Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Aviva PLC rozważa płatności akcjonariuszy, ponieważ program sprzedaży 7,5 miliarda funtów jest bliski zakończenia

Aviva PLC rozważa płatności akcjonariuszy, ponieważ program sprzedaży 7,5 miliarda funtów jest bliski zakończenia

Nasze pozytywne wyniki biznesowe w pierwszym kwartale 2021 roku wzmacniają nasze zaufanie.

Aviva PLC () powiedział, że zadecyduje, ile zapłaci akcjonariuszom z programu sprzedaży 7,5 mld funtów, gdy ostateczna sprzedaż zostanie zakończona pod koniec tego roku.

Pod kierownictwem prezesa Amandy Blank, firma zajmująca się ubezpieczeniami na życie i ogólnym ubezpieczeniem przeprowadziła osiem operacji w różnych krajach, skupiając się na Wielkiej Brytanii, Irlandii i Kanadzie.

Polska firma jako ostatnia sprzedała w marcu za 2,5 mld euro Allianz.

Ubezpieczyciel powiedział w dzisiejszej aktualizacji handlowej, że dynamika rośnie w pozostałych obszarach, a przepływy netto oszczędności i emerytur wzrosły o 31% w ciągu trzech miesięcy do końca marca 2021 r.

Ubezpieczenia ogólne również zanotowały najlepszy w historii kwartał w branży, co pomogło Grupie podnieść składkę o 4%, podczas gdy ubezpieczenie przyniosło zysk w wysokości 90,6% ze straty w wysokości 118,7% w roku poprzednim.

Aviva Investors, ramię funduszu, widzi poprawę wpływów i wyników inwestycyjnych, zgodnie z oświadczeniem, chociaż brytyjski fundusz nieruchomości firmy został zamknięty od końca kwartału i jest wycofywany po zwiększeniu liczby żądań umorzenia, które go zmusiły. zawiesić wypłaty. Fundusz miał aktywa w wysokości 367 milionów funtów.

„W dalszej części roku przedstawimy dodatkowe informacje na temat znacznych zwrotów kapitałowych dla akcjonariuszy, w miarę postępów w dokończeniu dezinwestycji” – dodał Aviva.

Blanc powiedział, że sprzedaż doprowadziła do redukcji zadłużenia o 1,9 miliarda funtów w pierwszej połowie 2021 r., A wskaźnik zadłużenia na poziomie około 26% w pierwszej połowie przyszłego roku.

„Nasze dobre wyniki biznesowe w pierwszym kwartale 2021 roku umacniają nasze zaufanie do celów, które ogłosiliśmy na początku roku” – powiedział Blanc.

„Jednak nadal koncentrujemy się na dalszej poprawie wyników, zdając sobie sprawę, że wciąż mamy wiele do zrobienia, aby osiągnąć większe zyski dla naszych akcjonariuszy”.

READ  Wiceprezes FTX twierdzi, że skonfrontował się ze swoim szefem w sprawie utraty miliardowych klientów