Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Astronauta SpaceX Dragon Resilience udostępnia oszałamiający film poklatkowy przedstawiający Drogę Mleczną

„Nie sądziłem, że opinie mogą być lepsze!” Astronauta udostępnia czarujący film przedstawiający Drogę Mleczną ze statku kosmicznego Crew Dragon Resilience

  • Japoński astronauta Soichi Noguchi uchwycił film poklatkowy z kosmosu
  • Był w kapsule SpaceX Crew Dragon Resilience, kiedy kręcił wideo
  • To wideo zostało udostępnione przez astronautę NASA Mike Hopkins, który był z Noguchi

Oszałamiający film uchwycony z okna statku kosmicznego SpaceX Crew Dragon Resilience olśnił swoim pięknem astronautę NASA Mike’a Hopkinsa.

Klip pokazuje pole czarnych i niebieskich gwiazd poruszających się po kadrze i uchwycone przez astronautę JAXA Soichi Noguchi.

Nie sądziłem, że widoki poprawią się wtedy, gdy mój kolega z załogi [Soichi Noguchi] Wziąłem tę nocną przerwę od Resilience i byłem pod wrażeniem – powiedział Hopkins.

Noguchi i Hopkins należą do 10 astronautów znajdujących się obecnie na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, która orbituje 250 mil nad Ziemią.

Para podzieliła się wycieczką do laboratorium orbitalnego z dwoma innymi astronautami NASA w ramach misji SpaceX Crew-1 w listopadzie 2020 roku.

Klip pokazuje pole czarnych i niebieskich gwiazd poruszających się po kadrze i uchwycone przez astronautę JAXA Soichi Noguchi.

Czterej astronauci, w tym Noguchi i Hopkins, musieli przesunąć kapsułę SpaceX Crew Dragon Resilience, aby zrobić miejsce dla nadchodzących misji SpaceX.

Astronauci załogi 1 byli pierwszymi astronautami, którzy zostali przetransportowani na Międzynarodową Stację Kosmiczną przez operatora komercyjnego i pierwszymi z ziemi amerykańskiej od ostatniego lotu promu kosmicznego w 2011 roku.

Noguchi, który nakręcił dramatyczny film przedstawiający gwiazdy poruszające się na zewnątrz statku kosmicznego Crew Dragon, trzykrotnie poleciał na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

READ  Okulary i wózek inwalidzki Stephena Hawkinga znajdują się wśród eksponatów w Science Museum w Londynie | UK News

Jego pierwszy lot odbył się promem kosmicznym, który przeszedł na emeryturę w 2011 r., A następnie udał się na stację na pokładzie statku kosmicznego Sojuz obsługiwanego przez Roscosmos, a ostatecznie podczas swojego ostatniego lotu został pierwszym japońskim astronautą, który latał komercyjnym statkiem kosmicznym.

Wraz z przybyciem kolejnej załogi SpaceX Dragon na Międzynarodową Stację Kosmiczną 22 kwietnia i oczekiwaniem na loty towarowe w ciągu następnych kilku tygodni, zespół musiał uwolnić port dokujący.

Odporność została zadokowana w module Harmony, ale konieczne było „ zresetowanie ” go 5 kwietnia – po raz pierwszy komercyjny statek kosmiczny zadokował na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Hopkins, Victor Glover i Shannon Walker z NASA nosili kombinezony lotnicze Noguchi, aby przenieść kapsułę podczas operacji, która trwała około 45 minut.

Powodem, dla którego musieli znaleźć się na Załogowym Smoku, było upewnienie się, że jeśli nie będzie mógł ponownie zadokować, na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej nie będzie więcej ludzi niż miejsc na statkach do ucieczki, jeśli wystąpi problem w orbitującym laboratorium.

Noguchi i Hopkins należą do 10 astronautów znajdujących się obecnie na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, orbitującej 250 mil nad Ziemią.

Noguchi i Hopkins należą do 10 astronautów znajdujących się obecnie na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, orbitującej 250 mil nad Ziemią.

Drugi statek kosmiczny SpaceX Crew Dragon zabierze astronautów NASA Shane’a Kimbro jako kapitana statku kosmicznego i Megan MacArthur jako pilota.

Dołączy do nich astronauta Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) Thomas Pesquet i Akihiko Hoshid z Japońskiej Agencji Badań Kosmicznych (JAXA) 22 kwietnia.

Tydzień później, 28 kwietnia, misja załogi 1 zakończy się, gdy Hopkins, Walker, Victor Glover i Soichi Noguchi wyruszą w pobliże Florydy.

Para podzieliła się wycieczką do laboratorium orbitalnego z dwoma innymi astronautami NASA w ramach misji SpaceX Crew-1 w listopadzie 2020 roku.

Para podzieliła się wycieczką do laboratorium orbitalnego z dwoma innymi astronautami NASA w ramach misji SpaceX Crew-1 w listopadzie 2020 roku.

Załoga Dragon Resilience zostanie odnowiona w ramach „Misji Inspiration4”, która zabierze czterech zwykłych obywateli na Międzynarodową Stację Kosmiczną nie później niż w połowie września.

READ  Żywność ultraprzetworzona wiąże się ze zwiększonym ryzykiem sarkopenii

Podczas ostatniego startu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej astronauta NASA i dwóch rosyjskich astronautów wystrzeliło rakietę Sojuz i zadokowało do stacji.

Mark Vandy z NASA, kapitan Sojuz Oleg Nowitzki i inżynier lotniczy Piotr Dubrov z Roscosmos odbyli lot w poniedziałek.

Wyjaśnienie: Międzynarodowa Stacja Kosmiczna warta 100 miliardów dolarów znajduje się 250 mil nad Ziemią

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) to laboratorium naukowo-techniczne o wartości 100 miliardów dolarów (80 miliardów funtów), krążące na orbicie 250 mil (400 km) nad Ziemią.

Od listopada 2000 roku jest na stałe wyposażony w rotacyjne załogi astronautów i astronautów.

Badania prowadzone na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej często wymagają co najmniej jednego z nietypowych warunków występujących na niskiej orbicie okołoziemskiej, takich jak niska grawitacja lub tlen.

Międzynarodowe badania stacji kosmicznej dotyczyły badań nad ludźmi, medycyny kosmicznej, nauk przyrodniczych, nauk fizycznych, astronomii i meteorologii.

NASA wydaje około 3 miliardów dolarów (2,4 miliarda funtów) rocznie na program stacji kosmicznej, poziom finansowania zatwierdzony przez administrację Trumpa i Kongres.

Komitet Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych nadzorujący NASA zaczął rozważać, czy przedłużyć program poza 2024 r.

Alternatywnie, pieniądze mogłyby zostać wykorzystane do przyspieszenia planowanych ludzkich inicjatyw kosmicznych na Księżycu i Marsie.

Reklamy