Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Anand prowadzi, rapport Close Behind: 2022 Superbet Rapid i Blitz Polska, dzień drugi

Drugi dzień Superbit Rapid i Blitz Polskadrugie wydarzenie z 2022 Wielkie Szachy TourDziś ze świetnymi wynikami General Motors Viswanathan Anand i GM Ryszard Ruth. Para wspięła się na prowadzenie po zdobyciu odpowiednio 2,5/3 i 3/3 w trzech piątkowych meczach.

Anand prawie utrzymał swoją zwycięską passę, gdy zremisował w swojej szóstej rundzie przeciwko General Motors Jean Krzysztof Duda Po pokonaniu GMS Levon Aronian I Cyryl Szewczenko. GM Wesley Su A Duda wkradł się do tabeli liderów drugiego dnia, podczas gdy GM Fabiano Caruana Aronian cofnął się nieco po solidnym występie pierwszego dnia.

Szybka część zakończy się rundami 7-9 później 21 maja, godz. 5:00 CET / 14:00 CET.

Drugi dzień rozpoczął się od kilku świetnych meczów, w tym konfrontacji między pierwszym i drugim polskim graczem oraz So vs Aronian, dwoma najlepiej ocenianymi zawodnikami na boisku.

Fani Ananda z niecierpliwością czekali, aby zobaczyć, czy indyjska supergwiazda może powtórzyć swoją formę pierwszego dnia, pozwalając mu wygrać wszystkie swoje mecze. Nie zawiódł i kontynuował swój doskonały bieg, odnosząc wspaniałe zwycięstwo nad walczącym Szewczenką.

Do tej pory igrzyska Anand były równie piękne jak samo miejsce. Zdjęcie: Lennart Oates/Grand Chess Tour.

Szewczenko dzielnie grał w obronie Sycylii, Czelabińsk kontrastował z Anandem, a obaj śledzili mecz z 2019 roku między IM. Guillermo Vasquez i FM Alberto Mascarenhas Więc przesuń 15 zanim obrócisz Ananda. Szewczenko zrezygnował ze swojego elektronicznego pionka, aby zmusić trochę gry przez środek. Anand nazwał sztuczkę przeciwnika i zamek przy królowej, zamieniając go w jednego chronionego pionka-d. Nastąpiła eliminacja i Anand udał się po kolejne zwycięstwo.

Pojedynek Wojtaszka z Dudą był świadkiem nagłej, nowoczesnej obrony, której użył Zwycięzca Pucharu Świata 2021. Duda był w stanie utrzymać nos lekko z przodu przez cały mecz i zdobył pionka, gdy gracze odcięli ruch 40. Warto zauważyć, że gracze mieli tylko 30 sekund i zagrali pozostałe 32 ruchy, używając niewiele więcej niż wydłużenie czasu myślenia. Wojtaszek wydawał się mieć sytuację pod kontrolą aż do błędu w kroku 69, który Duda wykorzystał, aby wygrać ogólnopolski pojedynek.

READ  Abka wprowadziła pierwszy autonomiczny C-store w Polsce
Zdrowa rywalizacja rodaków (Vojtaska i Dudy) była w pełni widoczna.

Aronian grał więc w dziką grę, w której obywatele zostawiali swój patriotyzm za drzwiami. W związku ze zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi i USA, które mogą pochwalić się pięcioma graczami z rankingiem powyżej 2750 (w momencie pisania), uznałem za konieczne dać z siebie wszystko w bieli. Wspólne poświęcenie i zgorzkniały pionek prawie załatwiły sprawę, ale jego zdecydowana obrona przed Aronianem pozwoliła mu utrzymać się na nogach, gdy opadnie kurz.

Rapport zburzył pozycję Gavrilsko w ich dzisiejszej grze. Po rzuceniu królewską stroną podczas Królewskiego Ataku Indian, węgierski arcymistrz wszedł na szczyt szachownicy, robiąc miejsce dla swojej hetmany i wieży, aby mogli się wślizgnąć. Gavrilescu dzielnie wyprowadził swojego króla na środek, a następnie wspiął się na środek szachownicy, próbując uciec, ale cięcie Rapport goniło za królem, ostatecznie trafiając młodego IM na e2!

Korobov był ceglanym murem dla Caruany, który zgodził się wyrównać w zaledwie 28 ruchach, szybko zamienił się dwoma figurami i postanowił pozostać wypoczętym do piątej rundy.

Najlepsi gracze okazują wielki szacunek dla umiejętności Korobova w szybkiej grze. Zdjęcie: Lennart Oates/Grand Chess Tour

Piąta runda okazała się sukcesem dla graczy z czarnej ćwiartki, a trzy decydujące wyniki poszły w kierunku drugiego silnika.

Starzy przyjaciele i rywale, Aronian i Anand, jak dotąd grają w turniejową grę. Zdjęcie: Lennart Oates/Grand Chess Tour

Nasza gra dnia to absolutne arcydzieło Ananda, który pokonał Aroniana w 24 ruchach czarnymi! Chociaż Anand był świetny przez cały czas, ta gra jest zdecydowanie najlepszą kompozycją w jego dotychczasowej imprezie.

