Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bank Pocztowy Polski osiąga rekordowe zyski w I półroczu 2023 r. – Dywizja Angielska

Bank Pocztowy Polski osiąga rekordowe zyski w I półroczu 2023 r. – Dywizja Angielska

Zyski Banku Pocztowego w okresie styczeń-czerwiec 2023 r. oznaczają wzrost o 57,2 mln zł (12,3 mln euro) w stosunku do analogicznego okresu 2022 r. – podaje wgospodarce.pl.

Reporterom powiedziano, że był to największy półroczny zysk Banku Pocztowego w historii, a także największy roczny zysk w historii.

Urzędnicy twierdzą, że rekordowe zyski banku były możliwe dzięki dwóm czynnikom.

wgospodarce.pl podał, że nastąpił wzrost przychodów odsetkowych w efekcie podwyżek stóp procentowych przez Polski Bank Centralny (NBP).

Według urzędników całkowite przychody odsetkowe Poczty wyniosły w pierwszej połowie 2023 roku 238 mln złotych (51,2 mln euro), co oznacza wzrost o 36,1 proc. w porównaniu z pierwszą połową 2022 roku.

Po drugie, Bank Pocztowy z sukcesem wdrożył program reform, który obejmował redukcję kosztów, modernizację technologiczną oraz odnowę produktów i usług bankowych – podaje wgospodarce.pl.

Całkowite przychody Pocztowego Banku wzrosły o 12,9 procent rok do roku od stycznia do czerwca 2023 r. – podają urzędnicy.

W tym czasie Bank Pocztowy pozyskał 16,5 tys. nowych klientów detalicznych, co dało łącznie 726 tys., oraz 27,9 tys. nowych klientów instytucjonalnych – podaje wgospodarce.pl.

Jak podają urzędnicy, Bank Pocztowy świadczy usługi finansowe klientom indywidualnym, małym i średnim firmom oraz instytucjom za pośrednictwem własnej sieci oraz polskich placówek pocztowych.

READ  Polskie testy ŻABKA całkowicie elektrycznego pojazdu dystrybucyjnego

Większościowym udziałowcem Banku Pocztowego jest Poczta Polska, a mniejszościowym udziałowcem jest państwowy PKO BP.

(wieczór)

źródło: com.wgospodarce, PAPKA, Banku Bokztawi