Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Trener Lady Rugby Crane powołał drużynę Polski do Challenger Series

Trener Lady Rugby Crane powołał drużynę Polski do Challenger Series

Główny trener drużyny Lady Rugby Cranes Sevens, Charles Onyin, przedstawił w piątek swój 12-osobowy skład do Krakowa na ostatnie zawody Challenger Series po tym, jak jego odpowiednik Tolbert Onyango ogłosił zwolnienie swojego składu w czwartek.

Zespół Onen ma dwie nowe twarze na World Rugby Sevens HSBC Challengers Series w Unity Namulala i Gertrude Kateesa.

Obaj zastąpili scrumhalf Sandrę Ronę Amoli i skrzydłową Rachel Mufuę. Amuli cierpi na kontuzję kolana, a Mufwa przeszła operację szyi.

Unity Namulala i Katesa ostatni raz wystąpiły w Lady Rugby Cranes Sevens podczas Safari 7, gdy Uganda zwyciężyła.

Do finału zakwalifikowały się także kapitan Peace Likoro, zastępca kapitana Agnes Nakoya, Lydia Nambiro, Grace Nabagala, Mary Gloria Ayotte, Juliet Nandula, Maimuna Nasozi, Grace Ouma, Sarah Kirabo i Rita Nadunga.

„Wybraliśmy ten zespół na podstawie indywidualnych wyników treningowych z sesji, przez które przeszliśmy przez ostatnie półtora miesiąca” – powiedział Onyin po nadaniu nazwy swojemu zespołowi.

„Ponieważ jest to ostatnia impreza Challengera, oczekujemy, że gracze dadzą z siebie wszystko, abyśmy zakwalifikowali się do finałowych kwalifikacji w Madrycie” – dodał Onin.

Obecnie drużyna Lady Rugby Cranes Sevens zajmuje czwarte miejsce w tabeli z 28 punktami, wyprzedzając piątą Kenya Lioness z 24 punktami.

Po przejściu półfinałów, podobnie jak podczas dwóch poprzednich wydarzeń w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Montevideo, Urugwaj będzie miał zagwarantowane miejsce w finałowych kwalifikacjach, które odbędą się w Madrycie w Hiszpanii w dniach 30 maja–2 czerwca 2024 r.

W grupie prowadzą Chiny z 40 punktami, Argentyna 34, a Belgia 28 na trzecim miejscu.

Cztery najlepsze drużyny w zawodach kobiet po zawodach w Polsce dołączą do czterech ostatnich drużyn w HSBC World Rugby Sevens Series, aby zagrać w turnieju finałowym w Madrycie, gdzie półfinalistki zakwalifikują się do HSBC World Rugby 2024–2025 Seria Siódemki.

READ  Od Polski do księcia Alberta, historia rozwoju i wpływów WHL

Cztery drużyny, które zajęły ostatnie miejsca w HSBC World Rugby Sevens Series, to Japonia, Brazylia, Republika Południowej Afryki i Hiszpania.