Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy zaszczepienie się zmniejsza ryzyko zarażenia się COVID?

Komisarz ds. Zdrowia Ben Robson mówi, że zaczęli szukać zaszczepionych i nieszczepionych mieszkańców Wood County 1 sierpnia, kiedy wariant Delta się rozprzestrzeniał.

Wood County, Ohio – Szczepionki COVID-19 są wydawane od prawie roku, a nowe dane z Departamentu Zdrowia Wood County mówią, że pracują w hrabstwie nad ograniczeniem transmisji.

Urzędnicy Departamentu przyjrzeli się przypadkom COVID w hrabstwie od 1 sierpnia do tego tygodnia i stwierdzili, że osoby nieszczepione były bardziej podatne na zarażenie się wirusem.

Powiatowi urzędnicy ds. zdrowia zaczęli latem przyglądać się bliżej, w jaki sposób szczepionki pomogły zapobiegać przenoszeniu COVID-19 w miarę rozprzestrzeniania się wariantu delta.

Grupa przyjrzała się zaszczepionym osobom, które uzyskały wynik pozytywny, w porównaniu z osobami nieszczepionymi i stwierdziła, że ​​64 procent zaszczepionych mieszkańców Wood County stanowiło około 30 procent przypadków. Pozostałe 36 procent niezaszczepionej populacji stanowiło 70 procent przypadków COVID.

POWIĄZANE: Nie, śmierć Colina Powella nie pokazuje, że szczepionki przeciw COVID-19 nie działają

„Odkryliśmy, że od sierpnia do chwili obecnej wskaźnik infekcji w populacji, która ukończyła serię szczepionek, był czterokrotnie niższy niż w grupie, która nie ukończyła serii szczepionek” – powiedział Ben Robison, komisarz ds. zdrowia Departamentu Hrabstwa Wood zdrowia. .

Niektórzy mieszkańcy Perrysburga w Way Library powiedzieli w sobotę, że wyniki ich nie zaskoczyły.

Jeden z mieszkańców powiedział: „To ma sens”. „Mam na myśli to, że szczepionka jest po to, aby temu zapobiec. Nie jest lekarstwem na COVID, ale jest tak samo zapobiegawcza jak każda szczepionka”.

READ  Kryminalizacja przenoszenia wirusa HIV - POLITICO

Robson podkreślił, że chociaż testy na zaszczepionych osobach są pozytywne, występują one rzadziej, co oznacza, że ​​szczepionka działa na rzecz zmniejszenia liczby przypadków. A nawet jeśli wynik testu jest pozytywny, szczepienie przynosi korzyści, które prowadzą do mniejszych zakłóceń w klasie lub miejscu pracy.

„Osoby, które są zaszczepione, są w stanie przetrwać w tych środowiskach, o ile są bezobjawowe” – powiedział Robison. „Istnieje wiele minimalnych środków ostrożności, które muszą podjąć, aby wykonywać normalne czynności”.

POWIĄZANE: Lucas County zaoferuje Moderna i J&J Boosters od środy; Zapowiada kolejne mobilne kliniki szczepień na tydzień 25 października – 30 października

Ogólnie rzecz biorąc, liczba przypadków stopniowo spada. Jednak wahania dotyczące szczepień utrzymują się, ponieważ tylko około 50 procent populacji Ohio zostało w pełni zaszczepionych. To problem, o którym mówi mieszkaniec Perrysburga, który powstrzymuje nas przed zakończeniem tego.

„Niestety, ludzie, którzy nie są zaszczepieni, sprawiają, że dotarcie tam jest znacznie droższe pod względem utraty życia” – powiedział Glenn Marsh.

Oczekuje się, że szczepionki dla dzieci w wieku 11 lat i młodszych zostaną zatwierdzone w nadchodzących tygodniach. Jak mówi Robinson, najszybszym sposobem zakończenia tej epidemii są szczepienia.