Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bainimarama, Sayed-Khaiyum i inni rezygnują z Fidżi First

Bainimarama, Sayed-Khaiyum i inni rezygnują z Fidżi First

[L-R] Były pierwszy dowódca Fidżi, Voreke Bainimarama, były pierwszy dowódca Fidżi GS Ayaz Sayed-Khaiyum, były pełniący obowiązki GS Faiyaz Koya, pełniący obowiązki sekretarza generalnego Faiyaz Koya i skarbnik Hem Chand

Starszy członek-założyciel i lider Fidżi Voreke Bainimarama, członkowie założyciele Ayaz Sayed-Khaiyum i Salish Kumar, przewodniczący partii Ratu Jogi Satalaka, wiceprzewodniczący Silay Ademaitoja, pełniący obowiązki sekretarza generalnego Faiyaz Koya i skarbnik Hem Chand złożyli rezygnację ze swoich stanowisk.

Sayed-Khaiyum twierdzi, że inny wiceprezydent Raveendran Nair również złożył rezygnację.

Mówi, że pisma z rezygnacją zostały złożone w piątek do sekretarza partii politycznych.

Sayed Khayum mówi, że to, co dzieje się teraz z partią, jest decyzją Sekretarza Partii Politycznych.

Ci, którzy zrezygnowali z Pierwszej Partii Fidżi, to Bainimarama, Sayed-Khaiyum, Kumar, Satakala i Ademaitoja.

Mówi, że Koya i Chand pozostaną członkami parlamentu.

Wyjaśniając swoją decyzję, Sayed-Khaiyum mówi, że przywódca i pełniący obowiązki Sekretarza Generalnego wysłali list do przewodniczącego Izby Reprezentantów, informując go o dyrektywach wydanych przez partię, których 17 parlamentarzystów nie zastosowało się wieczorem nadinspektor Komisji Wyborczej zaczął wysyłać wiadomości lub komunikaty do Pierwszego Sekretarza Generalnego Fidżi w sprawie anulowania rejestracji partii.

Mówi, że federacja antykorupcyjna wkroczyła do akcji po przeszukaniu w zeszłym tygodniu biura Pierwszej Partii Fidżi, domu Kuyi i biura kancelarii prawnej.

Sayed-Khaiyum mówi, że Bainimarama był przesłuchiwany w sprawie tego, jak i kiedy podpisał list w więzieniu.

Mówi, że wierzy, że 17 osób, które poparły podwyżkę wynagrodzeń, będzie nadal popierać tego typu politykę, a ci, którzy zrezygnowali, nie mogą być tego częścią.

Zwracając się do 17 posłów do parlamentu, stwierdził, że to bardzo smutne, że sprzymierzywszy się z przywódcą takim jak Bainimarama i Fiji First, nie przestrzegali oni konkretnie wartości i zasad zapisanych w Pierwszej Konstytucji Fidżi.

READ  Galeria Kāpiti Coast Quilters przygotowuje się na wspaniały weekend

Zapytania wysłaliśmy do Komisarza Wyborczego Anny Mataisiwy. Na razie brak odpowiedzi.