Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bańka podróżnicza w Nowej Zelandii z NSW została tymczasowo zatrzymana od 23:59 dzisiejszej nocy z powodu przypadków zakaźnych w Sydney | 1 aktualności

Nowa Zelandia wstrzymała bańkę podróżną bez kwarantanny z NSW od 23:59 dzisiaj na 48 godzin, powiedział dziś mediom minister reagowania Covid-19, Chris Hipkins.

Twoja lista odtwarzania zostanie przesłana po tej reklamie

Minister ds. Reagowania na Covid-19 podjął dziś po południu decyzję Parlamentu. Źródło: 1 WIADOMOŚCI


Hepkins powiedział, że urzędnicy w Nowej Południowej Walii nie byli jeszcze w stanie zidentyfikować łańcucha transmisji między przypadkami społeczności w Sydney a izolowaną, zarządzaną osobą, która została powiązana ze sprawami.

Powiedział, że powiedzieli mu, że jest możliwe, że inna osoba może zostać zarażona, a link może być.

„Oceniliśmy to bardzo dokładnie. Potrzebujemy więcej informacji”.

Loty z Nowej Południowej Walii zostaną wstrzymane na 48 godzin i zaczną obowiązywać od godziny 23:59.

„Będziemy to stale sprawdzać”.

Powiedział, że jeśli zgromadzi się więcej informacji, rząd będzie mógł wcześniej znieść ograniczenie lub przedłużyć je w zależności od sytuacji.

Twoja lista odtwarzania zostanie przesłana po tej reklamie

Szczegóły 1 Reporter wiadomości z Australii, Andrew MacFarlane. Źródło: 1 WIADOMOŚCI


Przed uzyskaniem porady na temat sytuacji Hepkins powiedział mediom: „Jedną z rzeczy związanych z wstrzymywaniem podróży jest to, że kiedy myślisz o ograniczeniach czasowych, które to oznacza, chcesz mieć pewność, że podejmujesz decyzje, które będą kontynuowane”.

Zamiast wstrzymywać podróż, a kilka godzin później powiedz, że nie musisz już tego robić.

„Ryzyko jest tutaj nadal bardzo niskie, co nie oznacza, że ​​nie ma żadnego ryzyka, więc będziemy nadal szukać porady”.

Nastąpiło to po tym, jak Nowa Południowa Walia ogłosiła nowe ograniczenia na następne trzy dni po tym, jak wczoraj mężczyzna z Sydney uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covid-19, podczas gdy jego żona uzyskała dziś pozytywny wynik.

READ  Francja krytykuje Wielką Brytanię po ofercie imigracyjnej Borisa Johnsona

Dr Kerry Chant, dyrektor ds. Zdrowia w Nowej Południowej Walii, powiedział, że sekwencjonowanie genomu powiązało sprawę z podróżnikiem, który przybył ze Stanów Zjednoczonych w zeszłym tygodniu i był poddany kwarantannie.

Władze badały, w jaki sposób dochodzi do transmisji między przypadkami społeczności a podróżnikami.

„Nie możemy znaleźć żadnego bezpośredniego związku między naszym stanem, więc niepokoi nas to, że jest inna osoba, która nie została jeszcze rozpoznana, która zaraziła nasz stan, a następnie hipoteza jest taka, że ​​nasz stan przekazał go rodzinie, która to myślimy ze względu na większe ryzyko w rodzinach ”.

Wcześniej tego dnia premier Jacinda Ardern poprosiła Nowozelandczyków w Nowej Południowej Walii o czujność na komunikaty zdrowotne i ich ruchy oraz o słuchanie aktualności i stron internetowych, które ich interesują.

Nowa Zelandia wcześniej zatrzymała bańkę podróżniczą dotyczącą przypadków Covid-19 w Australii Zachodniej.