Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Apple uruchamia nowo zatrudnionego byłego menedżera produktu na Facebooku po ujawnieniu wcześniejszych komentarzy skierowanych przeciwko kobietom

Apple zwolnił Antonio Garcię Martineza, byłego menedżera produktu na Facebooku i autora kontrowersyjnej książki „Chaos Monkeys”, po publicznych i wewnętrznych wezwaniach do usunięcia i zbadania wcześniejszych uwag skierowanych przeciwko kobietom, krawędź Raporty.


Apple zatrudnił Martínez na początku tego tygodnia, aby dołączył do zespołu reklamowego, jednak komentarze Martíneza w przeszłości wywołały potępienie ze strony użytkowników mediów społecznościowych i wewnętrznych pracowników Apple.

W oświadczeniu Apple stwierdziło, że wysoko ceni różnorodność swojego zespołu i że ci, którzy stanowią zagrożenie dla jego wartości, nie będą mile widziani w firmie.

W Apple zawsze staraliśmy się stworzyć integracyjne, przyjazne miejsce pracy, które będzie szanowane i akceptowane przez wszystkich. Nie ma tu miejsca na zachowania poniżające lub dyskryminujące ludzi.

Petycja złożona przez pracowników Apple wzywających do jego zwolnienia nazwała poprzednie uwagi „mizoginistycznymi”, a jego nominacja „rodzi pytania dotyczące części naszego systemu do włączenia do Apple, w tym komisji rekrutacyjnych, kontroli przeszłości i procesu zapewniania naszej obecnej kultury włączającej jest wystarczająco mocny, aby jednostki mogły przetrwać. „Którzy nie podzielają naszych uniwersalnych wartości”, według krawędź.

READ  Według Smilegate, „Lost Ark” nadal stanowi problem z botami