Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Badanie podkreśla znaczenie szczepień przeciwko grypie

Badanie podkreśla znaczenie szczepień przeciwko grypie

Międzynarodowy zespół naukowców wykazał, że wśród pacjentów hospitalizowanych z powodu grypy, ci, którzy zostali zaszczepieni, mieli mniej poważne infekcje, w tym zmniejszenie szans dzieci na przyjęcie na oddział intensywnej terapii o prawie połowę.

Ponadto naukowcy odkryli, że zgony wśród hospitalizowanych osób dorosłych w wieku 65 lat lub starszych, które zostały zaszczepione, były o 38% niższe niż w przypadku osób niezaszczepionych.

„Częstym narzekaniem na szczepionkę przeciw grypie jest to, że jest ona zwykle w 40-60% skuteczna w walce z infekcjami – lub „Jaki to ma sens?”. Skarga Należy zatem zauważyć, że chociaż wszyscy w tym badaniu byli hospitalizowani, zaszczepione osoby były mniej narażone na wystąpienie ciężkiej choroby lub śmierci, co sugeruje, że ich konsekwencje byłyby prawdopodobnie mniej poważne, gdyby zostały zaszczepione. adiunkt epidemiologii w Fielding School of Public Health UCLA i główny autor recenzowanego badania, które zostało opublikowane w tym tygodniu w październikowym wydaniu The Lancet Infectious Diseases. „To ważny punkt, szczególnie w świetle nadchodzącego sezonu grypowego oraz trwającej aktywności COVID-19, zarówno w tym sezonie, jak i w przyszłości”.

Na całym świecie grypa przyczynia się do 9,5 miliona hospitalizacji, 81,5 miliona dni pobytu w szpitalu i 145 000 zgonów każdego roku. Eksperci twierdzą, że szczepienia oferują najlepszy sposób zapobiegania grypie, zmniejszając zachorowalność w populacji ogólnej o 40-60%.

szczególnie, skalpel Analiza wykazała, że ​​trzy grupy rutynowo kierowane do szczepień przeciwko grypie miały mniej ciężką chorobę. Dzieci, które otrzymały tylko część pierwszej serii szczepień przeciwko grypie, miały o 36% mniejsze szanse na przyjęcie na oddział intensywnej terapii (OIOM), a dzieci, które ukończyły pierwszą serię szczepień przeciwko grypie, miały o 48% mniejsze szanse na przyjęcie na OIOM. Naukowcy odkryli, że oddział intensywnej terapii w porównaniu z nieszczepionymi dziećmi.

badania – Nasilenie zachorowań na grypę związane ze szczepieniem przeciwko grypie sezonowej wśród hospitalizowanych pacjentów w czterech krajach Ameryki Południowej. Jest produktem międzynarodowego zespołu badaczy ze Stanów Zjednoczonych, Argentyny, Brazylii, Chile i Paragwaju i został oparty na danych ze wszystkich czterech krajów Ameryki Południowej w okresie siedmiu lat. Dane uzyskano w ramach oceny skuteczności szczepionek w Ameryce Łacińskiej oraz sieci na Karaibach i grypie (REVELAC-i) koordynowanej przez Panamerykańską Organizację Zdrowia (PAHO).

READ  Naukowcy zapewniają wgląd w anatomiczne położenie siatki krzyżowej podczas zabiegu laparoskopowego

„Chociaż wiele badań wykazało zmniejszenie zachorowalności na grypę po szczepieniu przeciwko grypie, wyniki skupiły się głównie na dorosłych w Stanach Zjednoczonych, a to badanie ma na celu ocenę ciężkości choroby na podstawie stanu szczepień w szerokim zakresie grup wiekowych. krajów Ameryki Południowej” – powiedziała dr Marta von Horosch, współautorka, która pełni funkcję koordynatora Narodowego Programu Szczepień w Paragwaju. „Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z naszymi partnerami w Stanach Zjednoczonych i na całym kontynencie, a te wyniki bardzo wyraźnie pokazują znaczenie szczepień przeciwko grypie dla dzieci i dorosłych, bez względu na to, gdzie mieszkają”.

W badaniu – pierwszym tego rodzaju na taką skalę w Ameryce Południowej – zbadano odsetek hospitalizacji związanych z grypą i wyniki we wszystkich czterech krajach w latach 2013-19. W szczególności analitycy przeanalizowali wyniki około 2747 hospitalizowanych pacjentów z potwierdzonym zakażeniem wirusem grypy, w trzech grupach wiekowych — dzieci w wieku 6-24 miesięcy, dorośli w wieku 18-64 i dorośli w wieku 6-24 miesięcy, 65 lat lub więcej.

Naukowcy powiedzieli, że biorąc pod uwagę fakt, że wskaźniki szczepień spadły w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie podczas pandemii COVID-19, w tym wśród dzieci, odkrycia powinny pomóc wyjaśnić społeczeństwu korzyści płynące z terminowych i proaktywnych kampanii szczepień.

Ponieważ sezon grypowy zbliża się tej zimy, a szczepionki przeciw grypie są już dostępne, odkrycia te podkreślają znaczenie zaszczepienia przeciw grypie każdemu w wieku sześciu miesięcy lub starszym – zgodnie z zaleceniami Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC). Niezwykle ważne jest, aby pracownicy służby zdrowia i opinia publiczna zrozumieli ryzyko braku szczepień – znacznie lepiej jest zapobiegać poważnej chorobie niż cierpieć na nią, dla pacjenta i wszystkich członków społeczności”.


Dr Annette Reagan, adiunkt epidemiologii, Szkoła Zdrowia Publicznego UCLA