Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rapid & Blitz 2024, Polska: Pragnananda pokonuje Carlsena i pozostaje na trzecim miejscu

Rapid & Blitz 2024, Polska: Pragnananda pokonuje Carlsena i pozostaje na trzecim miejscu

Indyjski rekord R. Pragnananda odniósł kolejne zwycięstwo nad numerem jeden na świecie Magnusem Carlsenem z Norwegii i utrzymał się na powierzchni, mimo że Wei Yi z Chin powiększył swoją przewagę do ogromnych 2,5 punktu w turnieju szachów szybkich i błyskawicznych, będącym częścią wielkiego touru szachowego. .

Na dziewięć rund do końca zawodów błyskawicznych Wei Yi zebrał 20,5 punktu i siedmioma zwycięstwami pierwszego dnia zawodów błyskawicznych. Zakończył dzień z wynikiem 7,5 na 9 punktów i jest o krok od wygrania pierwszego etapu wielkiego touru szachowego.

Carlsen (18 l.) jest na tym etapie drugim, a głównym powodem jest Pragnananda, który obecnie często wyprzedza światowego lidera w szybszej wersji gry.

Jednak Praggnanandhaa pozostaje daleko w tyle za liderami z 14,5 punktami, co czyni go w wyścigu o tytuł dwoma końmi.

Czwarte miejsce z 14 punktami zajmuje Arjun Erejesi, za nim plasuje się Duda Jan Krzysztof z 13 punktami. Uzbek Nodirbek Abdul Satrov zajmuje szóste miejsce z 12,5 punktu, o jeden punkt za Niemcem Vincentem Kemerem i obecnie zajmuje ósme miejsce przed czasem. Liderem jest Kirill Shevchenko z Rumunii z 11 punktami.

Przeczytaj także | Rapid and Blitz 2024, Polska: Pragnanananda zajął dopiero trzecie miejsce, a Wei Yi zwyciężył

Anish Giri z Holandii poprawił się nieznacznie i zajął dziewiąte miejsce z notą 10,5, podczas gdy błyskawiczne ataki pozostały powodem do niepokoju dla pretendenta do mistrzostw świata D. Jokish, który zajmuje ostatnie miejsce z 9,5 punktami w turnieju pieniężnym, wartym 1 75 000 $.

Carlsen prywatnie wspomniał, że jego układ nerwowy załamał się po przegranej w drugiej rundzie z Pragnanandą. Skończył z sześcioma punktami na dziewięć, ale po przegranej z Hindusem ponownie popełnił błąd i ze zwycięskiej pozycji spadł do Abdelsarowa.

Wei Yi rozpoczął dzień od porażki z Jokisem, ale szybko się otrząsnął i zremisował tylko z Carlsenem, wygrywając pozostałe siedem meczów.

READ  Nowozelandzki wioślarz Matt Dunham twierdzi, że wygrał Puchar Świata w Polsce

Dla Jokicia był to ciężki dzień pomimo świetnego startu w meczu z liderami turnieju, gdyż Hindus w sumie zdobył tylko 2,5 punktu.

Zwycięstwa nad Pragnanandą i Gokeshem Arjun zapewnił mu utrzymanie w walce o podium.

Po przegranej z Wei Yi i Carlsenem Arjun zanotował pięć zwycięstw i dwa remisy w pozostałych meczach i będzie optymistycznie nastawiony do ostatniego dnia wydarzenia.

Ostateczne wyniki:

1. Wei Yi 20,5; 2. Magnus Carlsen 18; 3.R. Pragnananda 14,5; 4. Arjun Erejesi 14; 5. Duda Jan Krzysztof 13; 6 – Noderbek Abdulstarow 12,5; 7. Wincenty Kemmer 11,5; 8. Cyryl Szewczenko 11; 9. Anish Giri 10,5; 10. Doktor Gokish 9,5.