Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Beyond.pl: Wychodząc naprzeciw potrzebom suwerennej chmury w Polsce i poza nią

Beyond.pl: Wychodząc naprzeciw potrzebom suwerennej chmury w Polsce i poza nią

Wojciech Stramski, dyrektor generalny Beyond.pl Dostawcy centrów danych, usług w chmurze i usług zarządzanych szybko zauważają, że wymagania dotyczące suwerenności danych przedsiębiorstw stają się coraz szersze. Ponieważ przetwarzanie w chmurze staje się coraz bardziej wszechobecne i zapewnia sukces biznesowy, zapewnienie, że dane nie tylko znajdują się w suwerennej jurysdykcji, ale także podlegają obowiązującym przepisom, stało się zbyt skomplikowane, aby zdecydowana większość organizacji mogła sobie z nimi poradzić samodzielnie. Potwierdzają to także doniesienia. według Puls Chmury 2Q22 Z ankiety przeprowadzonej przez firmę konsultingową IDC wynika, że ​​suwerenność danych i zgodność z lokalnymi przepisami są ważne w kształtowaniu architektury IT prawie połowy z 1350 ankietowanych klientów chmury na całym świecie (48%). Rzeczywista kontrola, gromadzenie, przechowywanie, wykorzystywanie i zarządzanie danymi stało się jednym z głównych tematów dyskusji na temat globalnego Internetu.

Suwerenne chmury „To bardzo ważna odpowiedź na regulacje, które wpływają nie tylko na to, gdzie znajdują się dane, ale także na sposób ich przetwarzania i zarządzania oraz to, kto ma do nich ciągły dostęp” – mówi Stramsky. „Kiedyś wszystko było proste. Firmy przechowywały dane na swoich serwerach, we własnych obiektach. Miały poczucie całkowitej kontroli nad przetwarzanymi informacjami. W dzisiejszych środowiskach publicznych lub wielochmurowych dane są rozproszone. To sprawia, że ​​suwerenność cyfrowa jest jeszcze ważniejsza .”

W rezultacie coraz więcej organizacji szuka suwerennych rozwiązań i usług w chmurze, które zapewniają bezpieczeństwo i zgodność danych ze wszystkimi obowiązującymi przepisami, zauważa Stramsky. Dla ponad 500 polskich i międzynarodowych klientów Beyond.pl obejmuje to wszystkie regulacje obowiązujące w Polsce – zarówno krajowe, jak i lokalne – oraz te Unii Europejskiej, w tym Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

„Organizacje z sektorów regulowanych poszukują bezpiecznych rozwiązań, spełniających wszystkie obowiązujące wymogi prawne i mają świadomość, że ich nieprzestrzeganie może skutkować wysokimi karami finansowymi i narażeniem reputacji ich marek” – dodaje. „Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na usługi w chmurze i większym narażeniem na nie coraz więcej organizacji zdaje sobie sprawę, że potrzebuje partnera, który zapewni rozwiązanie ich problemów związanych z suwerennością danych”.

READ  Raport ERC Poland Call A: Trudne szczęście Kriyasina prowadzi Luke'a w Polsce - FIA ERC

Badania VMware pokazują, że dotyczy to większości organizacji. Indeks dojrzałości wielu chmurglobalne badanie przeprowadzone przez Vansona Bourne’a wśród prawie 6000 CIO, CTO i CTO wykazało, że 95% z nich uważa suwerenność danych za problem.

Stramsky wskazuje, że obawy te są szeroko podzielane, na poziomie podstawowym. Obejmują one obawy dotyczące bezpieczeństwa danych, prywatności danych, kontroli danych, zgodności i przepisów oraz dostępności i niezawodności danych. Rozwiązanie tego problemu wymaga nie tylko solidnej i sprawdzonej struktury suwerennej chmury, ale także równie solidnej infrastruktury, która to umożliwi.

