Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Australijczycy ponownie przodują w Polsce – FIM Speedway GP

Australijczycy ponownie przodują w Polsce – FIM Speedway GP

Mistrzostwa Świata FIM Speedway GP 2024
Runda 2 – FIM Speedway GP w Polsce

Jason Doyle ostatni raz stanął na podium Speedway GP 28 października 2017 r. – podczas słynnego wieczoru, w którym wygrał FIM Speedway GP w Australii. – Melbourne zostaje pierwszym australijskim mistrzem świata, który zdobył tytuł Down Under.

Jednak swoje sześcioipółletnie dążenie do zwycięstwa zakończył niemal co dzień na oczach prawie 50 000 fanów, po odparciu nieustannej pogoni za mistrzem świata Speedway GP Bartoszem Zmarzlikiem o zdobycie podium.

Pomimo wzlotów i upadków na scenie SGP, Doyle był szczęśliwy, że otrzymał kolejną szansę zaśpiewania australijskiego hymnu narodowego – po zajęciu drugiego miejsca za swoim rodakiem. Jack Holder, który 27 kwietnia zaśpiewał Advance Australia Fair w Chorwacji.

Jasona Doyle’a

Muszę na nowo nauczyć się australijskiego hymnu narodowego. Przyzwyczaiłem się do tego, że polscy chłopcy wygrywają wyścigi Grand Prix – umiem śpiewać polski hymn narodowy, ale ciężko mi grać hymn australijski– Powiedział żartobliwie.Miło było to usłyszeć od dwóch ostatnich lekarzy pierwszego kontaktu. Miejmy nadzieję, że to nie będzie ostatni raz.

„Jako żużlowiec czasami wiesz, że jeszcze nie jesteś skończony. Trochę się starzeję, ale wciąż mam w głowie poczucie, że mogę wygrać GP. Minęło prawie siedem lat, odkąd wygrałem Grand Prix w Melbourne i może dlatego tak bardzo świętowałem po wyścigu. Ciężko pracowałem z zespołem i ludźmi wokół mnie. Trzymaliśmy zespół bardzo blisko.

„W końcu stanąć na podium po tak długim czasie wiele dla nas znaczy. To wieczór, którego nigdy nie zapomnę – i to przed około 50 000 widzów w Polsce”.„.

Mistrzostwa Świata FIM Speedway GP 2024
Runda 2 – Podium FIM Speedway GP dla Polski

Doyle hucznie uczcił zwycięstwo, wykonując imponujący przejazd na kole, który zakończył się nieco niezbyt gwiezdnym lądowaniem, gdy zsunął się z tyłu motocykla. Jednak urodzony w Newcastle zawodnik skłonił się łaskawie, rozkoszował się tą chwilą i żadne drobne pukanie nie mogło zepsuć wieczoru, podczas którego wygrał sześć z siedmiu wyścigów.

READ  Prezydenci Korei Południowej i Polski prowadzą rozmowy na temat bezpieczeństwa i wojny na Ukrainie oraz współpracy handlowej
Jasona Doyle’a

„ITo było trochę zawstydzające spaść, ale kogo to obchodzi, kiedy wygrywasz GP?! Może gdybym był ostatni i odwrócił piłkę, wyglądałoby to trochę inaczej. Spadłem z poduszki powietrznej i też świętuję. To były dwa duże wypadki, ale tak naprawdę nie przejmuję się tym. W tym momencie brzęczę„.

Doyle wykonał coś, co wyglądało na cztery niesamowicie skomponowane okrążenia, aby pokonać Zmarzlika. Ale przyznał:Jeśli wydawało się spokojne, to takie nie było. Kiedy poszliśmy wybrać bramkę, myślałem o jednej lub czterech, a potem Partick wybrał cztery. „Schrzaniłem sprawę” – pomyślałem. Poszliśmy do pierwszej bramki w półkolu i było miło i sucho. „Jeśli mi się nie uda, od pierwszej bramki będzie bardzo trudno” – pomyślałem. Być może jestem uwięziony.

„Kiedy zacząłem, wiedziałem, że muszę wjechać w te koleiny od środka i miałem nadzieję, że nie popełniłem błędu, trafiałem w nie dokładnie na każdym okrążeniu, ale nie chciałem rzucić łańcuchem ani rozbić opony Czasami mi się to udaje. Dobrze jest dobrze przejechać cztery okrążenia. Gładko. Czułem, że ciąży na mnie presja, ale wiedziałem, że jestem w dobrych rękach, jeśli chodzi o motocykl, który miałem dziś wieczorem„.

Wicemistrz Zmarzlik został oklaskiwany przez warszawską publiczność partyzantów, gdy osiągnął swój najlepszy wynik w historii na PGE Narodowym.

Bartosza Zmartzlika

Jestem bardzo szczęśliwy, bo Warszawa jest dla mnie zawsze bardzo trudna. Jednak w tym roku po raz drugi dotarła do finału w Warszawie. Fani w Warszawie byli naprawdę niesamowici. Kiedy stoisz na podium i na boisku, to naprawdę wspaniałe uczucie. Kibice wykonali dobrą robotę i dziękuję wszystkim, którzy dzisiaj przyszli. To takie urocze, kiedy tak jest„.

Bartosz Zmartzlik – Fotografia: Taylor Lanning

Trzeci w tabeli Lambert był szczęśliwy, że kontynuował swój dobry start w sezonie Speedway GP, po czym zajął piąte miejsce i zdobył 12 punktów w Chorwacji oraz 16 punktów w Warszawie, zapewniając jednocześnie dodatkowe 17. punkt i zajmując czwarte miejsce w piątkowym pierwszym SGP wyścig. Wyścig sprinterski.

READ  Prokurator twierdzi, że poprzedni rząd użył oprogramowania szpiegującego przeciwko setkom ludzi

Lambert wyprzedził zwycięzcę Boll FIM Speedway GP, Jacka Holdera z Chorwacji, zmierzając do linii półfinału. Norfolk nie miało zamiaru doznać załamania serca w ćwierćfinale w drugiej rundzie z rzędu.

To był także wyjątkowy wieczór dla polskiej gwiazdy Simona Woźniaka, który po raz pierwszy w historii dotarł do półfinału MotoGP, zdobywając 10 punktów.

Woźniak nie tylko zadebiutował na Orlen FIM Speedway GP w Polsce – Warszawie, ale Woźniak dał także imponujący pokaz przed swoim ojcem Edwinem, który po raz pierwszy emocjonował się na PGE Narodowym.

Wyścig Speedway GP na wypełnionym po brzegi PGE Narodowym oglądało około 50 000 widzów. Zdjęcie: Taylor Lanning

Akcja nabiera tempa wraz z wyścigiem Trans MF FIM Speedway GP w Niemczech – Landshut, który odbędzie się w przyszłą sobotę, a Mistrzostwa Świata SGP powracają do OneSolar Arena po raz pierwszy od 1997 roku. Australia ma 1-2 przewagi nad mistrzostwami.

Mistrzostwa Świata FIM Speedway GP 2024
Runda 2 – Wyniki FIM Speedway GP dla Polski

Mistrzostwa Świata FIM Speedway GP 2024
Runda 2 – Wyniki FIM Speedway GP dla Polski
Kolejne punkty w Mistrzostwach Świata FIM Speedway GP 2024
Druga runda