Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Badania pokazują, że ważne białko może odgrywać rolę w powstawaniu międzybłoniaka, Health News, ET HealthWorld

Waszyngton: Naukowcy z University of Colorado Kampus medyczny Anschutz Ich międzynarodowi współpracownicy odkryli, że białko Krytyczne w embrionalnych stadiach życia są reaktywowane w niektórych przypadkach międzybłoniaki dostarczyć wskazówek dotyczących pochodzenia tego agresywnego raka.

Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie Komunikacja przyrodnicza.

powiedział Christian Mosiman, główny autor badania i profesor nadzwyczajny pediatrii na Wydziale Biologii Rozwojowej na University of Colorado School of Medicine w Anschutz University Medical Campus. „Badamy teraz przyczyny tego i co sprawia, że ​​nowotwory międzybłoniaka różnią się od tych bez Hand2”.

Mesothelioma to agresywny nowotwór, który występuje w cienkiej warstwie tkanki zwanej międzybłoniakiem, która obejmuje większość narządów wewnętrznych. Głównym powodem jest narażenie na azbest.

Mosiman powiedział, że białko Hand2 wiąże się z genami we wczesnym okresie życia, aby kontrolować je podczas rozwoju komórkowego. Zwykle chowa się w wielu tkankach po pełnym rozwoju płodu. Odkrycie, że białko jest aktywne w niektórych przypadkach międzybłoniaka, daje możliwość manipulowania nim w celu wpływania na przebieg choroby.

Mosiman i jego zespół wykorzystują danio pręgowanego do badania powstawania różnych typów komórek, ponieważ ich przezroczysta natura pomaga im szybko monitorować ogólny rozwój komórek ze względu na szybkość wzrostu ryb. W szczególności obserwowali mezotelium, błonę, która rozwija się już w stadium embrionalnym i pokrywa serce, brzuch, jelita i narządy wewnętrzne, takie jak płuca u ludzi. Mosiman opisał środkową warstwę jako ochronną powłokę skurczową, która chroni narządy wewnętrzne.

Prace zespołu wykazały, że białko Hand2 pomaga w pierwszym tworzeniu mezotelium u płodu. Naukowcy zauważyli następnie, że międzybłoniak dorosłych może reaktywować Hand2, umożliwiając tym komórkom wzrost i poruszanie się, tak jak miało to miejsce w przypadku płodu.

Guzy międzybłoniaka, które czasami pojawiają się dziesiątki lat po ekspozycji na azbest, były dla lekarzy tajemnicą. Utrudniło to leczenie, a diagnoza zwykle kończy się śmiercią w ciągu roku od diagnozy.

READ  Donanemab spowalnia spadek funkcji poznawczych i funkcjonalnych we wczesnej fazie choroby Alzheimera

„Z biegiem czasu stało się jasne, że pył wytwarzany przez azbest jest niebezpieczny, ponieważ składa się z substancji, której organizm nie jest w stanie rozłożyć. Może pozostać w twoim systemie i osiąść w głównych narządach, takich jak płuca lub serce „. Mosimana. Powiedział.

Azbest to minerał występujący w wielu środowiskach budowlanych i górniczych. Mosiman powiedział, że wiele krajów nadal używa azbestu w materiałach budowlanych, co sprawia, że ​​międzybłoniak jest globalnym problemem zdrowotnym.

„Mesothelioma pozostaje szczególnym problemem w Kolorado ze względu na wszystkie lata wydobycia i budowy, które miały miejsce w tym stanie” – powiedział.

Kolejnym krokiem zespołu Mosimann jest odkrycie, czy mogą one wpływać na białko Hand2 i ostatecznie tworzyć lepsze metody leczenia i korzyści terapeutyczne w niektórych przypadkach międzybłoniaka, bez wpływu na inne funkcje komórkowe. Zbadają również, dlaczego nie wszystkie nowotwory rozwijają Hand2.

Kontynuując obserwacje danio pręgowanego i wykorzystując je do wyjaśnienia źródła komórek i tego, co czyni je markerem, Mosiman i jego zespół mają nadzieję odkryć nie tylko nowy wgląd w nowotwory międzybłoniaka, ale także przyczyny wrodzonych problemów z mezotelium u płodu. najpierw się rozwija.

„Może to ostatecznie doprowadzić do lepszej diagnozy i leczenia dzieci urodzonych z takimi schorzeniami, jak wrodzone przepukliny i choroby serca” – powiedział.