na Covid-19, gdy liczba członków społeczności rośnie do pięciu

„Nie ustalono jeszcze powiązania epidemiologicznego między tymi przypadkami i obecnie nie ma znanego związku między ludźmi w obecnym wybuchu epidemii a jakimikolwiek miejscami narażenia na Wolert”.

Wcześniej tego dnia Departament Zdrowia poprosił każdego, kto odwiedził Melbourne od 11 maja, o monitorowanie objawów i zasięgnięcie porady Healthline, jeśli się pojawią.

Premier Jacinda Ardern powiedziała dziś po południu, że nowozelandzcy urzędnicy ds. Zdrowia są w bliskim kontakcie ze swoimi odpowiednikami w Melbourne.

Ministerstwo Zdrowia zapytało również każdego, kto był w którymkolwiek z Interesujące miejsca W niektórych okresach w Melbourne należy kontaktować się z Healthline w celu uzyskania porady na temat testów i izolacji.