Suwerenne usługi w chmurze wymagają bezkompromisowego bezpieczeństwa i niezawodności

Dzięki ponad dziesięcioletniemu doświadczeniu jako zaufany partner VMware korzystający z technologii VMware w pełnym portfolio usług zarządzanych – w tym Infrastructure as a Service, Backup as a Service i Disaster Recovery as a Service – suwerenne usługi w chmurze Beyond.pl są świadczone w model chmury prywatnej. Aplikacje i systemy każdego klienta, zarządzane i utrzymywane w dedykowanym środowisku, są całkowicie oddzielone od danych i sieci innych organizacji.

Wszystkie suwerenne usługi w chmurze są świadczone przez każde z centrów danych Beyond.pl, które są strategicznie zlokalizowane w Poznaniu pomiędzy Berlinem a Warszawą i podłączone do redundantnej, dedykowanej i bezpiecznej prywatnej pętli światłowodowej o długości 11 km w jedną stronę i 10 km w Drugi zapewnia wysoką dostępność. Każde centrum danych jest także połączone z szerokopasmowym korytarzem transportowym łączącym Frankfurt, Poznań i Warszawę, a także z największą w Europie centralą internetową we Frankfurcie (DE-CIX). Co najważniejsze, infrastrukturę klientów można podłączyć bezpośrednio do centrów danych Beyond.pl, wykorzystując to, co najlepsze z obu światów, do tworzenia optymalnych środowisk hybrydowych, zgodnych z przepisami lokalnymi i europejskimi.

Warto podkreślić, że centrum danych Beyond.pl 2 jest jedynym centrum danych w Unii Europejskiej, które osiąga najwyższy poziom bezpieczeństwa potwierdzony przez dwa organy – certyfikat ANSI/TIA-942 klasa 4 oraz normę EN 50600 klasa 4 dla wszystkich serwerownie. Klienci mogą również określić umowę dotyczącą poziomu usług, która zapewni dostępność Six Nines. Co więcej, Data Center 2 od chwili uruchomienia w 2016 r. zapewnia 100% czasu sprawności; Oba centra danych, jako pierwsze w Polsce, zasilane są także w 100% odnawialnymi źródłami energii i należą do najbardziej energooszczędnych obiektów w regionie ze wskaźnikiem wykorzystania mocy (PUE) na poziomie 1,2.

READ  Polska, Irlandia i Wielka Brytania znajdują się na czele listy przywracających obłożenie hoteli w Europie

Przyszłość danych jest suwerenna

Wojciech Darłowski, Członek Zarządu Beyond.pl ds. Chmury i Usług Zarządzanych, widzi, że w nadchodzących miesiącach i latach zapotrzebowanie na suwerenne usługi i rozwiązania chmurowe będzie rosło.

„Firmy stale przetwarzają bardziej wrażliwe informacje w miarę zwiększania się ich ekspozycji na usługi w chmurze” – mówi. „Oznacza to, że należy zagwarantować pełne bezpieczeństwo przetwarzania danych przy jednoczesnym zapewnieniu zgodności z obowiązującymi przepisami prawa, m.in. związanymi z przetwarzaniem i ochroną danych osobowych. Jako partner VMware Sovereign Cloud obsługujący najpotężniejsze centra danych, możemy zapewnić tę gwarancję naszym klientom w Polsce i całym regionie europejskim.

Taką przyszłość widzi dla firmy Wojciech Darłowski.

„Jako doświadczony dostawca usług chmurowych dla sektorów o wysokim stopniu regulacji posiadamy wiedzę specjalistyczną pozwalającą sprostać rosnącym wymaganiom rynku. Dzięki nowoczesnemu, bezpiecznemu i lokalnemu rozwiązaniu suwerennej chmury dostępnej w Polsce i w sercu Europy, nasze wysoko wykwalifikowane zespoły inżynieryjne i Eksperci VMware – sprawdzeni. Najwyższe standardy i posiadanie najbardziej wymagających certyfikatów – nasi klienci mają pewność, że ich dane są w bezpiecznych rękach.”

Dowiedz się więcej o Beyond.pl i jego partnerstwie z VMware Sovereign Cloud Tutaj