Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy zaszczepienie się zmniejsza ryzyko zarażenia się COVID?

Komisarz ds. Zdrowia Ben Robson mówi, że zaczęli szukać zaszczepionych i nieszczepionych mieszkańców Wood County 1 sierpnia, kiedy wariant Delta się rozprzestrzeniał.

Wood County, Ohio – Szczepionki COVID-19 są wydawane od prawie roku, a nowe dane z Departamentu Zdrowia Wood County mówią, że pracują w hrabstwie nad ograniczeniem transmisji.

Urzędnicy Departamentu przyjrzeli się przypadkom COVID w hrabstwie od 1 sierpnia do tego tygodnia i stwierdzili, że osoby nieszczepione były bardziej podatne na zarażenie się wirusem.

Powiatowi urzędnicy ds. zdrowia zaczęli latem przyglądać się bliżej, w jaki sposób szczepionki pomogły zapobiegać przenoszeniu COVID-19 w miarę rozprzestrzeniania się wariantu delta.

Grupa przyjrzała się zaszczepionym osobom, które uzyskały wynik pozytywny, w porównaniu z osobami nieszczepionymi i stwierdziła, że ​​64 procent zaszczepionych mieszkańców Wood County stanowiło około 30 procent przypadków. Pozostałe 36 procent niezaszczepionej populacji stanowiło 70 procent przypadków COVID.

POWIĄZANE: Nie, śmierć Colina Powella nie pokazuje, że szczepionki przeciw COVID-19 nie działają

„Odkryliśmy, że od sierpnia do chwili obecnej wskaźnik infekcji w populacji, która ukończyła serię szczepionek, był czterokrotnie niższy niż w grupie, która nie ukończyła serii szczepionek” – powiedział Ben Robison, komisarz ds. zdrowia Departamentu Hrabstwa Wood zdrowia. .

Niektórzy mieszkańcy Perrysburga w Way Library powiedzieli w sobotę, że wyniki ich nie zaskoczyły.

Jeden z mieszkańców powiedział: „To ma sens”. „Mam na myśli to, że szczepionka jest po to, aby temu zapobiec. Nie jest lekarstwem na COVID, ale jest tak samo zapobiegawcza jak każda szczepionka”.

READ  Badanie pokazuje prawdopodobieństwo zakażenia wirusem COVID u osób noszących maski w porównaniu z osobami, które nie noszą masek

Robson podkreślił, że chociaż testy na zaszczepionych osobach są pozytywne, występują one rzadziej, co oznacza, że ​​szczepionka działa na rzecz zmniejszenia liczby przypadków. A nawet jeśli wynik testu jest pozytywny, szczepienie przynosi korzyści, które prowadzą do mniejszych zakłóceń w klasie lub miejscu pracy.

„Osoby, które są zaszczepione, są w stanie przetrwać w tych środowiskach, o ile są bezobjawowe” – powiedział Robison. „Istnieje wiele minimalnych środków ostrożności, które muszą podjąć, aby wykonywać normalne czynności”.

POWIĄZANE: Lucas County zaoferuje Moderna i J&J Boosters od środy; Zapowiada kolejne mobilne kliniki szczepień na tydzień 25 października – 30 października

Ogólnie rzecz biorąc, liczba przypadków stopniowo spada. Jednak wahania dotyczące szczepień utrzymują się, ponieważ tylko około 50 procent populacji Ohio zostało w pełni zaszczepionych. To problem, o którym mówi mieszkaniec Perrysburga, który powstrzymuje nas przed zakończeniem tego.

„Niestety, ludzie, którzy nie są zaszczepieni, sprawiają, że dotarcie tam jest znacznie droższe pod względem utraty życia” – powiedział Glenn Marsh.

Oczekuje się, że szczepionki dla dzieci w wieku 11 lat i młodszych zostaną zatwierdzone w nadchodzących tygodniach. Jak mówi Robinson, najszybszym sposobem zakończenia tej epidemii są szczepienia.