Chess.com Gra dnia Dejan Bogkoff

Nie należy zapominać, że pośród szaleństwa Madrasu zwycięstwo Rapporta nad Caruaną z francuską obroną było użytecznym przykładem dobrego jeźdźca kontra złego gońca. Biorąc pod uwagę, że Rapport do tej pory regularnie grał z Francuzami w tym wydarzeniu, jest prawdopodobne, że Caruana będzie dobrze przygotowany. Rapport wydawał się wyróżniać po stronie króla, gdy amerykański GM wywierał presję, ale negatywny front okazał się kreatywnym kamuflażem od Rapporta, który skorzystał z okazji, aby wymienić się na luźny finisz.

READ  Izrael i Polska kłócą się dyplomatycznie o ustawę o własności Holokaustu | Izrael Wiadomości

I tak kontynuował dobrą passę w piątej rundzie, pokonując Dudę czarnymi figurami w obronie Berlina. Po dotarciu na nieco gorszą, choć dość koślawą pozycję, po 25.Rb1 sprawy potoczyły się dla polskiego arcymistrza na południe. Chociaż ten ruch wydawał się rzucać wyzwanie pionkom przy królowej So, blefujący Amerykanin był w stanie wykonać perfekcyjnie obalenie, które zawierało „genialny” ruch.

Gavrilescu w końcu dotarł do płyty po zremisowaniu head-to-head z Wojtaszkiem, grając niemal perfekcyjny mecz po białej stronie Sicilian Defense: Canal, Main Line.

Gavrilescu zdobył dziś 1/3, co jest wielkim wysiłkiem młodego IM. Zdjęcie: Lennart Oates/Grand Chess Tour

Tymczasem obywatele Szewczenko i Korobow również walczyli na Sycylii, ale woleli bardziej teoretyczny kontrast z Nagdorfem. Gracze wymienili końcówkę gońca i wieży w przeciwnym kolorze i przystąpili do szturchania i prodowania 25 ruchów. Gdy żaden z graczy nie znalazł sposobu na postęp, gracze wymienili się wronami i zgodzili się na remis.

Ukraińscy arcymistrzowie bezpiecznie zakończyli grę. Zdjęcie: Lennart Oates/Grand Chess Tour

Po raz pierwszy w tej imprezie oznaki zmęczenia zaczęły pojawiać się podczas trzeciej i ostatniej rundy drugiego dnia. Choć decydujący był tylko jeden mecz, wyniki drugiego remisu były bardzo trudne i wszystkie słabły.

Rapport był jedynym zwycięzcą trasy, pokonując niezmordowanego Korobova w King’s Toxic Indian Defense. Rapportowi udało się wcześnie kupić męża biskupa, a Korobov musiał zadowolić się dwoma rycerzami, z których obaj rozumieli zawiłości nierównowagi. Korobov zdecydował, że musi być agresywny i zaczął skupiać się na przepychaniu podanego pionka d, ale zmagał się z widzeniem w tunelu i przegapił klasyczną taktykę harmonii.

Ekscytacja wydaje się towarzyszyć Anandowi, gdziekolwiek się pojawi w tym turnieju, a biorąc pod uwagę sześć meczów z rzędu, jego ostatni mecz tego dnia z pewnością będzie wart obejrzenia. Duda wybrał francuską obronę, która bez wątpienia stała się najpopularniejszym do tej pory otwieraczem turnieju, a duet śledził mecz rozegrany przez IM. Ravi Hariya i GM Gwen Jones od Angielskie Mistrzostwa Ekspresowe 2021.

READ  Sankcje wobec dwóch biskupów za zaniedbanie
Duda dołączył do francuskiego składu Obrony w szóstej rundzie. Zdjęcie: Brian Adams/Grand Chess Tour

Dobra passa obejmowała ciekawą ofiarę wymiany dla Białych, którzy wyraźnie czują się na tym stanowisku lepiej niż komentatorzy Tsatsalashvili i Pruess zrobili dla niego. Anand znalazł sposób na chirurgiczne wprowadzenie swojego króla do głębokiego miejsca kontroli w Camp Doda, ale polski arcymistrz był równie biegły w radzeniu sobie z komplikacjami. Dwójka w końcu znalazła się w ślepym zaułku, ale nie obyło się bez kilku napiętych chwil z zaledwie kilkoma sekundami na zegarku Dody.

Pozostałe trzy losowania kończące dzień były stosunkowo spokojne. Jednak Gavrilescu znakomicie trzymał So z remisem, co jest prawie na pewno jednym z najlepszych dotychczasowych wyników IM Romania w meczu rankingowym FIDE. Szewczenko kusiło, by zagrać z Aronianem, ale uznał, że jego spasowane pionki nie usprawiedliwiają ryzyka innego niż ciągły szach przeciwko szlachetnemu przeciwnikowi.

Aronian to jeden z najniebezpieczniejszych graczy, do którego można się wcisnąć. Zdjęcie: Lennart Oates/Grand Chess Tour

Drugi dzień wyników jest przygotowany na ekscytującą pogoń trzeciego dnia, w której Rapport spróbuje pobić wynik Ananda. Obaj mają zagrać w dziewiątej i ostatniej rundzie, w której późny Węgier zdobędzie białe figury. Z 18 rundami blitzkriegu w pozostałych dniach turnieju, gracze w grupie wciąż będą mieli wiele okazji do zmierzenia się z tabelą liderów.

Klasyfikacja dnia 2

Wszystkie gry dzień 2


Poprzedni zasięg: